Vekalet İle Kurban Kesen Kuruluşlar

Vekalet İle Kurban Kesen Kuruluşlar

Vekalet ile kurban kesen kuruluşlar arasında nitelikli sistemi ile Beşir Derneği fark yaratmaya devam ediyor. Atılan tüm adımların İslami kıstaslar göz önünde bulundurularak tamamlanması için büyük çaba sarf edilmiştir. Siz de vekalet vererek Beşir Derneği’nin hayvan kesim adımlarını sizin yerinize tamamlamasını mümkün kılabilirsiniz.

Özellikle son senelerde kesilen hayvanın kime dağıtılması gerektiği konusunda büyükşehirlerde sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Vekaleten kesilen bu kurbanların en kısa sürede Beşir Derneği tarafından müşkül durumda olan kişilere iletilmesi mümkün kılınacaktır. Et dağıtımını kime yapmalıyız sorununu da bu şekilde aşabilir ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan ailelerle yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Kurban Kesim Süreci Hakkında Bilinmesi Gereken Temel Hususlar Nelerdir?

Vekalet ile kurban kesen kuruluşlar aracılığı ile ibadetin tamamlanması hakkında dikkate alınması gerekenler;

  • Kurban kesim aşamasında hem tek kişinin girdiği hem de ortaklı olan hayvanlarda kabul edilmektedir. Ortaklı olan hayvanların kesim aşamasında her bir otaktan gerekli olan vekaletin en kısa sürede alınması için uygun sistem hazırlanmıştır.
  • Kurbana ödemeniz gereken tutar senelik olarak belirlenir. Bu hayvan pazarının ne durumda olduğuna göre değilim gösterir. Bağış yapan her yardımsever için aynı seviyede ve standarttır.
  • Kurban kesim adımının en kısa süre içerisinde tamamlanması ve yardımların en muntazam şekilde muhtaç kişilere ulaştırılması için büyük çaba sarf edilmektedir.
  • Yardımlarınızı iletirken eğer dağıtımın özel olarak yapılmasını istediğinizi bir il ya da ülke varsa belirtebilirsiniz.

Siz de bu detayları dikkate alarak ibadetinizi sorunsuz bir biçimde tamamlama imkanını elde edebilirsiniz. Şuana kadar Beşir Derneği aracılığı ile kurban ibadetini tamamlayan kişilerin yaptıkları yorumlara bakıldığı zaman hem bilgilendirme hem de sürecin dini boyutu konusunda ne derece büyük bir memnuniyetin olduğunu siz de görebilirsiniz.

Hayvan Nasıl Seçilmelidir?

Vekalet ile kurban kesen kuruluşlar kurban edilecek hayvanın seçimi konusunda da ayrıca dikkatli olmalıdır. Bu noktada gebe olan hayvanların kurban edilmesine kesinlikle izin verilmeyecektir. Ayrıca hasta olan hayvanların da kurban edilmesi kabul edilmemektedir. Beşir Derneği dinimizi tarafından koyulan tüm bu kuralları dikkate alarak hayvan seçim adımlarını tamamlamaktadır. Hayvan seçimi ve daha birçok detay kapsamında Beşir Derneği kadar hassas davranan ve İslami vecibeleri yerine getiren farklı biri dernek bulmak ve bu derece hızlı iletişime geçmek oldukça güç! Tecrübeli ekibi ve organizasyon yeteneği ile kurban kesim adımlarının Beşir Derneği aracılığı ile tamamlanması büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Beşir Derneği Yardım Kampanyalarını Çeşitlendiriyor!

Vekalet ile kurban kesen kuruluşlar kapsamında Beşir Derneği sadece kurban Bayramlarında değil diğer alanlarda da bağış kabul etmektedir. Genel olarak yardımlaşma ağının bu derece kapsamlı ve şeffaf olduğu farklı bir dernek bulmak oldukça zor.

  • Kurban bağışına ek olarak Ramazan ayında fitrenizi bu dernek üzerinden iletebilirsiniz.
  • Fitre, zekat, sadaka konusunda tüm koşullar ve yardım detayları tarafınıza bildiriliri. Nakit yapılan yardımlar da müşkül durumda olan ailelere anında iletilecektir.
  • Beşir Derneği sayesinde gıda kolileri, yetim ve öksüz kişilerin eğitim masraflarını karşılama ya da dünyanın farklı bir ucunda susuzluk ile mücadele eden ailelere yardım eliniz uzatma şansını yakalayabilirsiniz. Beşir Derneği açmış olduğu yardım kampanyaları ile alakalı olarak tüm detayları tarafınıza sorunsuz bir biçimde bildirecektir.

Bu detaylar içerisinde bütçeniz hangisi için daha uygun ise gerekli olan yardım iletme adımlarınızı tamamlayabilirsiniz. En kısa süre içerisinde Beşir Derneği sayesinde dünyada ve ülkemizde yardıma muhtaç olan kişilerin hayatlarına bir dokunuş da siz yapacaksınız!