Körfez’deki Paylaşım Noktamızdan Gıda Yardımı

Beşir Derneği olarak paylaşım noktalarımızdan sürdürdüğümüz gıda yardımlarımız sürüyor. Son olarak Körfez Temsilciliğimiz gerçekleştirdiği faaliyetinde ilçede bulunan ihtiyaç sahibi kimselere gıda bağışı olarak toplanan gıda yardımlarımızı ulaştırdı.

 

Beşir Derneği’nin insani yardım faaliyetleri kapsamında ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunduğu paylaşım noktalarından sağladığı imkanlar devam ediyor. Derneğimizin Körfez Temsilciliği yaptığı çalışmasında ilçede bulunan Beşir Derneği Paylaşım Noktası’ndan ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen gıda yardımı faaliyeti ile ilçede bulunan ailelerin yüzleri güldü.

 

Beşir Derneği Paylaşım Noktası Nedir?

 

Beşir Derneği paylaşım noktaları ihtiyaç sahibi ailelerin alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir sosyal hizmet örneğidir. Sosyal incelemesi tamamlanan ailelerin gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabileceği bu noktalar sayesinde ailelerin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap verilebilmektedir. Belirlenen limitler dahilinde belli periyotlarla ihtiyaç sahiplerine alışveriş imkanı sunan bu noktalardan onlarca aile faydalanmayı sürdürmektedir.

 

Paylaşım Noktası Sistemi Nasıl Çalışır?

 

Beşir Derneği’ne bağışlanan ürünler bağışçı ismi ile kayıt altına alınır ve ardından ihtiyaç sahiplerine makbuz karşılığında teslim edilir. Bu sayede yapılan bağışın takibi sağlanarak bağışçıya raporlama hizmeti sunulabilmektedir. Bağışçımız böylece kolaylıkla bağışının nerede ve ne kadar olarak dağıtımının sağlandığını görebilmektedir. Bağışçı ayrıca Beşir Derneği’ne yapacağı gıda, yakacak, temizlik ve giyim malzemelerinin ücretini Gıda Bankacılığı kapsamında yıl sonu vergilerinden düşürebilme imkanına sahiptir.

 

Gıda Yardımlarımız Sürecek

 

Beşir Derneği’nin yurt içi ve yurt dışında sürdürdüğü gıda yardım çalışmaları bundan sonra da devam edecek. Derneğimizin ayni yardımlarının bir parçası olarak paylaşım noktalarından sağladığı gıda yardım faaliyetleri da bu çalışmaların bir parçası olarak sürdürülüyor. Derneğimiz ayrıca gıda kumanyası ve benzeri diğer yardımlar ile de ihtiyaç sahiplerine gıda yardımları yapmaktadır. Derneğimizi gıda yardım çalışmalarına sizler de Beşir Derneği online bağış bölümünden yapacağınız bağışlar ile destek sağlayabilirsiniz.Donate

200.00 TRY
Körfez’deki Paylaşım Noktamızdan Gıda Yardımı

Kumanya ve Temel İhtiyaçlar

EKLE