Kurban Bağışı Vekaleten

Kurban Bağışı Vekaleten

Kurban kesmek isteyen kendisi kesebileceği gibi kurbanın vekaleten kesilmesi caizdir. Kurban bağışı vekaleten kurban kesilmesi caiz olduğu için dinimize uygundur. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı ve akika kurbanı bağışlanabilir.

Kurban bayramlarında tüm Müslümanların dayanışma ve yardımlaşma içinde olması Allah için yapacağımız en güzel davranışlardan biridir. Bayramı buruk bir sevinçle karşılayan kimse olmasın diye elimizden geleni yaparken sizden gelen bağışları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Vekaleten Kurban Kesilmesi Caiz Mi?

Kuran’da Hz. Peygamber’e rabbin için kurban kes buyurulması ve Hz. Peygamber’in kurban kesmeye hiç terk etmemesi İslam alimlerine göre kurbanın vacip olduğunu gösteriyor. Kurban kesmek için kişi hayvanı kendisi satın alabilir ve dini usullere göre kurban kesebilir. Dinimizde kurbanın vekaleten kesilmesi caizdir. Başkası kurban kesmek isteyen kişinin ibadeti yerine gelsin diye onun adına kurban kesebilir.

Kurbanın vekaleten kesilmesinin caiz olması Kurban bağışı vekaleten kesildiği için caiz olduğunu göstermektedir. İslam alimlerinin yorumları kurban bağışının caiz olduğunu gösterir. Kurban etinden yoksullara ve fakirlere dağıtmak dinimizi emirlerinden biridir. Hz. Peygamber kanaatli olun buyurmuştur.

Vekaleten kurban kesmek için derneğimizle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Beşir Derneği olarak ihtiyaç sahibi olan tüm insanlara yardım eli uzatmak için çalışıyoruz. Sizler de kurban etini bağışlamak, yoksullara yardım etmek istiyorsanız vesile oluyoruz.

Adak Kurbanı Vekaleten Kesilir Mi?

Kişinin Allah’a adak adamasından sonra adağı gerçek olunca kesti kurban adak kurbanıdır. Adak kurbanı etinin hükmü şöyledir; adak kurbanının etinden kesen kişi, eşi, çocukları ve annesi ile babasının yemesi dinen uygun değildir. Adak kurbanının eti fakirlere, yoksullara, ihtiyaç sahiplerine Allah’ın verdiği nimetlere şükretmek için dağıtılır.

Adak kurbanının vekaleten kesilmesi caizdir. Adak kurbanı vekaleten kesilebildiği için Kurban bağışı vekaleten kesilen adak kurbanlarıyla yapılabilir. Adak kurbanı kesmek isteyen kişiler güvenilir, İslami usulleri esas alan dernekler ve kurumlara kurban bağışlarını yapabilir.

Adak kurbanı bağışlamak isterseniz Derneğimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Hem ülkemizde hem de yurtdışında yoksulluk çeken tüm insanlar için elimizden geleni yapıyoruz. Siz de yardım eli uzatmak istiyorsanız hayırlarınıza vesile oluyor ve kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz.

 

Akika Kurbanı Vekaleten Kesilir Mi?

Kuran’da kurban çeşitleri vardır. Bu kurban çeşitlerinden biri de akika kurbanı olarak kesilebilir. Akika çocukların yeni saçlarına verilen isim, Akika kurbanı ise çocuğun kulağına ezan okunup adı koyulduktan sonra kesilen kurbandır. Akika kurbanı Allah’a şükretmek ve Ona yakınlığımızı göstermek için, hayırlı bir evlat yetiştirmek için yerine getirdiğimiz ibadettir. Akika kurbanının vekaleten kesilmesi caizdir. Vekaleten kurban kesmek isteyen kişi dinin buyruklarını yerine getiren güvenilir kurumlara kurban bağışı yapabilir.

Kurban bağışı vekaleten kurban kesilmesi caiz olduğu için dinen uygun, güzel bir davranıştır. İslam paylaşma, dayanışma ve hoşgörü dinidir. İslam dininin paylaşma ve yardımlaşma vazifemizi yerine getirmek için ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan tüm insanlara ulaşmaya çalışıyoruz.

Hangi Kurbanlar Bağışlanabilir?

Kurban Bayramı dışında kesilen kurbanlar vardır. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, hac ibadetinde kesilen kurban, adak kurbanı, akika kurbanı, ölenlerin sevabına kesilen kurban dinimizde vardır. Adak kurbanı, bayramda kesilen kurban, ölülerin sevabına kesilen kurbanların bağışlanması dinen uygundur.

Kurban kesimini kişi kendisi yapabileceği gibi vekaleten kesebilir. Başkasının onun adına, onun ibadeti yerine gelsin diye kurban kesmesi caizdir. Kurban etinin yoksullara ve fakirlerle paylaşılması Allah’ın bize buyurmuş olduğu emirlerden biridir. Siz de kurban etini yoksullara, fakirlere bağışlamak isterseniz bizimle istediğiniz vakit iletişime geçebilirsiniz.Bağış Yap

1,250.00 TRY
 Kurban Bağışı Vekaleten

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
 Kurban Bağışı Vekaleten

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
 Kurban Bağışı Vekaleten

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
 Kurban Bağışı Vekaleten

Şükür Kurban

EKLE