Kurban Bağışı Yapmak Vekâleten

Kurban Bağışı Yapmak Vekâleten

Beşir Derneği aracılığı ile yapacağınız kurban bağışları, vekalet verdikten sonraki aşamada kurbanlığın satın alınması ile başlar daha sonra kesim yerine gidilerek hocalar ve dualar eşliğinde vekalet sahibinin adı okunarak, uzman veterinerler, sertifikalı kasaplar yardımıyla İslami kesim kurallarına en uygun ve sağlıklı biçimde kurbanınız kesilir. Kurban Bağışı Yapmak Vekâleten bu şekilde gerçekleşir.

Daha sonra kesilen kurban Beşir Derneği Gönüllüleri tarafından önceden belirlenmiş ihtiyaç sahibi ailelere paylaştırılır. Önce Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere diğer ülkeler içinde, dil, din, ırk, mezhep ve meşrep gözetmeksizin her coğrafyadan ihtiyaç sahiplerinin kapısını çalıp, bayram günü sizlerin aracılığıyla yüzlerini güldürmeyi ve dualarını almayı hedefliyoruz. 

Kurban Bağışı Yapmak Vekâleten; Kendiniz kesmişsiniz gibi sayılır ve dinimizce umumi vekil tayin etme hususunda hiçbir sakınca yoktur. Kesilecek olan kurban bağışı dünyanın neresinde olunursa olunsun vekâlet verildiği müddetçe Allah katında kabul olunur. Etinin kime verileceğinin etnik köken bakımından dinimizce hiçbir önemi yoktur. Kurban bu şartlar altında muhakkak ki geçerlidir.

Beşir Derneği olarak verilen vekâletlerin şartlarını en ince ayrıntısına kadar yerine getirmekteyiz. Müslüman insanlar olarak Kurban Bağışının bir ibadet ve Allah’a yakınlaşmak olduğunu bilerek bu konuda çok büyük titizlikle çalışmalar yürütmekteyiz. Kurban Bağışı Yapmak Vekâleten; Yıllardır Beşir Derneği Gönüllüleri olarak Allah yolunda en güzel adımları attığımız gibi bu yıl ki bayramda da sizlerin desteği sayesinde en çok ihtiyacı olanların kapılarını çalmayı ümit ediyoruz. Dini ölçülere uygun şekilde bağışlanan kurban, maddi durumu yetersiz, kurban kesemeyen, yoksulluk yüzünden et yiyemeyen insanlara yedirilerek ve yararlanması sağlanarak faydada bulunulmuş olunur, ayrıca kurbanı bağışlayan kişi Allah-u Teâlâ ile de yakınlaşılmış olur.

Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor

  • Müslüman Hayırseverlerimiz bağış tutarını, web sayfamızda bulunan hesap numaralarına banka aracılığı ile gönderir.
  • Beşir Derneği gönüllüleri sizleri arayarak vekâletlerinizi alır.
  • Daha sonra Beşir Derneği Gönüllüleri İslam şartlarına uygun en güzel kurbanlığı seçer ve ödemesini yapar.
  • Yurtiçi veya yurtdışında kurbanlığın bayramı beklemesi için hijyenik bir ortam sağlanır.
  • Kurban bayramının ilk gününden itibaren bayramın üçüncü günü ikindi saatine kadar bağışladığınız kurbanlar kesilmeye devam edilir. Kesilirken adınız okunarak size yollanmak üzere videolar ve fotoğraflar gönderilir (bu işlem kesilen ülkeye göre zaman bakımından değişkenlik gösterebilmektedir).
  • Daha sonra kurbanınızın kesildiğine dair tarafınıza SMS yollanarak bilgilendirme sağlanır.
  • Bağışlanan etler önce kendi ülkemizdeki muhtaç kardeşlerimiz olmak üzere tüm Türkiye ve Dünya genelinde dağıtımlar yapılır. Yetiştirme yurtları, Yetimhaneler, Savaştan ve Depremden en çok etkilenenler olmak üzere dağıtım yapılacak bölgeler ihtiyaç önceliğine göre belirlenen yerlere ve ailelere dağıtılır.
  • Dağıtılma esnasında etlerin korunması amaçlı tüm bağışlar soğuk hava depolarında uygun koşullar altında saklanır.
  • Vekâleten kurban bağışlamış hayırseverler kurban etinin kesilmesi ve uygun şartlar altında dağılabilmesi için önceden belirlenmiş ve projelendirilmiş ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek adına Beşir Derneğini aracı tayin ederler.

Kurban Bağışı İçin Beşir Derneğine Vekâlet Vermek

Ödeme esnasında bankanızın sizden istediği bilgileri girdikten sonra alıcıya açıklama ekle kısmına vekâlet verecek olan kişinin adı-soyadı ve telefon numarası eklenmelidir. Kurban bağışını için ödeme yapacağınız web sitemizde yer alan vekâlet yazılı yere tıklayarak vekâlet işleminizi kolayca sağlayabilirsiniz. Tarafımızdan gelecek bir telefon ile sizlere ulaşıp vekâlet alınacaktır. Yukarıda verilen bilgilerin eksik girilmesi durumunda Beşir Derneğini arayarak durumu izah edip, vekâlet verdiğinizi beyan etmeniz gerekir.