Ramazan’da İftar Bağışı

Ramazan’da İftar Bağışı

11 ayın sultanı Ramazan'ı ibadet ile geçirmek son derece önemli. Üstümüze farz olan ibadetleri yaparken; maddi açıdan çok büyük zorluklar çeken Müminleri her daim hatırlamakta fayda var. Çünkü onların ne kadar büyük sıkıntılar çektiği herkesin malumu. Bunun için de Ramazan'da iftar bağışı yapmak oldukça yerinde bir karar olacak. Elbette bunu gerçekleştirebilmek adına güvenilir ve kurumsal olan Beşir Derneği ile çalışmak en mantıklısı.

Ramazan'da İftar Bağışı Neden Çok Önemli?

Ramazan'da iftar bağışı hem dini hem de insani açıdan son derece önemli. Yüce dinimizin emrettiği gibi özellikle bu ayların çok daha bereketli geçtiği biliyor. Bundan dolayı sahip olunan şeyleri paylaşmak son derece önemli. Çünkü herkes bizim kadar şanslı olmayabiliyor. Özellikle iftar sofrasında yemek yemeye parası olmayan, imkanı bulunmayan milyonlarca kişi söz konusu. Hal böyleyken hiçbir şey olmamış gibi davranmak hiç de hoş olmayacak. Ramazan bağışı yapmak, bundan dolayı son derece önemli.

Ramazan'da İftar Bağışı En Az Ne Kadar?

Ramazan'da iftar bağışı bu sene için derneğimiz tarafından 20 TL olarak belirlenmiş durumda. Bağışta bulunacak olanların bunu dikkate alması gerekmekte. Bu meblağ aile için değil, tek bir kişi için geçerlidir. Hem sevap kazanmak hem de hayır işlemek adına hemen harekete geçin. Misafire oruç açtıran bir kişiye Sırat'ı geçmek kolaydı Hadis-i Şerifini unutmayın.

Ramazan'da İftar Bağışı Beşir Derneği Üzerinden Nasıl Yapılır?

 • Ramazan'da iftar bağışı yapmak adına sitemize giriş yapın ve online olun. Sadece birkaç dakika sürecek olan üyelik işleminin hemen ardından iftar bağışı yap seçeneği üzerinden ilerleyin. 1, 2 ya da 3 adet olmak üzere farklı opsiyonların olduğunu görebilirsiniz. Seçimi gerçekleştirin ve bunları sepete ekleyin. Ödemeyi online olarak yapmanız son derece kolay olacaktır.
 • İftar bağışı işlemlerini ayrıca kısa mesaj ile yani cep telefonu üzerinden yapmak da mümkündür.
 • Bunun için IFTAR yazın.
 • Daha sonra bunu hemen 4012 olarak belirlenmiş olan numaraya yollayın.
 • Böylelikle işlem sona erer.
 • Ne kadar çok bağış yaparsanız o kadar fazla insanı mutlu edersiniz.
 • Bunu hiçbir zaman unutmadan ona göre hareket edin.

Ramazan'da İftar Bağışı Sistemi Nasıl?

 • Kişi başı iftar bedeli Derneğimiz tarafından 20 TL olarak hesaplanmıştır.
 • Yapılan yardımlar para ödemesi şeklinde gerçekleştirilir.
 • Bunun yanı sıra 10 binden çok olan bir ailenin sistemimiz içinde kayıtlı olduğunu hemen ifade edelim
 • Bunlar, aile içindeki birey sayısı göz önünde bulundurularak başarılı bir biçimde paylaşım işlemleri yerine getirilir.
 • Faaliyet raporlarımız üzerinden paranın nereye gittiğini hemen görebilirsiniz.
 • Dernek olarak bu konuda her daim son derece şeffaf bir biçimde hareket ediyoruz.

Ramazan'da İftar Bağışını neden Beşir Derneği ile Yapmak Lazım?

Ramazan'da iftar bağışı Beşir Derneği ile hem hızlı hem de çok kolay. Dernek olarak çok uzun dönemlerden beri, tek kuruş maddi kazanç beklemeden faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Allah korkusu olan ve Allah rızası için hareket eden birden çok personelimiz mevcut. Bunun yanı sıra, yardıma muhtaç olan insanları belirleme konusunda dikkat çekici kriterlerimiz var. İşimizi en iyi şekilde yaparak, sadece gerçekten yoksul olanların yardım almasını sağlamaktayız. Ramazan ayı gibi hem beraberlik hem de birliğe çok ihtiyaç duyulan günlerde dayanışmayı en üst seviyeye çıkarmak mümkün olacak.  Beşir Derneği sizleri bekliyor. Hayırda bulunmak isteyen insanlar için kapılarımız sonuna kadar açık. Bu konuda bir sınırlamamız söz konusu değil.

Online bağış yapmak için tıklayınBağış Yap

Ramazan’da İftar Bağışı

Genel Bağış

EKLE