Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Kurban bağışı Allah’a şükretmek, yakınlığını göstermek ve yoksullara yardım eli uzatmak için yapılacak en güzel ibadetlerden biridir. Kurban bağışı yapılacak kurumlar; güvenilir, İslami usullere göre kesim yapan kurumlar olmalıdır.

Kurban kesimlerinin İslami usullere göre yapılması, hayvanların Allah’ın buyurduğu şekilde uygun seçilmesi bağış yapacağınız kurumlarda dikkat etmeniz gereken hususlardır. Bizler Allah’ın rızasını kazanmak için çıktığımız yolda yoksullara ve fakirlere yardımlarımızı esirgemiyoruz. Siz de yardım eli uzatmak istiyorsanız bağışlarınızı ulaştırmak için vesile oluyoruz.

Kurban Bağışı Nereye Yapılmalı?

Kurban kesmek Allah’a şükretmek için yapılacak en güzel ibadetlerden biridir. Kurban kesilmesi vekaleten caiz olduğu için kurban bağışı yapmak caizdir. Kurban bağışı yapılacak kurumlar; güvenilir ve Allah yolunda hizmet eden kurumlara kurban bağışı yaparak ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatabilirsiniz.

Kurban bağışlarınızı yapmak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Online kurban bağışı da yapabilir, ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz. Bizler çıktığımız yolda her zaman yoksullara, fakirlere yardımcı olmak için çalışıyoruz. Kurban bağışı yaparak siz de fakirlere el uzatmak istiyorsanız vesile oluyoruz.

Kurban Bağışı Derneklere Yapılır Mı?

Kurban bağışı yapılacak kurumlar; kurban bağışı güvenilir, İslami usulleri bilen ve uygulayan derneklere yapılabilir. Kurban bağışı yapmak için seçeceğiniz kurumların güvenilir olması önemlidir. Kurban ibadetini yerine getirmek için kurumumuzla her zaman iletişime geçebilirsiniz. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı, akika kurbanı bağış yapabileceğiniz kurbanlardır.

Bağış yapacağınız kurbanlar hocalarımız tarafından özenle seçilir, kesimleri İslami usullere göre yapılır. Hocalarımızın duaları eşliğinde kesimi yapılan kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine eşit şekilde dağıtıyoruz. Ramazan ayında, bayramlarda, savaşlarda, salgınlarda Müslüman kardeşlerimizi unutmadan onlar için elinizden geleni yapmak istiyorsanız kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Yapmak Dinimizce Uygun Mu?

Kuran’da Hz. Peygamber’e rabbin için kurban kes buyurulmuştur. Kurban, Hz. İbrahim’in bir hatırası olarak bize bırakılan en güzel ibadetlerden biridir. Kurban keserek Allah’a yakınlığımızı gösterir, Ona verdiği nimetler için şükrederiz. Allah’ın verdiği nimetlere şükretmenin bir yolu da fakirlere ve yoksullara el uzatmaktır. İslam dini kadar yardımlaşma ve paylaşmaya yer veren bir din olmamıştır. İslam, yeryüzüne barış ve huzur getirmesi için indirilmiştir.

Kurban kesilmesi vekaleten caizdir. İslam alimi hocalarımızın görüşleri kurban kesilmesi vekaleten caiz olduğu için kurban bağışının da caiz olduğu yönündedir. Kurban bağışı yapılacak kurumlar; kurban bağışı yapmak için seçeceğiniz kurumlarında güvenilir, Allah yolunda hizmet eden kurumlar olması önemlidir. İslami usullere uygun kesilmeyen hayvanlarının etlerini yenmesi doğru değildir. Kesim sırasında besmele çekilmediğinde Hz. Peygamber yeniden kesilmesini buyurmuştur. Kurban bağışı yaparken güvenilir kurumlara yaparak ibadetinizi yerine getirebilirsiniz.

Beşir Derneği olarak yılın her vaktinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için elimizden gelen yardımı yapıyoruz. Zorda kalanlar, savaşla mücadele edenler, açlıkla sınananlar varken hepsinin yardımına koşmak için çalışıyoruz. Siz de zor günlerde Müslüman kardeşlerimize el uzatmak istiyorsanız vesile oluyoruz. Kurban bağışlarınızı ülkemizde ve yurtdışında yoksulluk çeken Müslüman kardeşlerimiz için yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Kimlere Ulaşıyor?

Kurban Bayramı dışında kesilen kurbanlar vardır. Adak kurbanı, akika kurbanı, ölüler için kesilen kurbanları derneğimize bağışlayabilirsiniz. Tüm kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyoruz. Ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek için elimizde geleni yapıyoruz.

Yurtdışına kurban bağışı yapmak için de bizimler her zaman iletişime geçebilir, online bağış yapabilirsiniz. Yaptığınız bağışların kimlere ulaştığını fotoğraflardan ve videolardan takip edebilirsiniz. Kurban bağışlarınız ihtiyaç sahiplerine ulaştıktan sonra sizlere bilgi veriyor ve videolarda gözlerinin içi gülen kardeşlerimizi görmeniz için paylaşım yapıyoruz.Online kurban bağışı için tıklayınBağış Yap

1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Yapılacak Kurumlar

Şükür Kurban

EKLE