İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği

İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği

İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği ihtiyacı olan zor durumdaki birçok aileye yardım yaparak umur ışığı olmaya devam ediyor.

İslamiyet’te Yardımlaşmanın Önemi Nedir?

Bütün dinlerde olduğu gibi İslam dininde de yardımlaşmanın önemi çok büyüktür. İyilik yapmada yarışılmasını emreden dinimize uygun hareket ederek en yakınlarımızdan başlayarak yardım ederek önce dinimizin gereğini sonrada insanlığımızın gereğini yerine getirmiş oluyoruz. Herkesin kendi durumuna göre yerine getirmeye çalıştığı yardımlarla zor durumda kalan hayat mücadelesi veren birçok aile hayata tutunmaya çalışmaktadır. Komşusu açken tok yatamayan bir ümmetin inananları olarak İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya ve tüm imkanlarımızla yardım etmeye devam ediyoruz.

İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Nedir?

Dinimizde anne, baba, akraba, komşu, yetimler ve yoksullara yardım edilmesi gerekliliği açıkça belirtilmiş ve bunun karşılığında sevap kazanılacağı anlatılmıştır. Güzel ahlak sahibi olmanın gereklerinden birisi olan yardımlaşma içinde bulunduğumuz bu zor günlerde çok daha önemli bir duruma gelmiştir. İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği olarak ülkemizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere, kimsesizlere, yetimlere, yaşlılara, zor durumda kalmış olan düşkünlere destek olarak onların yanlarında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Hayırseverlerden alınan bağışlarla ülkenin birçok yerinde bulunan 200’den fazla temsilciliklerle ve binlerce gönüllü ile önceden belirlenen dar gelirli ailelere, yardıma ihtiyacı olanlara zor günlerde uzanan bir el oluyoruz. Düzenlenen bu kampanya ile yurdumuzun her yerini semt semt, köy köy dolaşarak geliri düşük olan, geçinmekte zorluk yaşanlara hayırseverlerin yardımını ulaştırıyoruz.

Yardım Kampanyasına Nasıl Başvurulur?

 İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği tarafından düzenlenen ve dar gelirli ailelere yardım etmeyi amaçlayan bu kampanyaya Türkiye’nin her yerinde yaşayan ihtiyaç sahipleri katılabilmektedir. Beşir Derneği sayfasından ulaşılabilecek başvuru formuna istenilen bilgiler girilerek talepte bulunulabilir. Başvuruda bulunan kişi ile irtibata geçilerek evinde ve çevresinde bir takım incelemeler yapılarak gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığı araştırılacaktır. Başvuru formunda verilen bilgilerin doğruluğu sosyal yardım komisyonunun vereceği durum değerlendirmesinin ardından verilecek karara bağlıdır. Başvuruda bulunan kişinin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilirse İhtiyaç Sahibine Yardım Kampanyasına katılarak yardım almaya hak kazanmaktadır. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilinen kampanya ile yetimlere, öksüzlere, dar gelirli ailelere, muhtaçlara, düşkünlere, mültecilere temel ihtiyaç gıda malzemeleri, giyim malzemesi, temizlik malzemesi, yakacak, barınma, eğitim, su, ev gereçleri, nakdi para yardımı yapılmaktadır. Bu yardımlar yurt genelinde çalışan dernek temsilcilerimiz tarafından yürütülmektedir.

İhtiyaç Sahiplerine Uzanan Bir Elde Sen Olmak İster misin?

Yurt genelinde yüzlerce temsilciliğimizle ve binlerce yardımsever gönüllümüz ile başlatılan İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası Beşir Derneği projesi ile ihtiyaç sahiplerinin taleplerinin ve temel ihtiyaçlarının karşılanarak bu zor hayat şartlarında bir an olsun yüzlerini güldürebilmek için tüm imkanlarımız ve gücümüz ile çalışmaktayız. Hayırseverlerin yaptığı bağışlar ile binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşmayı başaran ve onlara destek olan derneğimiz emanetleri gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilere ulaştırmak için titizlikle çalışmaktadır. Yasal izinler çerçevesinde düzenlenen İhtiyaç Sahiplerine Yardım Kampanyası sizin vereceğiniz yardım ve desteklerle daha fazla insana ulaşmamızı ve zor günlerinde yanlarında olmamızı sağlayacak. Sizde ufakta olsa yapacağınız bağışlarla muhtaç bir ailenin, yetim ve öksüz bir çocuğun, kimsesi olmayan bir muhtacın yüzünde bir tebessüm kalbinde bir dua olabilirsiniz. Ülkemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine uzanan bir elde siz olabilirsiniz!