Kan Bağışı Yapılacak Dernekler

Kan Bağışı Yapılacak Dernekler

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır diyerek, İslamiyetin birlikteliği ve beraberliği ile nice kardeşlerimiz için birçok şehirde kan bağışı projelerimize devam ettik. Kan bağışı yapılacak dernekler arasında yer alan Beşir derneği, 115 bin ünite kan bağışı alarak, Kızılay ile birlikte kampanyanın yürütülmesini sağlamış, siz destekçilerimiz sayesinde birçok hastaya şifa bulunmuştur. 

Kan Bağışı Alan Dernekler 

Gönülleri yapmaya geldik sloganı ile çıktığımız bu iyilik yolunda, müslüman kardeşlerimizin acil kan ihtiyaçlarının ‘’Acil’’ olmamasını amaçladık. Her zaman acil kan anonsunda geç kalındığını ve ön görülerin yetersiz olduğunu bilerek, hazırda bekleyen belirli kan gruplarına ait kan ünitelerinin toplanmasını hedefledik. Bu yolculukta bizimle dost olan, bizlerle bu iyilik sarmalında buluşan Kan bağışı yapılacak dernekler, bir araya gelerek siz bağışçılarımızla çoğaldık. Kızılay, Kankardeş ve Beşir derneği olarak bir araya gelerek, ani kan ihtiyacı durumlarının ortadan kalkmasını ve hazırda kan ünitelerinin bulunmasını sağlamaktayız. Birlikte çoğalarak ve daha güzel aydınlık günlere ilerleyerek bir damla bin umut diyerek hep beraber çalışmaktayız. 

Kan Bağışı Alan Dernekler Nasıl Bulunur?

Türkiye’de Kızılay ile birlikte kan bağışı yapılacak dernekler bir araya gelmiş ve ülkemizin dört yanında aynı kampanyayla kan ihtiyacının karşılanmasını sağlamıştır. Müslüman kardeşlerimizle bir araya gelerek topluca verdiğimiz kan bağışları ile binlerce hastanın şifa bulmasını sağladık. Sizin de kan bağışı vermeniz için Beşir derneği üzerinden başvuru yaparak, ihtiyaç duyulan kan grubu dahilinde kanınızı bağışlama imkanınız bulunmaktadır. Türkiye’de her vatandaşın ve müslümanın üzerine düşen en güzel vazifelerden biri olan yardımseverlik sizlere huzuru ve bereket kapısının açılmasını sağlayacak, iyi niyetle çıktığınız bu yolculukta gönülünüzden geçeni sadece Allah bilecektir. Bizlerle bu yolculuğa çıkmak ve kan bağışında bulunmak için irtibata geçebilirsiniz.

Kan Bağışı Vermek İçin Neler Yapılmaktadır?

Kan bağışı yapılacak dernekler Kızılay çerçevesinde protokole uygun şekilde davranarak, kan verme işlemi için test yapacaktır. Kan vermenin herhangi bir zararının olduğu görülmemiş olsa da bu sadece sağlıklı insanlar için geçerlidir. Bu süreçte mali ihtiyaçlarınız için Beşir derneği olarak sizlerle harekete geçecek, sizleri bu süreçte yalnız bırakmayacağız. Hep birlikte gönüller yapmaya geldik diyerek, ihtiyaç duyulan kan eksikliklerinin giderilmesi ve Türkiye’de verdiğimiz bu mücadelenin iyi sonuçlanması için disiplinli bir şekilde çalışarak bütün il ve ilçelerde bu düzenlenmelerin uygulanmasını sağlamaya çalışmaktayız. Hep birlikte daha güzel ve aydınlık bir gelecek için bir damla, bin umut diyoruz. 

Gönülleri Yapmaya Geldik 

Acil kan ihtiyaçları için değil daima ihtiyaç duyulan bu değerli süreç için hep birlikte gönülleri yapmaya geldik. Değerli bağışçılarımızla birlikte bu sürecin tekrarlanmaması ve hastaların ihtiyacı olduğunda hemen kan bulunması için kan bağışlarınızı beklemekteyiz. Bizler değerli müslümanlar olarak, kardeşlik ve birlik beraberlik içerisinde birbirimizin yardımlarına koşarak, her zaman daha aydınlık bir geleceği ulaşacağız. Allah’ın hikmeti ve nasibiyle birlikte sizleri de bu bağışlarınız için aramıza davet ediyor, yardımlarınızla daha güzel bir dünya diliyoruz. Hastaların şifa bulması için kan rezervlerinde yaşanan sıkıntıların üstesinden gelerek, hep birlikte el ele verebiliriz. 

Beşir Derneği Kan Bağışı Alan Dernekler

Beşir derneği olarak kan bağışlarınız için her zaman yanınızda olmaya devam etmekteyiz. Değerli bağışçılarımızla birlikte Türkiye’deki on binlerce hastanın şifa bulması için çalışmakta, sizlerle birlikte bu süreci takip etmekteyiz. Bizimle iletişime geçerek, desteklerinizi vermenizi ve bir damla bin umut diyerek bu iyilik yolunda yolculuk etmenizi diler, sizlere teşekkürlerimizi sunarız.