Kurban Bağışı Hangi Kurumlara Yapılır?

Kurban Bağışı Hangi Kurumlara Yapılır?

Kurban bağışı hangi kurumlara yapılır; kurban bağışı kampanyası yürüten tüm dernek ve vakıflara kurban bağışı yapılır.

Kurban bağışı yapmak için kurban kesmenin vacip kılındığı kişilerden olmanız yeterli bir şarttır. Sünnet olan kurbanlarınızı da bağışlayabilirsiniz. Kurban bağışının dinen bir sakıncası yoktur.

Allah, bizlere, yoksulların karnını doyurup soframızdakini yoksul kardeşlerimizle paylaşmamızı emretmiştir. Siz de kurban ibadetinizi kurban bağışı yaparak gerçekleştirip, büyük hayırlara vesile olabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı, dernek ve vakıflar aracılığıyla yapılır. Kurban bağışı hangi kurumlara yapılır; kurban bağış kampanyası mevcut olan bütün dernek ve vakıflara kurban bağışı yapılır. Dernek ve vakıfların güvenilirliği, vekâletin ve bağış bedelinin amacına uygun kullanılmasında önemlidir. Müslüman kişi araştırır, akıllıca davranır. Kurban bağışında bulunmak isteyen Müslüman kardeşlerimizin bağış yapacakları kurumları çok iyi araştırmaları gereklidir.

Kurban bağışı derneğimize, internet sitesi üzerinden, bankamatikler aracılığıyla, EFT ve havale yoluyla ve temsil ofislerimizde yüz yüze olarak yapılabilmektedir. Siz de dünyanın her yerinden Müslüman kardeşlerimizin hayır dualarına layık olmak ve Allah’ın rahmetinin yayılmasında kulluk görevinizi yapmak için derneğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kurban Bağışı Yapmak İçin Ne Yapmalıyım?

Kurban bağışı yapmak için, kurban bağışı kampanyası yürüten dernek ve vakıflarla çeşitli iletişim araçlarını kullanarak iletişime geçmelisiniz. Kurban bağışı hangi kurumlara yapılır; güvenilir bulduğunuz, kurban bağış kampanyası yürüten her dernek ve vakfa kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban bağışları, derneğe de bağlı olarak çeşitli yollarla ödenebilir. Bu yollar arasında havale, EFT, çevrimiçi ödeme, temsil ofislerinde ödeme gibi ödeme metotları vardır.

Kurban bağışı yaparken vekâletinizi derneklerin vekil olarak uygun gördüğü kişilere atamalısınız. Diyanet fetvasına göre vekâlet verme işlemi, sözlü veya yazılı olarak, internet telefon gibi iletişim araçları kullanılarak yapılabilir.

Derneğimiz, çevrimiçi kurban bağışları sırasında vekâletinizi verdiğinizi onaylamanız için sizden vekâlet metnini onaylamanızı, isim ve soy isminizi, iletişim bilgilerinizi talep eder. Sonrasında işleme alınan kurban bağışınız, kesildiği zaman video görüntüleme ile belgelenir. Video görüntüleme yolunun kullanılamadığı durumlar hariç, değerli hayırsever bağışçılarımızla kısa kesim görüntüleri paylaşılır.

Kurban Bağışı Nerelerde Dağıtılır?

Her derneğin yardım kampanyasını sürdürdüğü bölgeler değişkenlik gösterebilir. Yurtiçi veya yurtdışı kurban bağışı hangi kurumlara yapılır; ilgili kampanyaları sürdüren, bölgesel olarak nereye yardım gönderildiğini paylaşan dernek ve vakıflardan kurban bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Derneğimiz, kurban bağışlarını yurtiçi veya yurtdışı diye ayırmamaktadır. Derneğimize gelen bağışlar, bağış yapılan süre zarfında, en çok nerede ihtiyaç varsa o bölgeye gönderilir.

LÖSEV, TÜRGEV, Darüşşafaka gibi, belirli bir topluluğa yardım etmek amacıyla kurulmuş vakıflar, kurban bağışlarını o topluluktaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Derneğimiz gibi, vizyon ve misyonu tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizi koruyup kollamak olan kuruluşlar ise ihtiyaç sahibi bütün din kardeşlerimize yardım edebilir.

Beşir Derneğine Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği, olarak derneğimize internet üzerinden, EFT ve havale yoluyla, bankamatikler aracılığıyla ve temsil ofislerimize gelerek yüz yüze bağışta bulunabilirsiniz. Kurban bağışı yapmak için on dakikanızı ayırarak, dünya çapında pek çok zorlukla mücadele eden Müslüman kardeşlerimize,  kurban bağışı yoluyla erzak yardımı yapıp sofralarına bir kap sıcak yemek  koyabilirsiniz. Aynı zamanda derneğimizin internet sitesini inceleyerek ya da destek atlarımızla ulaşarak, yürüttüğümüz pek çok kampanya hakkında bilgi alabilir, dilerseniz başka bağışlar de yapabilirsiniz.

Köklü geçmişimiz ve düzenli olarak yaptığımız yardım kampanyalarımızla size güven vaat ediyor ve sizlerin bağışları aracılığıyla biz de hayır dualarının içinde kendimize bir yer buluyoruz. Allah’ın rahmet ve bereketinin üzerimizde olduğu kutsal üç aylarda, kurban bağışı yaparak siz de mahzun din kardeşlerimizi sevindirebilirsiniz.

Online kurban bağışı için tıklayın