Kuyu Açma Fiyatları Kaç Dolar

Kuyu Açma Fiyatları Kaç Dolar

Kuyu açma fiyatları birçok çeşitli etmene bağlı olarak farklı bütçelerdedir. Beşir Derneği olarak yaptığımız kuyu açma faaliyetlerinde maliyetlerimiz 3.000 USD ile 10.000 USD arasında değişim göstermektedir. Kuyu açma faaliyetinin gerçekleştirileceği bölgenin kuyu açma etmenlerine bağlı olarak bu bütçe tam olarak saptanamamaktadır. Kuyu açma fiyatları için derneğimize yapılan bağışlar standart bir maliyet olarak 3.000 USD olarak alınır. Maliyetin yetersiz kaldığı durumlarda kuyu açma yardımlarını topladığımız ortak paydadan eksik maliyet temin edilir. Kuyu açma çalışmalarımızda açılmasını isteyen bağışçının bölgenin etnik yapısına uygun bir isim verebilmesi sağlanmaktadır. Standart kuyu açma fiyatlarının fazla geldiği bölgelerde ise kuyu açma adı altında alınan bağış yine kuyuların arıza ve problemlerinde kullanılmaktadır. Sizde Beşir Derneğine kuyu açma bağışında bulunarak bir yoksul halkın daha su ihtiyacını ve yaşam standartlarını karşılamasında destek olabilirsiniz. Siz derneğimize yaptığınız bu kuyu açma bağışı ile malınızı yoksul ailelerin su ihtiyacını karşılamak için harcarken azaldığını sanırsınız fakat biz Beşir Derneği olarak paylaşılan küçük bir lokmanın bile bolluk ve bereket ile geri döndüğünü bilmekteyiz. Rabbimizin ve peygamberimizin sık sık üstünde durduğu bir konu olan paylaşmak, yoksulu doyurmak ve yaşantılarımızın küçük bir paylaşımı ile yaşantılarında çok şey değişecek insanlar.

Nerelerde Açılmalıdır?

Kuyu açma fiyatları göz önünde bulundurularak düşünüldüğünde bu çalışmaların öncelikle suya kilometrelerce mesafede yaşayan toplumlara yardım sağlaması amaçlanmaktadır. Beşir Derneği iletişimde bulunduğu kuruluşlar yolu ile kuyu açma ihtiyacı olan bölgelerin tespitini önceden yapmış bulunmaktadır. Kuyu açma çalışmalarında bir diğer öncelik ise bu kuyuların Afganistan, Tanzanya, Pakistan gibi temiz su bulmakta zorlanan yoksul ülkelerde açılmasıdır. Susuzluğun getirileri ile bu bölgelerde oluşan kıtlık, susuzluğa bağlı hastalıkların bir kader olmaktan çıkarılmasıdır. Su kuyusu açılmalarında o sırada en ihtiyaç halinde olan ülke ve bölgesi tercih edilmektedir. Günlük su içme ihtiyacını karşılamak için ailelerin 3 yaşında çocukların dahi evlerine metrelerce uzakta bulunan su kaynaklarına her gün gitmesi gerekmektedir. Amacımız tüm insanlığın adaletli bir şekilde hayati yaşam koşullarına sahip olmasına Beşir Derneğine yapılan bağışlarla katkı sağlamaktır. Burada asıl değerli olan sizlerin derneğimize güvenerek o insanların hayatında bir ışık olmaya bizler vesile olmaktayız.

Ne Kadar Sürede Açılır?

Biz Beşir Derneği olarak kuyu açma çalışmalarına başladıktan sonra kuyunun açılması genellikle 7-8 ay civarında değişmektedir. Kuyu açılacak olan alanın toprak yapısı, kazıya uygunluğu, kuyunun ulaşacağı derinlik her seferinde farklı olacağından dolayı bu süre bazen uzayabildiği gibi bazen de 8 aydan çok daha kısa sürebilmektedir. Bu durum tamamen kuyu açılışının gidişatına ve o sırada ülkenin sosyal, siyasal ve iklimsel durumlarına bağlıdır.

 

Kaç Çeşit Su Kuyusu Vardır?

  • Tulumbalı su kuyusu 
  • Makaralı su kuyusu
  • Elektrikli su kuyusu 
  • Güneş enerjili su kuyusu 

Nasıl Seçilir?

Su kuyuları çeşitleri Beşir Derneğimiz tarafından su kuyusu açmak için kullanılmaktadır. Bu su kuyularının seçiminde ise bölgenin yapısına en uygun olacak şekilde bir çeşit su kuyusu çeşidi seçimi yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken konu ise açılacak olan su kuyusunun ortama uygun şekilde planlanmasıdır. Ayrıca bölgenin o süreç içinde bulunduğu zorlu duruma bakılarak su kuyusunun açılımının yapılacağı bölge seçilir. Beşir Derneği olarak görevimiz oradaki insanlara fayda sağlamasını istediğimiz su kuyusunun en dayanıklı ve bölgenin koşullarına en uygun olacak şekilde açılmasıdır.