Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği

Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği

İnanların hidayet kitabı ve hayat rehberi Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği sayesinde yalnız ülkemizde değil tüm dünyada sürüyor. Bugünü, yarını inşa ederken bize güç ve rehber olan Kuran-ı Kerim Müslüman açısından okunması ve öğrenilmesi gereken bir zaruruiyettir. 

Sizin En Hayırlınız Kuran-ı Kerim’i Öğrenen Ve Öğretendir

Peygamber Efendimiz Müminlere size iki şey bırakıyorum, onlara sıkı sarıldığınız zaman yolunuzu şaşırmazsınız, bunlar Allah’ın kitabı ve Peygamberin sünnetidir demiştir. İki cihan güneşi Peygamberimiz (sav) bir başka hadisinde ise sizin en hayırlınız Kuran-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir buyurdu, Peygamberin hadisini yol gösterici olarak kabul eden derneğimizin Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği ile maddi imkanı olmadığı için temin edemediği yüce kitabımızı dünyanın dört bir köşesinde ki Müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz. 

İlim Elçiliği Yoluna En Güzel Hediye İle Çıktık

En Güzel Hediye Kampanyasını ara vermeden sürdüren derneğimiz dünyada yeni hafızların yetişmesine de öncülük ediyor, hediyelerin en güzeli ile çıktığımız ilim elçiliği yolunda bizimle birlikte binlerce gönüllümüz ve bağışçımız var. Kuran-ı Kerim’in nuru tüm yeryüzünü kaplasın, onu okumayan kimse kalmasın istiyoruz, Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği tarafından yürütülen En Güzel Hediye kampanyası ile gönüllerin fethine çıkarken bağışçı ve gönüllülerimizin sayısının artmasını diliyoruz. 

Hediyeniz Gönül Sadakanızı Karşılayacak

Hediye ettiğiniz azimüşandan bir harf okuyan ya da hediyeniz ile hafız olan bir çocuktan alacağınız hayır dua ile gönül sadakanızı karşılayacak, okunan her harfe karşı sevap alacaksınız. Çünkü bu konuda Peygamber Efendimiz kim Kuran-ı Kerim’den bir harf okursa onun için bir iyilik sevabı vardır, her iyiliğin karşılığı on sevaptır buyurmuştur. 

Sevabı Büyük Beş Amel Arasında

Peygamberimiz tüm müminlere Kuran öğrenmeyi tavsiye etmiş ve çocuklara da öğretilmesini emretmiştir kendisinin bu konuda ki en bilinen hadisi Şerifi kim bir çocuğa Kuran-ı Kerim öğretirse Allah onun boynuna öyle bir gerdan takar ki kıyamet gününde önce ki ve sonra ki insanlar ona hayran olurlar şeklindedir. Sevabı büyük beş amel arasında sayılan Kuran-ı Kerim öğrenmek ve okumak için bende hediye etmek istiyorum diyen hayırseverlerimizin derneğimizin kampanyasına katılmasını bekliyoruz. 

Her Bir Karış Toprakta Kuran’ın Nurlu Işığı Yansın

Başta Afrika ülkeleri olmak üzere fakirliğin, imkansızlığın çok yaşandığı dünyanın her bir karış toprağından Kuran’ın nurlu ışığı yansın, müminler onun fazileti ile şereflensin, kumlara ve ağaç parçalarına yazarak ayet ezberlemeye çalışan din kardeşlerimize umut olsun istiyorsanız sizi Mushaf-I Şerif Dağıtımı Projesi Beşir Derneği ile birlikte ilim yolunda adım atmaya davet ediyoruz. Derneğimiz tarafından hediye edilen Kuran-ı Kerim Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından tasdiklenmiş ve mühürlenmiştir, Osmanlının ünlü hattatlarından Hafız Osman’ın hattı esas alınarak hazırlanan Yüce Kitabımız Muhammet Abay hat sanatı ile yazılmıştır. 

Bağışçılarımızı Kampanyamıza Destek Olmaya Çağırıyoruz

Türkiye’de basımı ve dağıtımı yapılan nüsha dışında ayrıca Afrika ve Arap ülkelerinde dağıtılmak üzere basılan diğer bir nüsha olan kitabımızda resmi Osmanlı hattı esas alınmış ve yine Muhammet Abay hattı ile hazırlanmıştır. Allah’ın sözlerinden oluşan Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’e dört elle sarılmak, Peygamberimizin bildirdiği yol ile anlamak, anlatma ve yaymak için siz bağışçılarımızı kampanyamıza destek olmaya çağırıyoruz.