1200 Kişilik Köye Su Kuyusu ve Çeşme

Beşir Derneği olarak gönül coğrafyamızın dört bir köşesindeki çorak topraklardaki umutları açtığımız su kuyusu ve çeşmelerle yeşertmeye devam ediyoruz. Son olarak Bangladeş'te açtığımız yeni bir su kuyusu ve çeşme ile hizmetlerimize devam ediyoruz.

 

Bangladeş’in Netrokona Vilayeti’ne bağlı Pratappur Köyü’nde yeni bir suyu kuyusu ve çeşmeyi faaliyete geçirdik. Beşir Derneği bağışçıları ve gönüllülerinin katkılarıyla hazırladığı çeşmeye “Seyyid Abdulhakim el-Hüseynî Hazretleri Çeşmesi” ismi verildi. Pratappur Köyü’nde hizmete açılan Seyyid Abdulhakim el-Hüseynî Hazretleri Çeşmesi 1200 kişiye hizmet verecek.

                

Beşir Derneği geçtiğimiz Aralık ayında üç yeni çeşmeyi daha Bangladeş’te insanların hizmetine sunmuştu. İki Cihan Serveri Hz. Muhammed (S.A.V.) ve Hz. Fâtıma ve Hz  Âişe (Radıyâllahu Anhumâ) Çeşmeleri toplamda 2400 kişinin temiz suya erişimini sağlmaktadır.

 

Beşir Derneği Su Kuyusu Çalışmaları

 

Beşir Derneği 2020 senesinde toplam 224 su kuyusu ve çeşmeyi faaliyete geçirdi. Beşir Derneği su kuyusu bağışı kampanyası ile toplanan bağışlar hizmete sunulan 224 su kuyusundan gönül coğrafyamızdaki toplam 341 bin 115 kişi istifade ediyor. Derneğimizin su kuyusu faaliyetleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki senelerde de devam edecek.Donate

1200 Kişilik Köye Su Kuyusu ve Çeşme

Genel Bağış

EKLE
1200 Kişilik Köye Su Kuyusu ve Çeşme

Su Kuyusu Projesi

EKLE