Doğu Türkistan Yardım Sms Mesaj

Doğu Türkistan Yardım Sms Mesaj

Doğu Türkistan Yardım Sms; Doğu Türkistan bölgesi yıllar boyunca Çin Devletinin zulmü yüzünden hala acı ve ıstırap Çeken bir devlettir. Doğu Türkistan Çin Uygur Özerk Bölgesi’nde bulunmaktadır zamanında Çin Devleti’nin Çin seddine kadar çevirdiği bölümlerde sınırları belli olan bir ülkeydi ve Doğu Türkistan’ı kapsamıyordu çünkü doğu Türkistan Çin Seddi bölgesinin dışında kalmaktadır. Bu sebepten dolayı Çin Devleti Doğu Türkistan’da bulunan topraklar için hak iddia etmesi çok büyük yanlış ve açgözlülüğün belgesidir.

Var mıdır ki Doğu Türkistan kadar acı çeken Bir Türk Milleti Türk topluluğu hiç sanmıyoruz. Kendi kanımızdan bizden olan kardeşlerimize yıllarca zulüm edilmektedir.

Doğu Türkistan Yardım İçin Yapılması Gerekenler

Doğu Türkistan Yardım Sms; Düzenli olarak her yıl Türkiye‘den bağış yapılarak bir nebze de olsa ülkenin acılarına kanayan yarasına merhem olmaktadır. Doğu Türkistan yıllarca Çin zulmü altında Çin’in vahşice boyun duruluğu altında kalmıştır. Diğer batılı ülkeler gibi Çin Doğu Türkistan bölgesine kendi hâkimiyeti altında bulundurarak ve hak iddia ederek kendi sınırları ve Toprakları çerçevesinde bulunduğunu söylemektedir. Hâlbuki böyle bir durum söz konusu değildir.

 Doğu Türkistan bölgesi Türk hâkimiyeti ve orada yaşayan Türk uyruklu insanların vatanıdır hiçbir zaman Çin’in olmamıştır az önce de bahsettiğimiz gibi Çin Seddi ile Çin kendi sınırlarını belirleyerek çizmiş bulunmaktadır ve doğu Türkistan bölgesi bu sınırların dışında kalmaktadır.

Ne yazık ki bahtı kara bir ülkedir ve dünya kamuoyunun asla dikkatini çekmemektedir diğer ülkelere nazaran Doğu Türkistan biraz daha geri planda kalmış bulunmaktadır Unutulmuş yok sayılmış bu devlete Doğu Türkistan’a yardım eli uzatmak oradaki Türk vatandaşlarına bir nebze de olsa yardımlar da bulunabilme ve o insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Türk devletleri Türk hükümeti oldukça büyük çabalar sarf etmektedir.

Doğu Türkistan bu davalarından kendi bölgelerinin özerk olması konusunda ne kadar haklı olursa olsun ellerine silah aldıkları takdirde ya da karşı çıktıkları takdirde mutlaka bir yolu bulunur haksız duruma düşürebilen bir ülke konumuna gelmiştir.

 

Doğu Türkistanın ilk başkanı Alihan Töre ülkeye yapılan zulüm ve işkencelerden kurtulmak amacı ile oldukça büyük çabalar sarf etmiş büyük Önder bir insan olmuştur. Ne yazık ki güncel durumda şuan da bile Çin’in baskısı altında kalan onlarca Türk vatandaşımız bulunmaktadır.

Bizim ellerimizden gelen ise bu insanlara yardım ve kardeşlik yaparak yardımlarımızı esirgememek ve bonkör davranmanız gerekmektedir. Çünkü kesinlikle Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Aynı desen bayraklara sahip olmamız ile buradan bizim kültürümüze harsımıza özgü insanlar olduğunu anlamaktayız.

 

Doğu Türkistan Yardım Sms

 

Doğu Türkistan Yardım Sms; Maalesef 1949 yılında dağılan Doğu Türkistan şu anda o bölgede yaşayan insanlar göçmen konumunda ve alt sınıf insan durumuna düşmüş bulunmaktadır. Hiçbir hak ve özgürlükleri olmayan bu insanlar Çin devletinin boyun duruluğunda çalıştırılmaktadır. Aralarında kullandıkları en yaygın dil ise bu ülkenin vatandaşlarının Uygurca olmaktadır. Uygur Türklerinden geldiği söylenen bu vatandaşlar zamanında Türklerin göç ettiği Orta Asya’dan göç etmeyip o dönemde orada kalarak kendi sahip olduğu Toprakları terk etmeme kararı alarak orada bulunmuşlardır.

 

Doğu Türkistan SMS eğer ki sizde Doğu Türkistan ülkesine yardım etmek yardım eli uzatma bağışlar da bulunmak istiyorsanız bunun bin bir türlü kanalı mevcuttur. Siz yeter ki bir bağışta ya da bir katkıda bulunmak isteyin. Kesinlikle özel şeffaf ve insanları gösterilerek yapılan bu yardımlardan hiçbir şüpheniz bulunmaması gerekmektedir. Sizde bu devlete yardım eli uzatmak istersin bahsedeceğim kanallar aracılığı ile yardımlarda bulunabilirsiniz.