Yardım Beşir Derneği

Yardım Beşir Derneği

İslam dininde yardımlaşmak en önemli kavramların içinde yer alır. Enfal suresi 73.ayette açık bir biçimde ifade edildiğine göre Müslümanların birbirlerine arka çıkması ve destek olmaları gerekir. Ancak bu şekilde hem bozgunculuğun hem de fitnenin önüne geçilir. İşte bunu yapmak adına yardım Beşir Derneği aracı olarak kullanılır. Deneyimli, global anlamda muhtaçlara destek verebilecek kapasitede olan kuruluş ile muhtaç insanların acılarını dindirin.

Yardım Beşir Derneği Neden Kuruldu?

Beşir Derneği 2013 yılında kuruldu ve faaliyetlerine çok hızlı bir şekilde başladı. Dernek olarak en temel misyonumuz, Müslüman coğrafyasında yaşayan, yardıma ihtiyaç duyan, birçok sorunlarla karşı karşıya kalan insanların ihtiyaçlarını karşılamak. Bunun için 7 seneden beri faaliyetlerimizi aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Hem maaşlı hem de gönüllü çalışanlarımız var. Sadece Türkiye içinde aktif değiliz. Dünyanın en mazlum Müslümanlarının yaşamış olduğu yerlerde de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Yardım Beşir Derneği Faaliyetleri Neler?

 • Yardım Beşir Derneği olarak birden çok faaliyete imza atıyoruz.
 • İhtiyacı olan kişiler için gıda yardımlarımız sürekli devam ediyor.
 • Afet durumlarına karşı hazırlıklıyız. Başta doğal afet olmak üzere birçok farklı olayda hemen insanlarımızın yanındayız.
 • Bunun yanı sıra giyim yadımlarımız söz konusu.
 • Özellikle okul çağına gelmiş olan kişiler için kırtasiye masraflarının ödenme işlemini yapıyoruz.
 • Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde su kuyusu projeleri ile inanan insanlara umut olmaktayız.
 • Yetim sahipliği projemiz sayesinde çok sayıda çocuğun eğitim almasını sağlıyoruz.
 • Tüm faaliyetlerimizi internet sitemiz üzerinden açık bir biçimde ve faaliyet raporları eşliğinde yayınlamaktayız.
 • Yardım Beşir Derneği olarak her daim şeffaf bir anlayışa sahibiz.

Yardım Beşir Derneği Kampanyaları Hangileri?

Gerek ülkemizde gerekse dünyanın diğer yerlerinde geçerli olan kampanyalarımız sayesinde birçok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürüyoruz. Bunların arasında Filistin, Sudan, Yemen, Suriye, Bangladeş, Arakan ve Somali gibi ülkeler var. Burada yaşayan mazlumlar için kısa mesaj ile yardımda bulunabilirsiniz. Onların açlığına ve susuzluğuna bir nebze olsa da çare olmak mümkün olacak. Aynı zamanda Korona Pandemisi bağışları da devam ediyor.

Yardım Beşir Derneği Projeleri Neler?

 • Genç Beşir ve Kan Kardeşim adıyla hayata geçirilen projelerimiz söz konusu.
 • Verdiğimiz gönül iftarları sayesinde birçok kişinin karnını doyuruyoruz.
 • Düzenlemiş olduğumuz kurban etkinlikleri var. Vekalet vererek siz de buna dahil olabilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra her hafıza bir Mushaf-ı Şerif projesine gereken bağışı yapabilme şansınız var.
 • Sosyal market ve 15 Temmuz su kuyuları projeleri de aktif.

Yardım Beşir Derneği Bağışçısı Olmak Kolay mı?

Yardım Beşir Derneği ailesine katılmak son derece kolay. Bunu iki farklı şekilde yapabilirsiniz. Birisi kurumsal diğer ise üyeliktir. Her ikisinde de kimlik ve iletişim bilgilerini vermek, aynı zamanda bir şifre oluşturmak şarttır. Bunun ardından hemen katkı sağlamaya başlayabilirsiniz. Özel bir sistem söz konusu. Site üzerinden giriş yapan üyeler; katılım sağlamak istedikleri bağış türlerini seçebilir ve bunları sepetlerine ekleyebilirler. Ödemenin yapılmasının bağış sahibine en kısa süre içinde ulaştırılır.

Bunun yanı sıra kısa mesaj yollayarak da farklı bağışlarla yardımda bulunabilirsiniz. Sudan, Filistin, Arakan, Filistin, Suriye, Afganistan, Bangladeş gibi farklı coğrafyalarda yaşayan müminlerin acılarını biraz olsun dindirmek son derece kolay olacak. Direk para bağışında da bulunabilirsiniz. Aynı zamanda Beşir Derneği temsilcilikleri üzerinden yardım etmek ve bunun ihtiyaç sahibi olanlara ulaşmasını sağlamak son derece kolay olacak.Bağış Yap

Yardım Beşir Derneği

Genel Bağış

EKLE