Kurbanda Karantinada Mıyız

Kurbanda Karantinada Mıyız

Pandemi Döneminde Kurban Kesilecek Mi?

Kurbanda Karantinada Mıyız:  Kurban Bayramı'nda bütçeye ve kişinin kendi seçimlerine göre kurban kesme fırsatı bulunmaktadır. Kurbanda pandemi sürecinde karantina düşünülmemektedir. Ancak hijyenik ve temiz ortamlarda hayvanların kesilmesi önerilmektedir. Çok fazla kalabalık olmamasına ve sosyal mesafeye dikkat çekilir. Eller kesildikten önce ve sonra bol su ve sabunla yıkanmalıdır. Bu kurallar çerçevesinde kurban kesmek mümkündür.

Şu anda Kurban Bayramı ile ilgili herhangi bir karantina durumu söz konusu değildir. Ancak pandemi sürecinin ilerlemesiyle karantina süreci başlayabilir. Bayramda Beşir Derneği'ne yapacağınız bağışlarla dünyada ve Türkiye'de aç olan insanlara kurban eti verme fırsatına sahip olabilirsiniz. Yüzünde tebessüm oluşturarak birlik ve beraberlik duygusunu canlandırabilirsiniz. Kurban Bayramı’nda evde olmak en çok sorulan konular arasındadır.

Kurban Bayramı'nda Karantinada Ne Gibi Önlemler Alınmalıdır?

Birçok kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs,  pandemi sürecinin temelinde var olan bir unsurdur. Karantinaya girdiğimizde bu virüsten korunmak için sık sık eller sabunla yıkanmalıdır. Kurban Bayramı'nda kurban kesilecekse temiz ve hijyenik bir ortamda hayvan bulundurulmalıdır. Kurbanda Karantinada Mıyız:  Çevreye çok fazla insan yerine kesecek kişinin girmesi virüsün etkisini önleyecektir. Keseceğiniz kurbanları Beşir Derneği kapsamında yürütebilirsiniz. İstediğiniz kadar kurban bağışlayarak yetim ve muhtaçların bu ete sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Karınlarını doyurarak, yüzlerindeki tebessüme sebep olabilirsiniz.

Kurban Bayramı'nda Yasaklar Olacak Mı?

Kurbanda Karantinada Mıyız:  Kurban Bayramını engelleyecek yasaklar bulunmamaktadır.  Ancak pandemi sürecinde olduğumuz için dikkat edilmesi gereken hijyenik kurallara vardır. Kesilecek olan hayvanın kasap tarafından yalnız olarak kesilmesi, kalabalığın azaltılarak, sosyal mesafeye uyulması gibi önlemler alınmaktadır. Aynı zamanda ellerin sabunla beraber yıkanmasına önem verilir. Kurban kesmek veya bağış yapmak istiyorsanız Beşir Derneği'nin web sitesine girerek yer alan formu tam ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bütçenize  göre istediğiniz kadar kurban bağış yapabilirsiniz. İhtiyacı olan yetimlere ve muhtaçlara destek yapmak için elinizde bir fırsat bulunmaktadır. Evlerinde pişecek bir kap yemek, onları mutlu edecektir.  Birlik beraberlik duygusu ile zorluk çeken insanlara bağış yapmak son derece önemlidir. Beşir Derneği'ne vekalet vererek dünyanın bir köşesinde yer alan yetimlere ve ülkemizdeki insanlara yardım yapabilirsiniz. Yapılan yardımları çeşitli sosyal medya etkinlikleriyle görebilirsiniz. Çekilen fotoğraf ve videolarla bağışın ne gibi ortamlara gittigini ve ne kadar kesildiğini görebilirsiniz.

Karantinada Kurban Dağıtmanın Önemi Nedir?

Kurbanda Karantinada Mıyız:  Beşir Derneği yardımsever insanlardan topladığı bağışlarla birçok insanın hayatını kurtarmaktadır. Küçük çocukları sevindirerek, gönülleri yapan bu dernek geçmişten bugüne faaliyetlerine eksiksiz devam etmektedir. Bağış yapan insanlardan topladığı paralarla aç ve yetim insanları doyurarak hem kendini hem de insanları mutlu etmektedir. İslami kurallarla kesilen bu kurbanlar, ihtiyacı olan kişilere hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Dünyanın her yerinden muhtaç kişilere ulaşan bu yardımlar,  birlik beraberlik ve dayanışmanın sembolü olmuştur. Aynı zamanda dünyanın bir ucunda olan insanları birleştirebilirsiniz.