Yetim

Yetim

Yetim babasını kaybetmiş çocuk manasına gelmektedir. Öksüz ise annesini kaybeden çocuklara verilen isimdir. İslam dininde her iki kavram da büyük önem arz eder. Müslüman toplumun asli kuralı olarak bu çocuklara sahip çıkılması ve anne babası hayatta olan çocuklar kadar büyük bir özenle yetiştirilmesi gerekmektedir. Yardımlaşma adımının modern zaman içerisinde seyrekleşmesi ile bu çocukların yaşadıkları mağduriyetler de artmaktadır. Beşir Derneği sayesinde yetim çocuklara el uzatma imkanını elde edebilirsiniz.

Yetimlere Yardım Yapın!

Yetim çocukların haytalarını bir kademe daha kolaylaştırmanız dahi sizin hayatınıza bolluğu ve bereketi çağıracaktır. Bu aşamada sıkıntı yaşamamak için kesinlikle şu hususlara dikkat edilmesi gerekir;

  • Çocukların hem farklı coğrafyalarda yaşanan siyasi çalkantılardan hem de ailelerin başına gelmiş olan talihsizlikler sebebi ile zorluk yaşadıkları görülmektedir.
  • Gıda yardımı, eğitim ve sağlık yardımı yaparak oldukça kısa bir süre içerisinde yetimlere yardımlarınızı iletme imkanını elde edebilirsiniz. Yardımlarınızı iletirken bunun içtenlik ile yapılması gerekiyor.
  • İslam’da gösteriş için yapılan yardımın kesinlikle yeri olmadığını bilmelisiniz. İslam her şeyin içtenlik ile ve tam manası ile gönüllülük esası ile yapılmasını istemektedir. Siz de yardım ediyorum algısı oluşturmak için değil çok uzaklarda hiç tanımadığınız bir çocuğun karnını doyurması için adım atmalısınız. Bunun iç huzuru sizin için her şeyden çok daha kıymetli olacaktır!

Bu detaylar üzerinden çocukların hayatlarına dokunmanın Müslümanlar için ne derece önem arz ettiğini bir kere daha görebilirsiniz. Yetimlere gıda yardımı yapmak artık sizin için çok daha kolay olacaktır. SMS ya da nakit yardım üzerinden muhtaç olan kişiler ile yardımlarınızı iletme hakkınız bulunuyor.

Yetimlerin Aç Uyumasına Müsaade Etmeyin!

Yetim ve öksüz çocukların aç uyumasına izin veren ve kendi sofrasında oldukça çeşitli nimetler olan Müslümanların büyük bir sorun yaşadıklarının belirtilmesi gerekmektedir. Bu noktada Müslümanlığın temel kavramları ile alakalı bir sorun yaşadıkları açıktır. Yardım etmek bizim dinimizin en temel unsurları arasında kendini göstermektedir.

Bu yardımlar olmadan kişilerin hayatlarına huzurla ya da şükür ile devam edemeyeceğinin de eklenmesi gerekmektedir. Siz de yetimlerin aç uymasına müsaade etmeyin. Biz sadece yetimin başını içten bir duygu ile okşadığı için cennet vaat edilen bir dinin mensuplarıyız. Tam da bu nedenle öksüz ve yetimler konusunda çok dikkat edilmesi gerekir. Hayatımızdan bolluğun eksilmemesi ve kazaların uzak durması için kesinlikle bizlerde bu yardımlara gönül vermeliyiz.

Yardımlarınızı En Güvenilir Şekilde Ulaştırın!

Beşir Derneği farklı birçok coğrafyaya yardım götürmektedir. Afrika, Yemen ya da dünyanın birçok yerinde yaşanan haksızlıklara ve eşitsizliklere karşı yardım elinizi uzatma imkanını elde edebilirisiniz. Yardımlarınızı en güvenilir şekilde uzatabilmek için en doğru noktalardan birinde bulunuyorsunuz. Yardımlarınızı güvenilir bir biçimde yaparken en kısa süre içerisinde hızlı ve sorunsuz şekilde kurban bağışından fitre verme adımına kadar da tamamlama hakkınız vardır. Yardım adımlarının her birinin İslam dinine uygun bir biçimde tamamlanması için büyük çaba sarf edilmektedir.

Beşir Derneği Yardım Sistemi

Yetim olan kişilere kısa biri süre içerisinde yardım elinin uzatılması için en kısa sürede Beşir Derneği ile iş biriliği kurabilirsiniz. Beşir Derneği aracılığı ile yardım elinizi uzatırken aynı zamanda siz de dini vecibelerinizi yerine getirebilirsiniz. Hem kurban bağışınızı hem de zekatınızı Beşir Derneği üzerinden verme hakkınız bulunuyor. Tüm bu adımların sorunsuz bir biçimde yardım adımlarını tamamlamaları ve atılan tüm adımların İslam dinine uygun bir biçimde tamamlanmış olması da ayrıca memnun eden hususlar arasındadır.