Bangladeş’te 1500 Kişiye Su Kuyusu

Beşir Derneğimizin gönül coğrafyamızın ücra beldelerine götürdüğü çeşitli hizmet, destek ve yardım çalışmaları devam ediyor. Derneğimiz son olarak Bangladeş’te yeni bir su kuyusunu hizmete açarak ihtiyaç sahiplerinin her türlü derdine derman olmayı sürdürdü.

 

Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları ile çorak ve kurak bölgelerde bulunan ailelere temiz ve içilebilir su ulaştırmaya devam ediyor. Derneğimizin son olarak Bangladeş’te açtığı yeni su kuyusu 1500 kişinin istifadesi sunuldu. Yerel halk ve medrese öğrencilerinin kullanımına sunulan bu su kuyusu ve çeşme ise Hz. Hatice (Radıyallâhu Anhâ) Çeşmesi Pursaklar Semerkand Hayratı olarak hizmete açıldı.

 

1500 Kişi Faydalanacak

 

Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları son olarak Bangladeş’te gerçekleştirildi. Bangladeş’in Nilmafari Vilayeti’nde yapılan çalışmalarda açılan su kuyusundan toplamda 1500 kişi faydalanacak. Purba Balagram Medresesi’nde açılan Hz. Hatice (Radıyallâhu Anhâ) Çeşmesi Pursaklar Semerkand Hayratı’ndan yerel halk ve medrese öğrencileri faydalanabilecek. Temiz suya erişimleri bulunmayan bu kişilerin açılan bu su kuyusu ve çeşme ile içilebilir su ihtiyaçları giderilmiş olundu. Beşir Derneği su kuyusu çalışmaları gönül coğrafyamızın dört bir köşesinde ihtiyaç sahipleri için uygulanmaya devam edecek.

 

Bangladeş’te Su Kuyuları

 

Derneğimizin Bangladeş’in farklı bölgelerinde yaptığı su kuyusu çalışmaları sürmeye devam ediyor. Derneğimiz Bangladeş’te 2020 yılında toplamda 26 su kuyusunu temiz ve içilebilir suya ihtiyacı bulunan kimselerin hizmetine açtı. 2021 senesinde bu rakamın çok daha fazla artması bekleniyor. 1500 kişinin faydalanacağı Hz. Hatice (Radıyallâhu Anhâ) Çeşmesi Pursaklar Semerkand Hayratı dışında Beşir Derneği’nin Bangladeş’in farklı bölgelerinde yürüttüğü su kuyusu çalışmaları bundan sonra da devam edecek.

 

Siz de Su Kuyusu Bağışında Bulunun

 

2020 yılında toplamda 224 su kuyusunu binlerce kişinin hizmetine sunan Beşir Derneği’nin su kuyusu çalışmalarına yapacağınız bağışlarla sizler de destek verebilirsiniz. Beşir Derneği web sitemizden su kuyusu çalışmalarımıza ilişkin detaylı bilgiyi edinebilir ayrıca online bağış bölümünden yapacağınız destekler ile sizler de su kuyusu çalışmalarımıza katkı sunabilirsiniz. Online bağış dışında cep telefonlarınızın mesaj bölümüne SU yazıp 4012’ye 20 TL karşılığında göndererek de Beşir Derneği su kuyusu çalışmalarına desteklerinizi ulaştırabilirsiniz.Bağış Yap

Bangladeş’te 1500 Kişiye Su Kuyusu

Su Kuyusu Projesi

EKLE