Kurban Bağışı En Güvenilir Kurum

Kurban Bağışı En Güvenilir Kurum

Kurban bağışı vacip olan kurban ibadetini  yerine getirirken, dünyanın her köşesinde bulunan  yoksul, kimsesiz din kardeşlerimizi sevindirmenin bir yoludur. Kurban bağışı en güvenilir kurum ve kuruluşlar aracılığı ile yapılmalıdır.

Kurban bağışı işlemi vekâlet usulü gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple kurban bağışı yapmak isteyen Müslüman hayırseverlerin vekâletlerinin boşa gitmeyeceğine inandığı  vakıf ve dernekler aracılığıyla kurban bağışı yapmaları gereklidir.

Kurban Bağışı Nedir?

Kurban bağışı her yıl Kurban Bayramı zamanında vacip olan kurban kesme ibadetinin gerçekleştirmenin bir yoludur. Aynı zamanda adak, akika ve şükür gibi kurbanlar da bağışlanabilir.  Kurban bağışı yapmanın dinen hiçbir sakıncası yoktur, caizdir. 

Kurban bağışı dernek ve vakıflar aracılığıyla gerçekleştirilir. Hayırsever Müslüman kardeşlerimizin yapacakları kurban bağışı en güvenilir kurum ve dernekler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmalıdır.  Beşir Derneği olarak derneğimiz, bağış takibi uygulamasıyla değerli bağışçılarımıza, başladıkları kurbanların durumunu takip etme imkânı sunmaktadır. Aynı zamanda, kesimin gerçekleştirildiği bölgede bir yasak yoksa kesim anlarını belgeleyen video görüntüleri en geç bir ay içinde bağışçılarımıza ulaştırılmaktadır.

Kurban bağışında esas nokta vekâlet usulü olmasıdır.  Kurban bağışı yapacak hayırsever vatandaşlar vekâletlerini, bağış yapacakları dernek ve kurumlara bildirmelidir.  Diyanet fetvasına göre  vekâlet, sözlü ya da yazılı herhangi bir iletişim yoluyla verilebilmektedir.

Bağışlanan Kurbanlar Nereye Gider?

Kurban bağışı en güvenilir kurum ve derneklere yapılabilir.  Daha sonra dernekler ve kurumlar  kurban bağışı hisselerini yedili gruplara ayırır. Bazı derneklerde  kurban hisselerinin ataması  farklı kurallara göre yapılabilir fakat derneğimiz Beşir Derneğinde yedili gruplara ayrılan kurban hisseleri, en çok ihtiyaç duyulan bölgeye göre bölgelere atanır. Atamalar gerçekleştikten sonra ihtiyaç duyan bölgede  kurban kesimi hazırlıklarına başlanır.  Kesilen kurbanlar paketlendikten sonra bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere, yetimhane gibi kuruluşlara, medreselerde eğitim gören  ihtiyaç sahibi ilim öğrencilerine dağıtılır.

Dünya çapında, pek çok yerde yoksullukla mücadele veren mazlum din kardeşlerimiz yaşamaktadır. Peygamber efendimiz (s.a.v), aç olan din kardeşlerimizle rızıklarımızı paylaşmamızı buyurmuştur, yardımlaşmanın bereketi artırdığını söylemiştir. Allah iyilik yapanları sever. Siz de bu hayırlar zincirinde, elinizi bir taşın altına koymak için temsilciliklerimize misafir olabilir, temsilcilerimizle telefonda görüşebilir ya da internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Kurban Bağışını Kimler Yapabilir?

Kurban bağışı yapmak isteyen kişilerin  kurban kesmenin vacip kılındığı kişilerden olması yeterlidir. Kurban kesmenin vacip  kılınması için gereken şartlar;  Müslüman olmak, aklı baliğ olmak,  seferi olmamak ve İslami usullere göre zengin olmak şartlarıdır. Bu şartları taşıyan, kurban kesmenin vacip kılındığı hayırsever kişiler, kurban bağışı yaparak, dünyanın dört bir yanında kurban ibadetinin bereketini yayabilir. Kurban kesmenin vacip kılındığı kişiler yapacakları bağışları, kurban bağışı en güvenilir kurum ve dernekler  aracılığıyla,  hisse bağışlayıp vekâlet bildirerek yapabilir.

Siz de kurban ibadetinin vacip kılındığı Müslüman kardeşlerimiz arasındaysanız, kurbanın bereketini dünyanın dört bir yanına yayıp onlarca mazlumun sofrasına sıcak bir yemek koymak için kurban bağışı yapabilirsiniz.

Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Kurban bağışı yapmak için birden fazla yöntem vardır.  Müslüman hayırseverler,  güvenliklere dernek ve kurumların internet sayfaları üzerinden, kurban bağışlarını çevrimiçi olarak yapabilmektedir. Aynı zamanda kurban bağışı yapmak için dernek ve kurumlar temsilciliklerini ziyaret edilebilir ya da destek hatlarından Telefon yardımıyla bilgi alınabilir. 

Beşir Derneği olarak hayırsever Müslüman kardeşlerimizi, kurban ibadetinin hayrını dünyanın dört bir yanına dağıtmak üzere, temsilcilerimize, internet sitemize ve telefon dersek hatlarımızı davet ediyoruz. Bağışladığınız kurbanların kesimini noter, din görevlisi ve veteriner hekimler eşliğinde video ile belgeliyoruz.

Kurban bağışı takip uygulamamız ile internet sitemiz üzerinden bağışçılarımıza özel olarak açılan sekmelerde, kurbanlarınızın durumunu her an takip edebilme imkânı sunuyoruz.

Online kurban bağışı için tıklayın