Su Kuyusu İçin Yardım Nereye Yapılır?

Su Kuyusu İçin Yardım Nereye Yapılır?

Yaşam kaynağı olan suya erişim sağlamak bizim için çok büyük bir sorun değil. Çünkü ülkemiz bu konuda son derece zengin. Ancak bu kadar şanslı olmayan birçok coğrafya var. Özellikle Müslüman kardeşlerimizin çok yoğun olduğu Afrika bunlardan birisi. Her 6 kişiden birisini suya ihtiyaç olduğu günümüzde hemen yardımda bulunabiliriz. Su kuyusu için yardım nereye yapılır; Beşir Derneği tarafından düzenlenen su kuyusu açma projesine destek sunabilirsiniz. Bu sayede birçok kişiyi sevindirmek mümkündür.

Su Neden Önemli?

Su, her türlü canlının yaşamını devam ettirebilmesi için son derece önemli olan bir sıvı. Bunun yanı sıra medeniyet gelişimine baktığımız zaman her daim suyun çevresinde kurulmuş olan devletler dikkatimizi çekiyor. Su ayrıca temizlik demek. İslam dininin en önemli emirlerinden birisi olan temizlik ancak suyla mümkün olmuyor. Özellikle bazı coğrafyalarda suya ulaşma konusunda çok büyük sorunlar var. Su kuyusu için yardım nereye yapılır; Beşir Derneği sayesinde kolaydır. Siz parayı yatırıyorsunuz, dernek ise hemen harekete geçerek su kuyusu açıyor. Böylelikle mazlumlara derman olmak mümkün.

Su Kuyusu Projeleri Nerelerde Var?

Su sıkıntısı çeken coğrafyaların başında elbette Afrika geliyor. Gelişme anlamında son sırada yer alan bu kıtadaki birçok ülkede susuzluk baş gösteriyor. Bundan dolayı Afrika su kuyuları projeleri her daim gündemde. Buna göre özellikle Tanzanya, Etiyopya, Çad ve Bangladeş gibi yerlerdeki Müslüman kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamak isteyen dernek, her daim sizin yardımlarınızı bekliyor. Afganistan gibi bir diğer İslam Coğrafyası içinde yaşayan insanların sorunları da bu sayede çözülebilir.

Su Kuyuları Hemen Açılıyor mu?

Su kuyusu projeleri hem Beşir Derneği hem de kuyunun açılacağı ülkedeki yerel kurumların işbirliği ile mümkün oluyor. Bunun için ilk olarak birtakım izinlerin alınması şart. Bu konuda işleyişi çok iyi bilen dernek, gerekli yasal prosedürleri en kısa süre içinde başlatmakta. Daha sonra süreç devam ediyor. Her ülkenin sahip olduğu koşullar farklı. Özellikle politik, fiziki, sosyolojik ve ekonomik anlamda birtakım değişiklikler söz konusu. Bundan dolayı Beşir Derneği su kuyuları en geç 8 aylık bir dönem içinde başarılı şekilde tamamlanmış oluyor. Böylelikle yapmış olduğunuz hayır dernek tarafından mazlumlara ulaştırılıyor. Bu konuda aracı olan kurum sayesinde hem yetişkinleri hem de çocukları mutlu etmek son derece kolay. Su kuyusu için yardım nereye yapılır; Beşir Derneği sayesinde destekte bulunmanın önünde hiçbir engel söz konusu değil.

Su Kuyuları İçin Ne Kadar Yardımda Bulunmak Mümkün?

Su kuyusu için yardım nereye yapılır; Beşir Derneği hesabına para aktarımını sağlayabilir ve bu sürece dahil olabilirsiniz. Sistem şöyledir;

  • Bir kuyunun maliyeti değişebiliyor. Bunu etkileyen birçok farklı parametre söz konusu.
  • Beşir Derneği olarak 3000 Dolar ve üzerindeki yardımları yapacak olan kişiler için onlara isim verme hakkını tanıyoruz. Elbette bunun ülkenin kültürüyle çelişmemesi lazım.
  • Zaman zaman 10000 Dolardan fazla maliyeti olan kuyular da söz konusu olabilmekte.
  • Böyle hallerde çeşme projeleri daha mantıklı bir hal alıyor.
  • Neticede bölgeye suya ihtiyaç duyan kişilerin bu sorunu ortadan kaldırılıyor.
  • Bunun yanı sıra 3000 Dolar ve altı projelerde para; özel bir havuz içinde toplanıyor.
  • Bu sayede hem açılmış olan kuyunun masrafları gideriliyor hem de yeni kuyu ve çeşme için bütçe oluşturuluyor.

Su kuyusu için yardım nereye yapılır; Beşir Derneği ile hayır yapmak çok kolay. Banka hesabı üzerinden aktarımı tamamlayabilirsiniz.

Online su kuyusu bağışı için tıklayın