Kurban Bağışı Hesap Numaraları

Kurban Bağışı Hesap Numaraları

Kurban bağışı yapmak, hem vacip ve sünnet olan kurban görevlerini yerine getirmek hem de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç Müslüman kardeşlerimizin sofralarına aş koymak için çok önemlidir. Kurban bağışı hesap numaraları, kurban bağışı kampanyası yürüten dernek ve vakıfların internet sitelerinden bulunabilir. Aynı zamanda dernek ve vakıflarla telefon yoluyla veya temsil ofislerinde yüz yüze görüşerek de hesap numaralarını paylaşmalarını talep edebilirsiniz.

Kurban bağışı sadece banka hesaplarına havale yoluyla yapılmaz. Online ödeme yoluyla veya temsil ofislerinden yüz yüze ödeme yaparak da bağış yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nerelere Yapılır?

Kurban bağışı, bünyesinde kurban bağışı kampanyası bulunduran tüm dernek ve vakıflara yapılabilir.

Dernek ve vakıfların güvenilirliği, vekâletinizin ve bağış bedelinizin hayırlı amaçlar için kullanılacağına emin olmak konusunda önemlidir. Dernek ve vakıfların kurban bağışı hesap numaraları, internet sayfalarında bulunmaktadır. Çoğu derneğe online ödeme yoluyla da bağış bedelinizi gönderip, kurban bağışınızı yapabilirsiniz.

Derneğimiz, yapılan kurban bağışlarının vekâlet esaslarına ve İslami usullere uygun olarak kesildiğini belgeleyip bu belgeleri değerli hayırsever bağışçıları ile paylaşmaktadır. Güvenilirlik açısından, Beşir Derneği adına kendimize tam puan verip siz hayırsever bağışçılarımızı temin ederiz ki kurbanlarınızdan elde edilen etlerin tamamı, dünya çapında açlık sınırında yaşayan Müslüman kardeşlerimize erzak yardımı olarak dağıtılıyor. Bu yardımlar esnasında çekilen fotoğraflardan oluşan fotoğraf galerilerimizi yardım kampanyalarımızın bulunduğu linklerden görebilirsiniz.

Kurban Bağışı Kampanyası Sürdüren Dernekler Hangileridir?

Kurban bağışı, birçok dernek ve vakıf aracılığıyla yapılabilir. LÖSEV gibi belirli bir gruba yardım etmek için kurulmuş dernek ve vakıflar da kurban bağışı kampanyaları sürdürmektedir. Aynı zamanda birçok insani yardım vakfı ve derneği de kurban bağış kampanyaları düzenlemektedir. Bu derneklere ait kurban bağışı hesap numaraları, dernek ve vakıflara ait web sitelerinde paylaşılmaktadır.

Derneğimiz aracılığıyla da kurban bağışlarınızı gerçekleştirebilir, diğer kampanyalarımızı inceleyip erzak, giyecek ve maddi bağışlar da yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı, kurban bağış kampanyaları sürdüren derneklerin internet sitelerinden, temsil ofislerinden veya banka hesap numaralarından yapılabilir. Kurban bağışı hesap numaraları her dernek için, kendi web sitelerinden paylaşılır. Bazı haber siteleri de bu hesap numaralarını paylaşabilir fakat yüzde yüz güvenilir bilgi için derneklerin adlarına doğrulanmış, “.org” uzantılı web sitelerinde paylaşılan kurban bağışı kampanyası için oluşturulmuş banka hesap numaralarına bağış yapılmalıdır.

Bağış yapılırken veya yapıldıktan hemen sonra, yani bağışlanan kurban hayvan kesilmeden önce, derneğe bağış yapan hayırsever kişilerin, derneklere vekâletlerini bildirmeleri şarttır.

Diyanet fetvasına göre kurban bağışı vekâlet usulleri gerçekleştirildiği zaman caizdir.

İnternet sitemizden derneğimize kurban bağışı yapmak için, doldurduğunuz kısa bir form sonrası ödemeniz alınır. Bu formda vekâletinizi beyan edersiniz ve kurbanınız kesileceği zaman vekâletiniz okunur, kesimi sizin adınıza yapılır.

Banka hesaplarımıza gönderdiğiniz kurban bağışlarında ise, belirttiğiniz iletişim bilgileri dâhilinde temsilcimiz tarafından telefon ile sizinle iletişime geçilerek vekâlet beyanınız alınır.

Kurban Bağışının Önemi Nedir?

Günümüzde, dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, ablalarımız yaşamaktadır. Bu din kardeşlerimizin bir kısmı maalesef, hayatlarını güçlükle idame ettirebilmektedir.

Peygamberimiz, Müslümanların birbirine yardım etmelerinin hayırlı olduğunu buyurmuştur. Atalarımız da tarihimizin başından sonuna kadar imece usulüne, yani yardımlaşmaya önem verip, yardımlaşmayı kendilerine görev edinmişlerdir. Bizler, hem Müslüman hem de Türk milletinin torunları olarak, kardeşlerimizin, komşularımızın, dindaşlarımızın karnı aç uyumasına müsaade etmemekle yükümlüyüz.

Elimizden geldiğince yoksul dindaşlarımızın ellerinden tutmalı, aşımızı onlarla paylaşmalıyız. Allah, hayır işleyenleri sever.

Kurban bağışınızı derneğimiz aracılığıyla yaparak, umutsuzca hayatta kalmaya çalışan yoksul din kardeşlerimize, yetimlere, kimsesizlere bir umut olun. Hayır dualarına nail olup mutlu olmalarına sebep olun. Müslümanlar olarak, bu hepimizin misyonu olmalı. Siz de kurban bağışınızı derneğimiz aracılığıyla, dünyanın her yerindeki dindaşlarımıza ulaştırmak için temsil ofislerimize gelin, destek hatlarımızı arayın, internet sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçin.

Online kurban bağışı için tıklayın