Neden Kan Bağışı Yapılır?

Neden Kan Bağışı Yapılır?

Bir damla, bin umut ile çıktığımız bu iyilik yolunda bağışçılarımızın bizimle birlikte binlerce hastaya şifa taşımasına vesile olduk. İslamiyetin verdiği güç ve müslümanlığın sağladığı birliktelikle Beşir derneği olarak hep birlikte daha güzel projeler yaparak yardımlarımıza devam edeceğiz. Neden kan bağışı yapılır; kan bağışı kampanyası Türkiye’de binlerce hastanın acil durumlarda ihtiyacı olan bir şifadır. Bizler bu şifayı sadece acil durumlarda değil, hazırda tutarak hem sürecin hızlanmasını hem de hastaların şifa bulmasını sağlayabiliriz. 

Neden Kan Bağışı Yapmalıyız?

Neden kan bağışı yapılır; Türkiye’de onlarca şehirde binlerce hasta, hayatını kan bulunamadığı için kaybetmektedir. Ameliyat ve kazalardan kaynaklı oluşan kan kayıpları, hastaların acil olarak kan nakline ihtiyaç duymasına neden olur. Allah’ın (c.c) hikmeti ve rızasıyla bizler de hastalarımızın bu zor zamanlarında yanında olarak, müslüman kardeşlerimizle birlikte kan bağışı yapmaktayız. Kan acil durumlar için değil sürekli ihtiyaç duyulan bir tıbbi malzeme olarak görülmeli, bireylerin düzenli olarak kan bağışı vererek bu sürecin devamlılığını sağlamasına vesille olmaya çalışmaktayız. 

Bu süreçte Beşir derneği olarak Türkiye’de İstanbul’dan Erzuruma birçok kan bağışı projesinde yer almış, Kızılay ile birlikte bağışçılarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayarak sürecin hızlanmasını sağlamış bulunmaktayız. Toplumsal bir sorumluluk çerçevesinde sizlerden de aynı duyarlılığı bekliyor ve yardımlarınızı esirgemeden kan bağışlarınız için bizimle irtibata geçmenizi diliyoruz. 

Kan Bağışı Etkinliği Ne Zaman Yapılır?

Kan bağışı etkinliği nedenleri ve neden kan bağışı yapılır; Kan bağışı etkinliği ile bağışçılarımızın yılın belirli dönemlerinde kan verme şansını bulmasını sağlayarak, sürecin takip edilmesine olanak vermekteyiz. Mümkün olduğunca daha çok kan bağışı toplamak ve daha fazla hastaya ulaşmayı hedeflemekte bu süreçte kayıtlı bağışçılarımızla birlikte yolculuğumuza devam etmekteyiz. Sizler de bu süreci takip ederek, Beşir derneği aracılığıyla kan bağışında bulunabilir ve bir damla, bin umut diyerek nice canlara hayat verebilirsiniz. Allah’ın hikmeti ve kudretiyle bizler aracılar olarak sadece yardım elimizi uzatmak, ihtiyacı olan hastaların bu zor zamanlarında yanlarında olmayı hedeflemekteyiz. 

Kayıtlı Gönüllü Kan Bağışçısı Nedir?

115.436 üniye kan bağışı yapılarak birçok hastanın şifa bulması sağlanırken, düzenli bir şekilde kan bağışlamanın da faydalarının olduğunu tespit ettik. Bunun için kayıtlı bağışçılarımızla 4 ayda bir kan bağışı yapılmasını sağlamak, böylece hastaların daha çabuk ve hızlı kan bulmasını amaçlamaktayız. Neden kan bağışı yapılır; bizler kan bağışlarıyla hastaların ameliyat ve kaza gibi durumlarda hazırda kanlarının bulunması ve kan kaybı nedeniyle hayatlarını kaybetmemelerini engellemekle insani vazifemiz olarak yükümlüyüz. Allah’ın ve İslamiyetin emriyle yardımlaşma, paylaşma ve iyilik her zaman bizlere yeni kapılara açacak, nasiplerimiz doğrultusunda paylaşımlarımızı yapabileceğiniz. Dinimizin ve Hz. Peygamberimizin bizlere gösterdiği doğruluk yolunda, müslüman kardeşlerimiz için yardım eli uzatmanın da büyük bir fedakarlık olduğunu unutmadan hareket etmekteyiz. 

Beşir Derneği Kan Bağışı Kampanyası 

Neden kan bağışı kampanyası düzenliyoruz; bu iyilik yoluna çıktığımız günden bu yana 29638 kayıtlı gönüllü kan bağışçımızla birlikte, 115.436 ünite kan toplayarak acil durumda olan hastaların iyileşmelerine vesile olduk. Acil kan talebinde bulunan 5258 hastanın bugün hayatlarında bir adım olarak, bir gülümseme olarak güç buluyor ve islami değerlerimizin ışığında yolculuğumuza devam ediyoruz. Beşir derneği olarak bu süreçte yardımlarımızı esirgemeden, bağışçılarımızla birlikte Türkiye’nin dört bir yanında bağışların toplanmasına vesile olmaya çalışıyoruz. Bizler geleceğe bir adım daha güzellikle yaklaşarak, aydınlık ve huzurlu bir yaşam için yardım ellerinizi bekliyoruz. Bir damla bin umut ve bir hayat olabilir.