Yurtdışı Kurban

Yurtdışı Kurban

Müslümanlıktan bahsedilince akla ilk gelenlerden bir tanesi kurban bağışlarıdır. Kurban bağışı Müslümanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma bağlarını güçlendirir ve Allah ile yakınlık kurmayı sağlar. Müslümanların çoğunlukta olduğu toplumumuzda büyük yer kaplayan kurban bağışları artık dernekler aracılığıyla dünyanın her köşesine ulaştırılabiliyor. Derneklerin organizasyonları arasında yurtdışı kurban bağışı organizasyonları da yardımseverlerin ilgisini çekiyor.

Neden Yurtdışı Kurban Bağışı Yapmalıyız?

Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde insanlar yaşıyor ve insanın yaşadığı her yerde yardıma muhtaç kişiler bulunuyor. Dünyanın hemen her yerinde yoksullukla mücadele eden kişiler, çocuklarına yeterli besini sağlayamayan anne ve babalar, yeterli beslenemediği için sağlık sorunu yaşayanlar ve yılda bir kere bile et alamayan insanlar var. Ülkemizde de böyle insanlar varlıklarını sürdürse de dünyada ülkemizden çok daha kötü durumda bölgeler bulunuyor. Hem ülkemizdeki hem dünyamızdaki bu bölgelere yardım götürmek ise tamamen bizim elimizde. Yurtdışı kurban bağışlarının amacı da dünyanın en çok ihtiyaç duyan bu bölgelerine yardım götürebilmek. Size dünyanın hiçbir yerinde aç uyumak zorunda kalan kimse kalmasın, herkes en azından senede bir kere et yiyebilsin diye yurtdışı kurban bağışı yapmak için Beşir Derneği ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Kurban Bağışı Caiz midir?

Yurtdışına kurban bağışlamanın caiz olup olmadığına cevap vermek için öncelikle vekaletle kurban kesmenin caiz olma durumuna bakmamız gerekiyor. İslam alimleri tarafından vekaleten kurban kesilmesinin caiz olduğu söylenmektedir. Kişinin illa kendisinin kesmesi zorunlu değildir. Bu yüzden vekâleten kesme yoluyla yerine getirilen yurtdışı kurban bağışının caiz olduğu güvenilir din adamları tarafından açıklanmıştır. Sizde dünyadaki herkesin karnı doysun diye yurtdışı kurban bağışı yapmak isterseniz Beşir Derneği ile iletişime geçmelisiniz.

Yurtdışı Kurban Bağışı Nereye Yapılır?

Kurban bağışı dünya üzerinde açlık ve yoksullukla mücadele eden her yere, ihtiyaç sahibi her yoksul kişiye yapılabilir. Dünyada yokluk ve sefalet içerisinde hayat mücadelesi veren yerlerin başında Afrika geliyor. Beşir Derneği Afrika ve Suriye gibi yoklukla mücadele eden birçok bölgeye kurban bağışlarınızı ulaştırmak için yardım kampanyaları düzenlemektedir. Sizde dünyadaki hiçbir Müslüman kardeşimiz açlıkla yaşadığı mücadelesini kaybetmesin diye yurtdışı kurban şey yapmak için lütfen Beşir Derneği internet sitesi üzerinden form doldurun.

Kurban Bayramı’nda Yurtdışına Kurban Bağışı Yapılabilir mi?

Yurtdışına yapılan kurban bağışları dünya genelinde açlıkla mücadele için büyük önem taşımaktadır. Kurban Bayramı'nda yapılan kurban bağışlarının yurtdışına yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Afrika ve Suriye gibi açlık ve yoksulluğun yoğun seviyede yaşandığı ülkelere yardım götürmek için yılın dilediğiniz her zamanında yurtdışı kurban bağışında bulunabilirsiniz. Allah katında yapılan her yardım güzel bir davranışı ifade etmektedir. Kurban bağışı ise bu yardımlarını en güzelleri arasında bulunuyor.

Yurtdışına Adak Kurban Bağışı Yapılır mı?

Yurtdışına yapılan kurban bağışları mecburi olarak vekâleten kesme yöntemi ile yapılmaktadır. Bu sebeple çeşitli amaçlarla yurtdışına yapılan kurban bağışlarının caiz olup olmaması konusunda bazı kişilerin aklından soru işareti oluşabilmektedir. Adak kurbanın vekalet verilmesi yöntemiyle kesilmesinde dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bu yüzden adak kurban bağışlarınızı yurtdışına yapmanızda herhangi bir sorun bulunmuyor.

Yurtdışı Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Yurtdışı kurban bağışlarının dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahibi yoksul kardeşlerimize ulaştırılması konusunda en büyük görevi güvenilir dernekler üstleniyor. Bu konu için Beşir Derneği ile iletişime geçebilirsiniz. Beşir Derneği’ne yurt dışı kurban bağışı yapmak için vekalet onay vermeniz gerekiyor. Vekalet vermediğiniz takdirde asla adınıza kesim gerçekleştirmeyecektir. Vekalet vermek ve dünyanın diğer köşesindeki kardeşlerimize kurban bağışlamak için Beşir Derneği ile iletişime geçebilirsiniz.