Kurban Kesmek İle İlgili Ayetler

Kurban Kesmek İle İlgili Ayetler

Kurban Kesmek İle İlgili Ayetler; Biz onu büyük bir kazaya uğramaktan kurtardık’ Saffat; 107. Ayet

Anlamı şudur; Hz. İbrahim uyuduğu bir gece oğlunun boğazını kestiğini görmüştür, gördüğü rüyayı oğluna anlatan Hz. İbrahim oğlunun verdiği cevap (o halde gerekeni yap) karşısında ne yapacağını bilemez haldedir. O yıllarda sürekli olduğu gibi Hz. İsmail’i kurban kesmek isteyen Hz. İbrahim Allah’ın ona seslenmesiyle bu işten vazgeçmiştir ve oğlu da büyük bir kazadan dönmüştür.

Kurban Kesmek İle İlgili Ayetler;  Onlara Âdem’in iki oğlunun gerçek olan haberini oku: Onlar (Allah'a) yaklaştıracak birer kurban sunmuşlardı. Onlardan birininki kabul edilmiş, diğerininki kabul edilmemişti. (Kurbanı kabul edilmeyen) Demişti ki: "Seni mutlaka öldüreceğim." (Öbürü de:) "Allah, ancak korkup-sakınanlardan kabul eder." Maide Suresi, 27. ayet

Beşir Derneği olarak tüm Kurbanlık adak bağışlarınızı Kurban Bayramı’nda da ihtiyacı olanlarla buluşturmak için yollara çıkacağız. Yapılan tüm hayırlar muhakkak ki Allah’ın rızasını kazanmak için yapılmaktadır. Sizde bu güzel bayram gününde bir yetimin kalbini ısıtmak isterseniz, www.besir.org.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.