Çocuklara Yardım Eden Dernekler

Çocuklara Yardım Eden Dernekler

Geleceği inşa edecek, toplumları yarınlara taşıyacak olan çocuklara eğitim ve sosyal yaşamdan ihtiyaç duydukları her konuda destekte bulunmak için çocuklara yardım eden dernekler aracılığı ile üzerimize düşen görevi yapmalıyız. Her zaman çocuklara yaptığı desteklemeler ve düzenlediği etkinlik ve kampanyalar ile onlara verdiğimiz değeri ispatlayan derneğimiz eğitim yardımları ve yetim sahipliği projelerini ara vermeden sürdürmekte.

200 Milyonun Üzerinde Çocuk Yetim Ya Da Öksüz

Sivil toplum örgütleri ve UNICEF araştırmalarından bilindiği gibi dünyada her yıl çeşitli nedenlerden dolayı 200 milyonun üzerinde çocuk yetim ya da öksüz kalıyor. Beşir Derneği olarak her yetimi Allah’ın bize emaneti olarak görüyoruz bizler yetimlerimize sahip çıkmayı Peygamber Efendimizden öğrendik. Kendisinin verdiği öğütler ve yetimleri sahiplenmesi her dakika yol göstericimiz oldu bu nedenle yetim sahipliği projemizi hiç sonlandırmıyoruz.

Bir Yetimin Hamiliği Üstlenmenizi Sağlıyoruz

Her an bağışçılarımızın bir yetimi sahiplenmesi, onu koruması ve ihtiyaçlarını karşılaması konusunda destek sunmasına vesile oluyoruz. Çocuklara yardım eden dernekler arasında ilk sırada yer alan Beşir Derneği olarak öksüz ve yetim çocuklarımız için başta gıda olmak üzere sağlık, giyim, eğitim gibi ana konularda yardım götürüyoruz, hayata geçirdiğimiz hamilik kampanyasında ise aylık düzenli nakit desteği ile hayırseverlerin 12 yaşına kadar bir yetimin hamiliği üstlenmesini sağlıyoruz.

28 Milyon Çocuk Eğitim Hakkından Yararlanamıyor

Yine Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF’in verilerine göre dünyada 28 milyondan fazla çocuk eğitim hakkından yararlanamıyor. Oysaki eğitim her birey için vazgeçilmez bir haktır ama yaşanan durumlar ne yazık ki bazılarını bu haktan mahrum ediyor. İmkânı olan bağışçılarımızın ve hayırseverlerin destekleri ile Beşir Derneği olarak ilkokul seviyesinden üniversite eğitimini tamamladığı zamana kadar çocuklarımızın eğitimlerini üstleniyoruz.

Ufak Bir Destek Koca Bir Hayata Yön Verir

Bir çocuğun eğitim hayatında yardımseverler burs, araç gereç, ulaşım hatta yurt dışı eğitim yardımı şeklinde katkı sunmaktalar. Çocuğa yapılan yatırım yarınlar için bir iyilik taşıdır, ufak bir destek koca bir hayata yön verir, hayalleri umuda taşır. Şartların getirdiği zorluklar ile karşı karşıya kalan çocuklar için onların o sessiz çığlığına kulak vererek bağışlarınız ile bir hayatın değişmesine vesile olmayı kim istemez.

Birlikte Çocuklar İçin Kalıcı Çözümler Üretelim

Tek bir çocuğu bile bu hayatın kötülüğünden korumak, sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sunmak isteyen gönüllü bağışçılarımız her türlü yardım ile çocuklara yardım eden dernekler arasında yer alan Beşir Derneğinin hayrına ortak olmaya devam ediyor. Amacı bizim gibi her çocuğun hakkını savunmak, temel haklarından mahrum kalmadan büyümelerini sağlamak ve çocuklar için kalıcı çözümler üretmek olan gönlü sevgi dolu, hayır yapmayı kendisine görev addeden bağışçılarımız derneğimize ulaşmaktadır.

Bir Çocuk İçin Hayırda Buluşalım

Kendisi de hem öksüz hem yetim olan Peygamberimizin öncülüğünde bir çocuk sevindirmenin cehennem ateşinden kurtulma olduğunun bilinci ile bir yetimin saçını okşayabilmek, hayatın kıyısında ki yaşamına dokunmak bu dünyada yapılabilecek en büyük hayırdır. Hayra vesile olmak için Beşir Derneği olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz, çocuklara yardım eden dernekler arasında ki derneğimizin gönüllü bağışçıları, gelin bir çocuk için hayırda buluşalım.