Kurban Bağışı Kaç Para?

Kurban Bağışı Kaç Para?

Kurban Bayramı’nda keseceğiniz kurbanlarla ihtiyaç sahiplerine el uzatabilirsiniz. Kurban bağışları, ülkemize ve yurtdışında yapılmaktadır. Kurban bağışı kaç para; kurban bağışı fiyatları Kurban Bayramı’ndan önce Diyanet tarafından açıklanan fiyatlara göre belirlenir.

Kurban Bağışı Nereye Yapılmalıdır?

Kurban kesmek hali vakti yerinde Müslümanları için vaciptir. Kurban, Allah’a olan bağlılığı göstermek için Hz. İbrahim’in hatırası olarak bizlere kalan eşsiz bir ibadettir. Bir ayette Hz. Peygamber’e Allah için kurban kes buyurulmuştur. Allah’a olan bağlılığımızı gösterdiğimiz Kurban Bayramı’nda Allah rızası için yoksullara el uzatabiliriz. Kurbanı, kişi kendisi kesebileceği gibi vekaleten kesilmesi de caizdir. Vekalet vererek kurban ibadetini yerine getirebilir, yardım eli uzatabilirsiniz.

Kurban bağışı yapmak için derneğimizle iletişime geçebilirsiniz. Beşir Derneği olarak hem ülkemizde hem de yurtdışında ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmanıza vesile oluyoruz. Fakirlikle mücadele eden, savaş mağduru olan Müslümanlara yardım eli uzatan hayırseverlerimizin bağışlarını kabul ediyoruz.

Kurban eti ilgili hadislerde aile, akraba, komşu ve yoksulluk çekenlerle paylaşın buyurulmuştur. Kurban etini sadece çevrenizdeki Müslümanlara değil, dünyadaki tüm Müslümanlara ulaştırabilirsiniz. Dünyada sefalet çeken, yoksulluk ve hastalıklarla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize sizlerin kurbanlarını ulaştırıyor ve hayırlarınıza vesile oluyoruz. Kurban bağışı kaç para; kurban bağışlarınızı ülkemize yapmanız ya da yurtdışına yapmanız halinde fiyatları değişmektedir.

Kurban Bağışı Ne Kadar?

Kurban Bayramı yaklaşırken Diyanet tarafından kurban fiyatları belirlenir ve belirlenen fiyatlara göre kurban satışları yapılır. Kurbanlık hayvanların nasıl beslendiği, nerede yetiştiği, kilosu gibi konular fiyatlarını değiştirir. Kurban bağışı yapmak için derneğimiz ile iletişime geçmeniz halinde hocalarımız kurbanları özenler seçiyor. Kurban bağışı kaç para; Diyanet tarafından açıklanan kurban fiyatlarına göre kurban bağışı fiyatları belirleniyor.

Ülkemizde sesi duyulmayan, yoksulluk çeken, kuytu köşelerde yaşayan insanlara ulaşıyoruz. İllere, ilçelere, köylere kurban bağışlarınızı ulaştırıyoruz. İslam dininin buyurduğu paylaşma ve yardımlaşma sünnetini yerine getirmeniz için vesile oluyoruz. Kurban bağışlarınızın kimlere ulaştığını fotoğraf ve videolardan görebilirsiniz.

Kurban Bağışları Kimlere Ulaşıyor?

İslam, yeryüzüne barış ve huzur getirmesi için Allah tarafından indirilmiş bir dindir. İslam dini iyiliği, güzelliği, paylaşmayı, yardımlaşmayı buyurmuş ve Müslümanları kalplerinde iyilik olan toplum olarak anlatmıştır. Müslüman, Müslümanın kardeşidir ve Müslüman kardeşlerine yapacağınız bağış yardımları Allah için yapılacak en güzel davranışlardan biridir. Allah rızası için yaptığınız kurban bağışlarınızı ülkemizde yoksulluk çeken insanlara ulaştırıyoruz. Hz. Peygamber, kurban etini isteyen ve istemeyenlerle paylaşın buyurmuştur. Kanaat sahibi olarak yoksulluk çeken insanların sofralarına bir tabak sıcak yemek koyabilirsiniz.

Bugün dünyadaki Müslüman toplumlar fakirlikle, açlıkla, yoksullukla sınanıyor. Müslümanlar, Müslüman kardeşlerine el uzatarak İslam dininin paylaşma ve yardımlaşma dini olduğunu gösteriyor. Müslüman kardeşlerinize yardım eli uzatmanız için vesile oluyoruz. Kurban bağışlarınızı Suriye, Afrika, Pakistan gibi yoksul ülkelere yapabilirsiniz. Kurban bağışı kaç para; kurban bağışlarınızı yurtdışına yapmak istemenize göre fiyatlar değişmektedir.

Kurban Bağışı Yurtdışına Yapılır Mı?

İslam, bir topluluk için değil Dünya için barış getirsin diye indirilmiş bir dindir. Barış, hoşgörü, yardımlaşma dini olan İslam dini, Müslümanların dayanışma içinde olmasını buyurmuştur. İslam dininde paylaşmak, yardımlaşmak üzerine birçok ayet vardır. Hadislerde, iyiliği sayarak değil saçarak yapın buyurulmuştur. Kurban bağışlarınızı sadece aile, akraba, komşuya değil dünyadaki tüm Müslümanlara yapabilirsiniz.

Derneğimiz hayırseverlerin kurban bağışlarını aldıktan sonra kesilecek hayvanları özenle seçiyor. Kurban için hocalarımızın seçtiği hayvanları İslami usullere göre kesiyoruz. Kurban bağışlarınızla gözlerinin için gülen ihtiyaç sahiplerini fotoğraflardan, videolardan görebilir, kurban bağışınızın her anından haberdar olabilirsiniz.

Online kurban bağışı için tıklayın