Kurban Bağışı Kimlere Yapılır?

Kurban Bağışı Kimlere Yapılır?

Yeryüzüne barış getirmek için indirilen İslam dini, paylaşma ve hoşgörü dinidir. İslamiyet kadar yardımlaşmanın önemine değinen bir din olmamıştır. Allah, Müslümanlar toplulukları iyiliği emreden topluluk buyurmuştur. Kurban ibadetini yerine getirirken de Müslüman kardeşlerinize yardım eli uzatabilirsiniz. Kurban bağışı kimlere yapılır; kurban bağışı, ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan insanlara yapılmaktadır.  

Kurban Bağışının Yurtdışına Yapılması Caiz Mi?

Kurban ibadetini yerine getirmekle ilgili İslam alimler, kurbanı kişinin kendisi kesebileceği gibi vekaleten kesilmesinin de caiz olduğunu söylemişlerdir. Kurban kesmek için vekalet verdiğinizde, sizin adınıza, sizin ibadetinizin gerçekleşmesi için İslami usullere uygun kesiyoruz. Kurban bağışı, kurban kesilmesinin vekaleten caiz olmasından dolayı İslam alimleri tarafından caiz görülmektedir. Kurban bağışı kimlere yapılır; kurban bağışlarınızı yurtdışına yapabilirsiniz.

İslam, Müslümanların kardeş olduğunu ve Müslümanların birbirine yardım etmesini buyurmuştur. Hz. Peygamber, kurban eti ile ilgili kanaatli olun ve paylaşın buyurmuştur. Kurban etini sadece aileniz, akrabanız ve komşularınızla değil dünyadaki tüm kardeşlerinizle paylaşabilirsiniz. Bizler, kurban ibadetinizi yerine getirmeniz ve elinizden geldiğince yoksullara yardım eli uzatmanız için vesile oluyoruz.

Kurban bağışlarınızı savaşla mücadele eden Suriyelilere, açlıkla sınanan Afrikalılara, dünyada yoksulluk çeken tüm Müslümanlara ulaştırmak için çalışıyoruz. Kurban bağışlarınızı yurtdışına yapabilir, yoksulların sofrasına bir tabak sıcak yemek koyabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban ibadeti, Hz. İbrahim’in bir hatırası olarak Allah’a olan bağlılığımızı göstermek için yaptığımız ibadettir. Kurban Bayramı’nda Allah’a şükretmek, Onun yolundan gitmek, Ona olan bağlılığımızı göstermek için kurban keseriz. İslam dini, kolaylık dini olarak kurban kesmeyi fakirlere sünnet kılmış, hali vakti yerinde olan Müslümanlar için vacip kılmıştır. Kurban kesmek isteyen kişiler kendileri kesebileceği gibi vekalet verebilir ve onun yerine kurbanı kesilebilir. Kurban bağışı, vekaleten kurban kesilmesi caiz olduğu için caizdir.

Derneğimiz kurban ibadetlerinizi yerine getirmeniz için vekaleten sizin kurbanlarınız kesmektedir. Kurban bağışı yapmak için bizimle iletişime geçtikten sonra hocalarımız kurban için en uygun hayvanları özel olarak seçiyor. Seçilen kurbanlar İslami usullere göre kesiliyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Siz de ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için kurban bağışı yapmak istiyorsanız derneğimize vekalet verebilir, ihtiyaç sahiplerine ulaştığını video ve fotoğraflardan görebilirsiniz. Kurban bağışı kimlere yapılır; kurban bağışı, yurtdışında ve ülkemizde ihtiyaç sahibi olan insanlara yapılmaktadır.

Adak Kurbanı Bağışlanır Mı?

Kurban, sadece bayramda yerine getirilen bir ibadet değildir. İslam dinine göre kurban çeşitleri vardır. Bir kişinin Allah’tan istediği adaklarının gerçek olması için kurban adaması ve adaklarının gerçek olması halinde kestiği kurbana adak kurbanı denir. Adak kurbanı kesildikten sonra kesen kişi, eşi, çocukları, annesi ve babası etini yiyemez. İslam dininin paylaşma ve yardımlaşma için buyurduğu en güzel davranışlardan biri kurban etinin yoksullarla paylaşılmasıdır.

Adak kurbanı kesildikten sonra etlerinin kesen kişi, ailesi, eşi ve çocukları tarafından yenmesi dinen uygun değildir. Adak kurbanı etinin yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması gerekir. Dinen adak kurbanının vekaleten kesilmesi caizdir. Adak kurbanı vekaleti verdiğiniz zaman adak kurbanlarınızı sizin ibadetinizin yerine gelmesi için islami usullere uygun kesiyoruz. Kurban bağışı kimlere yapılır; Adak kurbanı bağışları ülkemizde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi olan insanlara yapılabilir.

Akika Kurbanı Bağışlanır Mı?

İslam dininde Allah’a olan bağlılığımızı göstermek ve Allah’a şükretmek için kurban ibadetini yerine getiririz. Akika, yeni doğan bebeğin saçlarına verilen isimdir. Saçları kazınır, kulağına ezan okunur ve Allah’a şükretmek için akika kurbanı kesilir. Akika kurbanının vekaleten kesilmesi caizdir ve hem ülkemizde hem de yurtdışında ihtiyaç sahibi olan insanlara ulaştırmanız için vesile oluyoruz.

Online kurban bağışı için tıklayın