Su Kuyusu Açma Nasıl Yapılır

Su Kuyusu Açma Nasıl Yapılır

Su, insan yaşamının devam edebilmesi için gerekli olan bir sıvı. Tam anlamıyla hayat kaynağı. Türkiye'de yaşayan bizler bu konuda çok şanslı olsak da, değişik coğrafyalardaki milyonlarca Müslüman buna dair büyük sıkıntılar çekiyor. Bunların tümüne son vermek için yola çıkan Beşir Derneği ise su kuyusu açma projesi sayesinde onların en doğal ihtiyaçlarını karşılıyor. Afrika ve bunun gibi daha nice yerde açılacak olan su kuyularında sizin de katkınız olabilir. Beşir Derneği üstünden yardımlarınızı en kısa sürede yollayabilirsiniz.

Su Kuyusu Neden Önemli?

Hem insanların hem de diğer canlıların yaşamının devam etmesi suya bağlı. Bundan dolayı suyun çok farklı bir yeri var. Aynı zamanda su, temizliğin de ana elemanı olarak dikkat çekiyor. Buna ulaşma konusunda farklı sıkıntıları olan 10 milyon ve fazlası kişi ne yazık ki her sene hayatını kaybediyor. Çünkü su olmadığında temizlik de söz konusu değil. İşte bu yüzden salgın ve bulaşıcı hastalıklar artıyor. Beşir Derneği, suyun önemini çok iyi bildiği için buna erişim sağlamak isteyen Müslüman kardeşlerimizin imdadına hızlı bir biçimde yetişiyor. Onlar için su kuyuları açıyor.

Beşir Derneği Su Kuyusu Projesi Nasıl Özelliklere Sahip?

Su kuyusu projesi özellikleri şöyledir;

  • Su kuyusu açma için hareket geçen Beşir Derneği, ilk olarak buna en çok ihtiyacı olan coğrafyalarda çalışma yapıyor.
  • Bölgedeki yöneticilerin de fikri bu noktada alınmakta.
  • Bunun yanı sıra coğrafyayı yakından tanıyan ve aynı zamanda orada yaşayan dernek üyeleri de devreye girmekte.
  • Tüm bunların ardından gerçekleştirilen fizibilite çalışması sonrasında işlemler başlıyor.
  • Zaman zaman Afrika'daki teknik yetersizliklerden dolayı sorunlar olsa da, bunların üstesinden imanla gelen Beşir Derneği, suyu evlere kadar getiriyor.

Beşir Derneği Su Kuyusu Maliyeti Ne Kadar?

Su kuyusu açma maliyeti düşük değil. Hele bir de Afrika kıtasında böyle bir işe imza atılıyorsa rakamlar farklı ve yüksek olabilmekte. Dernek, 3000 dolarlık bağış yapanlara bir isim verme hakkı tanıyor. Eğer bir kuyunun açma maliyeti belirtilmiş olan rakam ise onun adını 3000 dolar yollayan kişi koyabiliyor. Her zaman böyle bir durum ne yazık ki yok. 10000 dolar gibi oldukça fazla olan rakamlar da mevcut. Dernek aynı zamanda çeşme de inşa ediyor. Tüm bunlar bölgenin içinde olduğu şartlara göre farklılık gösteriyor.

Beşir Derneği Su Kuyusu Hangi Ülkelerde Açılıyor?

Beşir Derneği su kuyusu açma işlemleri dünyanın farklı yerlerinde dikkat çekerken, Afrika ülkeleri her daim ilk sırada yer almakta. Bunun yanı sıra Tanzanya ve Çad gibi ülkeler de dernek tarafından unutulmuş değiş. Gerek Pakistan ve Afganistan gerekse Bangladeş, su kuyusu projelerinden nasibini almakta. 

Beşir Derneği Su Kuyusu Çeşitleri Neler?

Su kuyusu açma, farklı kuyu türleri üstünden yapılmakta. Hem içilebilir hem de temiz olan bu kuyuların bir kısmı makaralı sistemle çalışıyor. Gerek güneş gerekse elektrikle çalışanlar da mevcut. Burada mühim olan konu ise kuyunun çok uzun ömürlü olmasıdır. Yapılan bağışlardan arta kalan para, kuyuların bakımı için harcanmakta. 

Beşir Derneği Su Kuyusu Projesinde Yer Almak Mümkün mü?

Hemen Beşir Derneği su kuyusu projesine katkıda bulunabilirsiniz. Bunu tek bir yöntemle yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü size sunulmuş olan birden çok opsiyon var. SMS yani kısa mesaj ile en az 5 en çok 20 TL'lik bir katkı mümkün. Temsilcilik, ATM, EFT, banka ve havale yöntemleri her daim kullanılabilir.