Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar

Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar

Müslümanları bir araya getiren mübarek Kurban Bayramının önemi oldukça büyüktür. Kurban Bayramı’nda yapılan yardımlar bağışlar birçok sofrada da et bulunmasına vesile olmak çok büyük bir sevaptır. Kurban Bayramı’nda kurbanını vekaleten verilmesi mümkün müdür? Bu konu da güvenilecek kurum ve dernekler var mıdır? Kurban Bayramı’nın önemi nedir? Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar hangileridir?

Kurban Bayramı Nedir?

Kurban Bayramı paylaşmak, dayanışma içerisinde dini bayramın görev ve yükümlülüklerini Allah yolun da yapılmasıdır. Kurban Bayramı, dört gün sürmekle beraber Müslümanların Hicri takvimi esas alarak belirtilirse Zilhicce ayında yer alan bir dini bayramdır. 10. gününden kutlanılan bayram, 11. günü ve 12. gününde kurban kesme günü olarak belirlenmiştir. Bayramın bir önceki gününe ise Arife günü denilmektedir. Kurban Bayramı Müslümanlar için oldukça önemli bir dini bayramdır.

Kurban Bayramı’nda Yardımın Önemi Nedir?

Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar, Kurban Bayramı’nda yapılan yardımın, bağışın önemi oldukça büyük ve sevabı da fazladır. Kapı kapı dolaşıp gerekirse birçok yere dağılıp ihtiyaç sahibi olan ancak gerekli sebeplerden dolayı bayramını yaşayamayan ailelere destek, bayramlarını dilediği gibi yaşayamayan çocuklara bayram kıyafeti, bayram şekeri, Beşir Derneği’nin ve bu yolda destek olan insanlığını unutmamış halen kalpler de merhamet, vicdan duygusu olanların hayırlara vesile olacak mübarek bir işidir. Kurban Bayramın da, bu mübarek günün getirdiği ibadet bayram namazından sonra Allah yolun da kurban kesimleri yapıldıktan sonra gülen gözlerle birlikte oturup yemektedir. Çocuklar bayramlıklarını giyinip, tertemiz kıyafetleri ile birlikte şeker toplamaya çıkarken ardından bütün aile akrabaları, dostları, aile dostlarını ziyaret eder ve yakınlarını kaybetmiş olanlar ise mezarları ziyaret ederek onlar için bu mübarek günde dualar etmektedir. Müslüman bir toplumda gerçekleştirilen bu ibadet aslında çoğu zaman ne kadar göremesek de ne kadar duyamazsak da, bazı çocuklar bayramlarda buruk, aileler ise hüzünlü de olabilmektedir.

Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar Hangileridir?

Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar mümkündür. İşini sağlıkla ve temiz bir şekilde gerçekleşmesi vekâleti veren kişi tarafından da oldukça önemli bir durumdur. Kurbanın yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da vekâleti alınarak kesilmesi mümkün kılınmalıdır. Beşir Derneği ile birlikte kurban vekâletinizi verebilir ve içinize sinecek şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Beşir Derneği İle Kurban Vekâleti Mümkün Müdür?

Vekâleten Kurban Kesimi Yapan Kuruluşlar, içerisin de temiz, sağlıklı ve kaliteli bir şekilde yer alan Beşir Derneği bu konu da vekâleten kurban kesimi gerçekleştirmektedir. Kurban vekâleti için Beşir Derneği web sitesinde, bağışı gerçekleştirirken vekâlet olduğuna dair seçeneğin işaretlemeniz ile birlikte tamamlanacaktır. Fakat bu işlemi banka üzerinden gerçekleşecek ise buraya sadece açıklama yerine hisse sahibinin kendi adını ve soyadını yazması yeterli olacaktır. Yine iletişim bilgisine açıklamalar yazarak vekâlet verecek kişi de bunu belirtmelidir. Buradan sonra iş Beşir Derneği çalışanlarına düşmektedir. Bağışınız Beşir derneğine güvenilir ve sağlıklı bir şekilde ulaştıktan sonra Beşir Derneği tarafından aranarak buradan vekâletini alınma işlemi de gerçekleşmiş olacaktır. Böyle dini ve önemi büyük bir bayram da Beşir Derneği ile birlikte yol almak kalitedir.