Bangladeş’te Yeni Bir Su Kuyusu ve Çeşme

Beşir Derneği olarak gönül coğrafyamızda temiz suya hasret kalmış kardeşlerimize yardım götürmeye devam ediyoruz. Son olarak Bangladeş’te açtığımız yeni bir su kuyusu ve çeşme ile bölge halkının temiz su ihtiyacını karşılayacağız.

 

Derneğimiz su kuyusu bağışı kampanyasının bir parçası olarak Bangladeş’te yeni bir su kuyusu ve çeşmeyi hizmete açtı. Semerkand Vakfı Pursaklar Şubesi Hayratı olarak açılan çeşmeye “İki Cihan Serveri Hz. Muhammed (S.A.V.) Çeşmesi” ismi verildi. Bangladeş’in Kurigham Vilayeti’ne bağlı Kumarpur Köyü’nde hizmete açılan su kuyusu ve çeşme ile 1200 kişilik köy halkının temiz suya erişimi sağlandı. Su kuyusu ve çeşme ile kavuşan köy halkının mutluluğu yüzlerinden okundu.

 

Gönül coğrafyasında bulunan mazlum ve mağdurların yardımına koşmaya devam eden Beşir Derneği, su kuyusu bağışı kampanyaları ile gönderilen emanetleri ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırmaya devam ediyor. Covid-19 salgınının neden olduğu türlü zorluklar ve ulaşım sıkıntılarına rağmen çalışmalarını aksatmadan sürdüren derneğimizin faaliyetlerine su kuyusu bağışı yaparak sizler de katkı sunabilirsiniz.

 

Derneğimiz ayrıca yakın zamanda yine Bangladeş’in Sherpur Eyaleti’nde bir köyde “Hz. Fâtıma ve Hz  Âişe (Radıyâllahu Anhumâ) Çeşmesi”ni hizmete açmıştı. Su kuyusu bağışı ile açılan bu çeşme de yine “İki Cihan Serveri Hz. Muhammed (S.A.V.) Çeşmesi” gibi 1200 kişiye hizmet sağlıyor.Bağış Yap

Bangladeş’te Yeni Bir Su Kuyusu ve Çeşme

Genel Bağış

EKLE
Bangladeş’te Yeni Bir Su Kuyusu ve Çeşme

Su Kuyusu Projesi

EKLE