İyilik Her Yerde Kampanyası Beşir Derneği

İyilik Her Yerde Kampanyası Beşir Derneği

Dünyadaki tüm dinlerin ortak özelliklerinden birisi olan iyilik ve yardımseverlik için İyilik Her Yerde Kampanyası Beşir Derneği’ de mazlumların yanında olmak için elindeki bütün imkanları seferber etmektedir.

İslam Dininde İyilik Nedir?

Yüce dinimiz iyiliği ve yardım severliği iyi ahlaklı Müslüman olmanın en önemli gereklerinden birisi olarak görmektedir. İyilik ve yardımlaşmanın her zaman emredildiği İslamiyet’te yapılan iyiliğin kimseyi incitmemesi gerekliliği de belirtilmiştir. Allah’ın rızasını kazanmak için yapılan iyilikler kıyamet gününde yapan kişinin sıkıntılarını giderecektir. Kim bir kardeşine yardım ederse Allah da ona yardım eder diyen yüce Hz. Peygamber’in ümmeti olan bizlerde İyilik Her Yerde Kampanyası Beşir Derneği olarak birçok Müslüman kardeşimizin yanında olmaya gayret etmekteyiz.

Neden İyilik Her Yerde Kampanyası?

Dünya üzerinde birçok insanın mülteci olma durumu, yetersiz beslenme, kuraklık ve temiz içme suyu bulamama, yeterli ve düzenli beslenememe gibi çok çeşitli sebeplerle büyük sıkıntılar ve zorluklar yaşadığı bilinmektedir. Baş döndürücü hızla ilerleyen teknolojiye rağmen görünen o ki insanlık aynı hızda ilerleyemiyor. Yüce dinimizde her canlının hakları en güzel şekilde korunurken günümüzde çocuk hakları, insan hakları, mülteci hakları yok sayılarak insanlık onuru yok edilmektedir. Yeryüzündeki bütün insanların insan olmaya ve insanca yaşamaya hakkı vardır. Bu amaç ve bu bilinçle düzenlenen İyilik Her Yerde Beşir Derneği olarak zor şartlarda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin gıda, temizlik, sağlık, barınma, eğitim gibi ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır.

İyilik Her yerde Kampanyasının Amacı Nedir?

Arakan, Afganistan, Bangladeş, Cezayir, Benin, Çad, Endonezya, Etiyopya, Filistin, Irak, Güney Afrika, Kazakistan, Kenya, Kongo, Libya, Mali, Myanmar, Nijerya, Nepal, Pakistan, Somali, Sudan, Suriye, Tanzanya, Yemen gibi birçok coğrafya da İyilik Her Yerde Kampanyası ile Beşir Derneği zor şartlarda yaşam mücadelesi veren binlerce mazluma yardım elini uzatmaktadır. Burada yaşayan ihtiyaç sahibi binlerce aileye su, gıda, barınma, yiyecek, eğitim, sağlık, temizlik, yakacak, ev gereçleri ve nakdi ihtiyaç yardımı yapan Beşir Derneği başlattığı kampanya ile iyiliği yer yere yaymayı başarmıştır.

Kampanyada Yapılanlar Nelerdir?

Yasal izinler alınarak düzenlenen İyilik Her Yerde Kampanyası ile Beşir Derneği Müslümanlar üzerinde sürekli baskılar bulunan ve ekonomik olarak çok geride kalmış Bangladeş’e, uzun zamandır yaşanan iç savaş nedeni ile evlerinden olan ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriye’ye insani yardımlarını sürdürmektedir. Bu ülkelerin yanında açlık, kuraklık, sefalet ile hiçbir insani ihtiyaçlarını karşılayamayan Somali’ye, yaşanan iç savaşlar ve kuraklık ile yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi veren Sudan’a,işgal altında bulunan ve kendi topraklarını kaybederek temel gıda, giysi, barınma ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çeken Filistin’e, büyük bir insanlık krizinin yaşandığı ve milyonlarca insanın açlığın pençesinde yaşam savaşı verdiği Yemen’e temel insani yardımlarını devam ettirmektedir.

İyilik Sizin Yardımınızla Her Yerde

Dünya üzerinde her gün temel insani ihtiyaçlarını karşılayamayan, içmeye temiz su bulamayan, kuraklık ile mücadele etmek zorunda kalan binlerce insan yaşamını yitirmektedir. Çoğu küçük çocuklardan oluşan mazlum kardeşlerimizin hayatta kalabilmesi, zorluklarla mücadele edebilmesi temel insani yardımların devamlılığına bağlıdır. Sizin için bekli çok küçük olan yardımların sayesinde bir çocuk hayata bağlanacak, bir anne yaşama mücadelesini sürdürebilecektir. Bu destekler ile iyiliğin gücü ile birlik ve beraberlik çatısı altında güçlenecek aynı zamanda durumu çok zor olan ailelerin evlerinde hayatta kalma sevincine ortak olabileceğiz.