Beşir Derneği’nden Batı Karadeniz’deki Selzedelere Destek

Batı Karadeniz’in Kastamonu, Bartın ve Sinop şehirlerini esir alan sel felaketlerinde Beşir Derneği olarak ekiplerimizi bölgeye sevk ettik. Arama kurtarma ekiplerimiz ve gönüllülerimiz ile yer aldığımız çalışmalarımızda görevli personel ve vatandaşlarımıza yardımcı olmaya devam ediyoruz.

 

Derneğimizin Batı Karadeniz’de aşırı sağanak ve kuvvetli yağışlar sonrası meydana gelen sel felaketi dolayısıyla yaşanan mağduriyetleri önlemek için yaptığı faaliyetler devam ediyor.

 

Ekiplerimizi Afet Bölgesine Sevk Ettik

 

Beşir Derneği ekipleri afet haberinin alınır alınmaz bölgeye sevk edilerek hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. Bölgede bulunan Beşir Derneği Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü’ne bağlı arama kurtarma ekipleri ile birlikte çevre bölge ve şehirden de sevk edilen ekiplerimiz yoğun bir çalışma temposuna başladılar. Bölgede bulunan tüm bu ekiplerimiz hem görevli personellere hem de vatandaşlarımıza yardımcı oldu.

 

AFAD Koordinasyonunda Arama Kurtarma ve Tahliye Çalışmaları

 

Batı Karadeniz’de yağan aşırı sağanak sonucu sel baskını olan bölgelerde arama kurtarma ekipleri ile yer alan Beşir Derneği ekipleri Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki çalışmalarda arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarında yer aldı. AFAD koordinasyonunda gerçekleşen tüm bu faaliyetlerde can kaybının da olduğu bölgelerdeki vatandaşlarımızın arama ve kurtarma işlemlerinde yardımcı olundu.

 

Temel İhtiyaç Malzemeleri Dağıtımı

 

Kastamonu’nun Bozkurt, Bartın’ın Ulus ile Sinop’un İnebolu ve Özlüce ilçelerinde arama kurtarma ve tahliye çalışmalarında yer alan Beşir Derneği ekipleri ayrıca sel dolayısıyla mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza da temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımları ile destek oldu. İçerisinde çeşitli gıda ve temizlik malzemelerinin bulunduğu temel ihtiyaç malzemeleri dağıtımlarımız sayesinde ailelerin günlük ihtiyaçlarına yönelik gereksinimleri karşılanmış olundu.

 

Siz de Destek Olun

 

Beşir Derneği’nin yurdun birçok bölgesinde afetzedeler için gerçekleştirdiği bu ve benzeri birçok çalışmamıza yapacağınız bağışlarla sizler de destek olabilirsiniz. Beşir Derneği’ne sizler de bağışlarınızı ulaştırmak için derneğimizin web sitesinde bulunan online bağış bölümündeki çeşitli bağış türlerinden dilediğiniz bağış türünü yapabilirsiniz. EFT veya havale yoluyla bağış yapmak isteyen hayırseverler ise TR 6000 0100 0784 5746 1050 5133 Ziraat Bankası hesap numaramıza açıklama kısmına dilediği bağış türünün ismini yazarak bağışlarınızı bizlere ulaştırabilirler.Bağış Yap

Beşir Derneği’nden Batı Karadeniz’deki Selzedelere Destek

Bağış | İyiliğe Ortak Ol

EKLE