Kurban Bağışı Hangi Derneklere

Kurban Bağışı Hangi Derneklere

Kurban bağışı, vacip ve sünnet olan kurban ibadetlerini gerçekleştirirken, dünyanın her yerinde yaşayan yoksul din kardeşlerimize de erzak yardımı yapmamızı sağlayan bir ibadettir. Kurban bağışı hangi derneklere yapılır; kurban bağışı, değerli bağışçılarımızın güvenilirliklerine itimat ettiği ve kurban bağışı kampanyası sürdüren tüm dernek ve vakıflara yapılabilir.

Diyanet fetvasına göre kurban ibadetlerini kurban bağışı yaparak gerçekleştirmek caizdir. Vekâlet yolu ile kesimi yapıldığı sürece, kurban bağışı yapmanın dinen hiçbir sakıncası yoktur.

Neden Kurban Bağışı Yapmalısınız?

Afrika’da yaşayan birçok insan gibi, Afrika bölgesinde bulunan din kardeşlerimiz de açlık sınırının çok altında gelirlere sahip. Çoğu zaman açlıkla mücadele ederek hayatlarını geçirmekteler. Ayrıca Filistin, Afganistan gibi dünyanın pek çok yoksul ülkesinde, bir ekmek dahi alamadan günlerini geçirmeye çalışan yoksul, kimsesiz Müslüman kardeşlerimiz yaşıyor.

Yetimhane, huzur evleri gibi kurumlarda hayatını sürdürmeye çalışan kimsesiz yaşlı ve çocuklarımız da kaldıkları kurumlara gelen bağışlar sayesinde ayakta kalabiliyorlar.

Kurban bağışı hangi derneklere yapılır; kurban bağışı kampanyası sürdüren tüm dernek ve vakıflara kurban bağışı yapılır. Önemli olan hayırsever Müslüman kardeşlerimizin bu kurumlara duyduğu güvendir.

Beşir Derneği olarak yıllardır sürdürdüğümüz çeşitli kampanyalar sayesinde, ihtiyaç sahibi din kardeşlerimizin yüzünü güldürüp, bağışçılarımız aracılığıyla hayır dualarına nail olduk. Siz de sofrada tuzunuz olsun isterseniz, internet sitemizi inceleyerek daha önceki yardım kampanyalarımız ve şu an sürdürdüğümüz kurban bağışı kampanyamız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Nasıl Kurban Bağışı Yapabilirsiniz?

Kurban bağışı hangi derneklere yapılır; kurban bağışı yapmak için güvenilir bulduğunuz bir vakıf ve dernekle iletişime geçebilirsiniz. Henüz güvenilir olup olmadığına karar verdiğiniz bir dernek yoksa araştırma yapabilirsiniz. Kutsal kitabımız okumayı emretmiştir. İyice okuyup araştırmalı, güvenilir olmayan bazı kuruluşlara kötü emelleri için fırsat vermemeliyiz.

Derneğimiz, Beşir Derneğine bağış yapmak istiyorsanız internet sitemiz üzerindeki kurban bağış formunu doldurarak hızlı kurban bağışı yapabilirsiniz. Temsilciliklerimizde misafir olup sohbetler eşliğinde kurban bağışı işleminizi gerçekleştirebilirsiniz veya destek hattımızı arayarak kurban bağışı hakkındaki sorularınızı sorabilir, bağış işleminizi telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kurban bağış tutarının ödemesini internet üzerinden, havale veya EFT yoluyla, ATM’ler aracılığıyla ya da temsilciliklerimize gelerek yüz yüze yapabilir ve vekâletinizi beyan edebilirsiniz.

Kurban Bağışı Güvenilir Mi?

Kurban bağışı hangi derneklere bağış yaptığınıza bağlı olarak güvenilirliği değişebilen bir uygulamadır.

Derneklerin, bağışlanan kurbanların kesimlerinden bağışçılarını nasıl haberdar ettikleri, daha önceki yardım kampanyaları hakkında yaptıkları bilgi paylaşımları, yardım yapılan bölgelerin paylaşılması gibi durumlara bağlı olarak, güvenilirlikleri yorumlanabilir.

Derneğimiz, bağış takip sistemiyle, bağışçılarımıza yaptıkları bağışları anbean takip etme imkânı sağlamaktadır. Aynı zamanda kurban kesimleri veteriner, din görevlileri ve noter şahitliğinde ve kontrolünde yapılmaktadır. Belirli bir yasak yoksa kesimler video çekimiyle belgelenmektedir. Bu görüntüler, bağışçılarımıza kesimden bir süre sonra ulaştırılmaktadır.

Beşir Deneği Kurban Bağışları

Derneğimiz bünyesinden, adak kurbanlarını, akika kurbanlarını, nafile kurbanlarını, şükür kurbanlarını ve vacip kılınan kurbanlarınızı bağışlayabilirsiniz. Bağış sırasında vekâletiniz kesinlikle alınır. Sonrasında ise teyit edilir.

Bağış yaptıktan sonra “Bağış Takip Sistemi” ile bağışlarınızı her an takip edebilir, durumunu öğrenebilirsiniz.

Bağışlanan kurbanlar şahitler ve din görevlileri eşliğinde, İslami usullere göre kurban edilir. Kurban kesimleri kısa video çekimleri ile belgelenir.

Eğer video çekilmesine engel hiçbir durum söz konusu olmadıysa –teknik aksaklıklar ve kesim bölgesindeki yasaklar gibi- siz değerli, hayırsever bağışçılarımıza kesim görüntüleri gönderilir, kurbanınızın vekâlet doğrultusunda İslami usullere göre kesildiği siz değerli bağışçılarımıza somut delilli olarak sunulur.

Siz de derneğimize bağış yaparak, Allah’ın verdiği rızkı paylaşmak için internet sitemizi ziyaret edebilir, temsil ofislerimizde bizlerle görüşebilirsiniz. Destek hattımızı arayarak da bilgi alıp kurbanın bereketini tüm dünyaya yağdırmak için kurban bağışı kampanyamıza katılabilirsiniz.Online kurban bağışı için tıklayın