Kurban Bağışı Nasıl Olur?

Kurban Bağışı Nasıl Olur?

Dayanışmanın ve yardımlaşmanın anlamının en iyi anlaşıldığı günlerden biri olan Kurban Bayramı, Müslüman din kardeşlerinin mazlum olan coğrafyalardaki insanlara yardım elini uzattığı en anlamlı günlerden biridir. Kurban kesmek isteyen birçok Müslüman din kardeşimiz, Kurban bağışı nasıl olur konusunu merak etmektedir.

Her sene olduğu gibi yine bu senede sizlerden gelen bağışlarla mazlumlara yardım elini uzatan Beşir Derneği, ülkemizde 81 il ve 300 bölgede olmak üzere, kurban bağışlarını gerçekleştirirken, coronavirüs salgını yüzünden yurtdışındaki kurban bağışı organizasyonlarını, kısıtlamalar ve yasaklamalar kalktığı andan itibaren gerekli planlamaları yaparak gerçekleştirecektir.

Vekaletle Kurban Bağışı Yapılabilir mi?

Kurban bağışı nasıl olur yanında vekaletle kurban bağışı yapılabilir mi sorusunun cevabı evettir. Vekaletle kurban bağışı yapmanız için Beşir Derneği, sizlerle el ele vermekte ve dünya üzerindeki birçok mazlum coğrafyadaki insanları sevindirmektedir.

Afrika, Asya, Balkanlar, Türk Cumhuriyetleri’nde ve ülkemizin 81 ili ve 300 bölgesini kapsayan vekaleten bağış kurbanı organizasyonu ile, birçok insanın yarasına merhem olabilirsiniz.

Kurban vekaleti vererek, mazlum Müslümanların yarasına derman olabilmek için yapmanız gereken tek şey, Beşir Derneği web sayfası üzerinden kurban bağışı işlemini gerçekleştirirken, vekalet kutucuğunu da işaretlemektir.

Banka üzerinden gerçekleştireceğiniz bağışlar için;

  • Hisse sahibinin adı ve soyadı
  • Vekaleti verenin iletişim bilgileri
  • İletişim bilgilerinin yazılmaması durumunda 0216 375 40 42 numaralı çağrı merkezinden vekalet verilebilir.

Ülke ve Bölge Şartlı Kurban Bağışı Yapılabilir mi?

Kurban kesmek ve kesilen kurban etinin doğru zamanda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerekir. Kesilecek kurbanların ise İslam dininin gerektirdiği şartlar ve kurallar çerçevesinde kesilmesi önemlidir.

Dünya üzerinde birçok mazlum coğrafyaya bağış kurbanı organizasyonlarının bulunduğu Beşir Derneği, bazı ülkelerdeki coğrafi durum, merkezi hükümetler, terör ya da savaş yüzünden riskli durumlar oluşmaktadır. Bu yüzden bir ülkedeki insanlar için şartlı bağış toplayarak emanetlerin yerine ulaştırılamaması söz konusu olmaktadır. Bu yüzden ülke ya da bölge şartlı kurban bağışı, derneğimiz tarafından kabul edilmemektedir.

Derneğe Yapılan Kurban Bağışlarında Süreç Nasıl İşler?

Allah’a yakınlaşmanın, mazlumlara bir umut olmanın en güzel yollarından biri olan Kurban Bayramı’nda, vekaletle kurban kesimi yaparak bağışta bulunabilirsiniz. Gerek yurt içinde ve gerek yurtdışında yapılacak bağışlarla, birçok mazluma ışık olan Beşir Derneği, her yıl olduğu gibi 2020 yılında da kurban bağışlarınızı kabul etmektedir.

Kurban bağışlarınız vacip ya da sünnet olarak kabul edilir. Vekaleten kurban bağışı nasıl olur konusunda herhangi bir tereddüt yaşamadan; bayramın ilk üç gününde adak, nafile, akika, şükür kurbanı olarak bağışlayacağınız kurbanlarınız, bayram sonrası kesilir ve gerçek ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere, yetimhanelere, medreselere pay edilerek usulünce dağıtılmaktadır.

Vekalet verdiğiniz derneğimiz, bağış kurbanınız kesildikten sonra SMS olarak gerekli tüm bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca bağış yaptığınız kurbanı takip edebilir, bağışınızın nerede kesildiği ve kesildiğine ilişkin video ya da fotoğraflara da web sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Yurtdışına Kurban Bağışı Yapılabilir mi?

Kurban kesimi belirlenmiş vakitler içinde usulüne uygun ve İslam şartlarına göre kesilmesi gerekir. Günümüzde tüm dünyanın etkisi altında olduğu coronavirüs salgını yüzünden, birçok konuda kısıtlama ve yasaklamalar getirilmiştir. 

Beşir Derneği, her yıl gerçekleştirdiği bağış kurbanı organizasyonları ile hem ülke içinde hem de ülke dışında birçok mazlum coğrafyaya ışık olmuş, küçük çocukların umutla yarınlara bakmasına vesile olmaktadır.

Yurtdışına kurban bağışı nasıl olur konusunda herhangi bir tereddüt yaşamadan, derneğimizin vekaletle bağış kurbanı organizasyonunu tercih edebilirsiniz. Bunun yanında yaşanılan bu sıkıntılı salgın günlerinde, ülkemizde ve tüm dünya üzerinde uygulanan salgın tedbirlerine riayet edilerek, en sağlıklı ve güvenli şekilde bağış kurbanı organizasyonunu gerçekleştirmektedir.

Ülkemizde 81 il ve 300 farklı noktada kurban bağışı faaliyetlerimizi sürdürürken yurtdışına kurban bağışı konusunda, gidilecek ülkelerde yasaklama ve kısıtlamalar kaldırıldığında, yurtdışında da kurban bağışlarınız ülke ya da bölge şartı fark etmeden tek fiyat üzerinden ve 4 taksit olanağıyla bağışlarınız, gerçek sahiplerine ulaştırılacaktır.