Yardım Vakfı

Yardım Vakfı

Yaptığı Çalışmalar Nelerdir?

Yardım Vakfı:  Beşir Derneği aç ve susuz insanlara gelen yardımlar neticesinde karınlarını doyurmaktadır. Bağış yapanların kestiği kurbanları ihtiyacı olan kişilere dağıtmaktadır. Onların da evlerinde bir kap yemek pişmesini isteyen Beşir Derneği yardım faaliyetlerine tam gaz devam etmektedir. Gerekli kumanya ve gıdaları koliler şeklinde hazırlayarak vermektedir. Aynı zamanda kesilen etleri ihtiyacı olanlara dağıtmaktadır. Türkiye ve dünyanın diğer yerlerinde yaşanan açlığa, susuzluğa ve hastalıklara çözüm bulmak adına su kuyuları yaptırmaktadır. Bu su kuyularına yaptıran insanların adını yazarak ömür boyu yaşatılması için çaba göstermektedir. Kalacak yeri olmayan insanlara çadır gibi yerler oluşturmaktadır. Aynı zamanda üzerinde kıyafeti bulunmayan kişilere de bağış neticesinde yardımlar yapmaktadır. Beşir Derneği'ne vekalet ederek aç ve yetimleri doyurmak için sizler de adım atabilirsiniz. Web sitesinde bulunan çeşitli bağış yerlerine veya sms yoluyla destek olabilirsiniz. İnsanlara yardım eden Beşir yardım derneği bulunmaktadır.

Nerelere Yardım Götürülmektedir?

Yardım Vakfı:  Dünyanın birçok yerine ve Türkiye'ye götürülen yardımlar muhtaç insanlara verilmektedir. Onların da yüzünü güldüren bu yardımlar hem veren hem de alan için son derece değerlidir.  Onlara yalnız olmadıklarını hatırlatarak destek olabilirsiniz. Beşir Derneği'nin açlık, susuzluk ve hastalık yaşayan ülkelere yaptığı su kuyuları neticesinde insanlar hastalıktan ve susuzluktan bir nebze olsun kurtulmuşlardır. Her yere dağılan yardımlar birlik beraberlik duygusunu güçlendirerek sosyal bir bütünlük sağlar. Bütün bağışları bir arada toplayıp hayır yapan Beşir Derneği'nin katkısı büyüktür. Çeşitli organizasyon ve faaliyetlerin en önemli derneklerinden biridir.

Yardım Vakfına Nasıl Bağış Yapılabilir?

Beşir Derneği bağış yapmak isteyenler için birçok fırsat sunmaktadır. Birebir görüşerek veya telefonda istediğiniz bağışı yapabilirsiniz. Aynı zamanda web sitesinde yer alan formu tam anlamıyla doldurup,  istediğiniz miktar yardım yapabilirsiniz. Belirlenen sms numaralarıyla bütçenize ve tercihinize uygun yardımlar yapabilirsiniz. Aç insanların yüzündeki bir tebessüm ve mutluluğa şahit olmak istiyorsanız lütfen bağış yapınız. Maddi durumu olanların Beşir Derneği'ne bağış yapması muhtaç olan insanlara destek olacağı için son derece değerlidir. Çeşitli yollar ve seçimler bulunan bağışları inceleyerek kendinize uygun bir şekilde katkı yapabilirsiniz.

Dinen Yardım Vakfının Önemi Nedir?

Yardım Vakfı:  İnsanlara yardım etmenin ve yardımlaşmanın önemine vurgu yapan İslam dini bu konuda birçok ayet ve hadis sunmaktadır. Hem alan hem veren için önemine değinerek iyiliğin önemli olduğu ve bir gün kendisine döneceği vurgu su yapılmıştır. Karşılıklı birlik ve beraberliğe vurgu yapılmıştır. Aç insanların doyurulması, ekmeğin bölüşülmesi gibi birçok konularda birçok söz vardır. Sizler bağış yaparak hem dini görevinizi yerine getirmiş oluyorsunuz hem de aç insanlara yardım edip onları doyuruyorsunuz. Karşılıklı yardımlaşma ve destek ilişkisi son derece değerlidir. Yardım çalışmaları birçok insana fayda sağlamaktadır.

Yardım Vakfında Bağış Miktarını Nasıl Öğrenebiliriz?

Yardım Vakfı:  Beşir Derneği aç ve yetim insanlara yaptığı yardımlarla öne çıkmış bir dernektir. Web sitesinde yer alan bağış seçeneklerine tıklayarak bütçenize uygun seçeneği tıklayabilirsiniz. Her çeşit ücret ve verilecek yardım ayrıdır. Örneğin kurban keserken istediğiniz miktarda kurban söylüyorsunuz kesilerek aç ve ihtiyaç sahibi olanlara dağıtılıyor. Karşı tarafın ne kadar bağış yaptığına göre yardım miktarı da değişiyor. Bağışın içeriği ve istediğiniz miktarı belirlemek konusunda Beşir Derneği'ni arayarak ve kuruluşa giderek birebir iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda web sitesinde bulunan formu eksiksiz doldurarak istediğiniz bağış miktarını seçebilirsiniz. İnternet üzerinden yapılıyor olması hem kişi hem de kurum açısından son derece hızlı ve pratik yöntemdir. Zamanınız yoksa web sitesinden bağış yapabilirsiniz.  Aynı zamanda burada yapılan yardımların fotoğraflarını ve videolarını görerek organizasyon ve yardım faaliyetlerine şahit olabilirsiniz.