Kurban Bağışı Taksitli

Kurban Bağışı Taksitli

Kurban, Allah’a yakınlığımızı gösterdiğimiz eşsiz ibadetlerden biridir. Kurban bayramlarında Müslümanlar, yardımlaşma ve dayanışma içinde olmak için kurban bağışı yapabilirler. Kurban bağışı taksitli faizden kaçınıldığı sürece taksitle ödenebilir.

Taksitle Kurban Alınır Mı?

Kurban Bayramı yaklaşırken Diyanet tarafından kurban fiyatları açıklanır. İbadetini yerine getirmek isteyen hali vakti yerinde Müslümanlar için kurban kesmek vaciptir. Kurban kesmek, fakirler için de sünnettir. Sünnetini yerine getirmek isteyenler kurbanları taksitle alabilir. Taksitle alınan kurbanlık, sahibine geçtiği için hayvan kurban olarak kesilebilir. Taksitle alınan kurbanlıklarda faizden kaçınılması, belirli sürelerle ödemek şartıyla kurban alınması gerekir. Diyanet, verdiği fetvada taksitle kurban alınmasının dinen uygun olduğunu söylemiştir.

Kurban taksitle satın alınabileceği gibi Kurban bağışı taksitli olabilir. Faizden kaçınmak üzere kurban ücretini taksitlere bölmek dinen uygundur. Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı, akika kurbanı taksitle bağışlanabilir. Allah’a şükretmek ve yakınlığını göstermek isteyen Müslümanlar taksitle kurban bağışı yapabilir. Taksitle kurban bağışı yapmak için derneğimizle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Taksitle Kurban Bağışı Yapılır Mı?

Diyanet verdiği fetvada taksitle kurban alınmasının mümkün olduğunu söylemiştir. Kurbanlık hayvanı kişi kendisi kesebileceği gibi vekaleten kesilmesi de caizdir. Yoksulların yüzünü güldürmek, sofralarına bir tabak sıcak yemek koymak için Müslümanlar bayramlarda kurbanlarını bağışlar. Kurban etinin fakirlerle ve yoksullarla paylaşılması dinin buyruklarındandır. Müslümanların, yoksul kardeşlerine el uzatması ise Allah katında en güzel davranışlardan biridir.

Kurban bağışı taksitli yapılabilir. Kurban bağışlarınızı faizden kaçınmak şartıyla taksitle yapabilirsiniz. Beşir derneği olarak kurban bağışlarını yılın her vaktinde kabul ediyoruz. Bizler, Müslüman kardeşlerimizin kalplerine dokunmak, Allah rızası kazanmak için yardım eli uzatmak adına yardımlarımızı esirgemiyoruz. Sizler de fakirlerin İslam dininin buyurduğu paylaşma ve yardımlaşma davranışlarını yerine getirmek, fakirlere yardım eli uzatmak için kurbanlarınızı bağışlayabilirsiniz.

Kurban bağışlarınızı ülkemizde ve dünyada yokluk çeken, ihtiyaç sahibi olan herkese ulaştırmak için çalışıyoruz. Bugün dünyada açlıkla, sefaletle, savaşlarla sınanan binlerce Müslüman vardır. Müslüman kardeşleriniz için yapacağınız bağışları İslami usullere uygun kesiyoruz ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Kurban Bağışı Kredi Kartıyla Ödenir Mi?

Kurban Bayramı’nda kesilen kurban, adak kurbanı, akika kurbanı İslam dinindeki kurban çeşitleridir. Kurbanlarınızı kendiniz kesebilir ya da vekaleten kesebilirsiniz. İslam alimleri vekaleten kurban kesilmesinin caiz olduğunu söylemiştir. Kurbanlarınızı vekaleten keserek ihtiyaç sahibi insanlara bağışlayabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada birçok ihtiyaç sahibi Müslüman varken, Müslüman topluluklarının yardım eli uzatmasına vesile oluyoruz.  Kurban bağışlamak istiyorsanız derneğimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Kurban bağışı taksitli yapılabilir. Kurban satın alırken faizden kaçınmak şartıysa taksitle alınması dinen uygundur ve kurban bağışları taksitle yapılabilir.

Kurban bağışı yapmak için derneğimizden online ödeme yapabilirsiniz. Kurban bağışı ödemelerinin kredi kartı ile banka kartı ile yapabilirsiniz. Kurban bağışlarının ödemelerinin faizden kaçınmak şartıyla taksitle yapılması dinen uygundur. Hali vakti yerinde olan tüm Müslümanlar, yılın her vaktinde kurban bağışı yapabilir. Beşir Derneği olarak elimizden geldiğince tüm Müslümanlara yardım eli uzatıyoruz. Siz de kurban bağışı yapmak istiyorsanız yardımlarınıza vesile oluyor ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaştırıyoruz.

İmkanı Olmayanlar Borçla Kurban Bağışı Yapabilir Mi?

Kurban kesmek zenginler için vacip, fakirler için sünnettir. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyen kişiler kendileri kesebilir ya da vekaleten kesilebilir. Kurban kesiminin vekaleten caiz olması kurban bağışının caiz olduğunu göstermektedir. İslam alimleri tüm Müslümanların elinden geldiğince kurban bağışı yapabileceği söylemiştir. Hali vakti yerinde olmayan Müslümanlar taksitle kurban bağışı yapabilir.Bağış Yap

1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Taksitli

Adak Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Taksitli

Akika Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Taksitli

Nafile Kurban

EKLE
1,250.00 TRY
Kurban Bağışı Taksitli

Şükür Kurban

EKLE