Çocuklar İçin Bağış Toplayan Dernek

Çocuklar İçin Bağış Toplayan Dernek

Geleceğin emanetçisi, yeni neslin mimarları olan umudumuz, Allah’ın bizlere emaneti çocuklar için bağış toplayan dernek olan Beşir Derneği gıdadan, eğitime, sağlıktan giyime kadar ihtiyaç sahibi çocuklar için çalışıyor. İçişleri bakanlığının önerisi ve Bakanlar Kurulunun kararı ile bağış ve yardım toplama hakkına sahip olan Beşir Derneği dünya coğrafyası üzerinde ki sahipsiz, eğitim ve gıda gibi konularda hakkı olandan mahrum edilmiş çocukların hamiliğini üstleniyor.

Bir Çocuğun Ailesi Olabilmek Ne Güzel Bir Şereftir

Hayır kurumu bu gayretine gönlü çocuk sevgisi ile dolu peygamber yoldaşlarını da ortak ediyor. Çocuk sevgisini peygamberimiz gibi yaşayan her din kardeşine yardım ve destekleri ile faaliyetlerine katkı sağlama olanağı veren derneğin iki önemli projesi var. Biri yetim hamiliği diğeri ise eğitim yardımı, daha birçok etkinliği olan derneğin bu iki projesine destek veren gönüllü sayısı her geçen gün artıyor. Çocuklar için bağış toplayan dernek vasıtası ile bir yetime ömrü boyunca kol kanat gerebilmek, bir çocuğun annesi ya da babası olabilmek ne güzel bir şereftir.

Bir Fidana Su Vererek Yeşertebilmek Mümkün

Hayırda birleşen gönüller, bir tohumun yeşermesine de birlikte bir damla can suyu vermekteler. Dünyada ki milyonlarca anne ve babası ölmüş çocuk ve yine milyonlarca yaşadıkları şartların olumsuzluğundan kaynaklı eğitim alamayan çocuk var, hepsine ulaşmak mümkün değil ancak bir fidana su vererek yeşertebilmek mümkün.

Peygamber Efendimiz Yaşamı Boyunca Çocukları Çok Sevdi

Ya bir yetim ya da öksüze hami olup onun her türlü ihtiyacını karşılayabilir ya da eğitim yardımı, eğitiminde kullanacağı araç ve gereçlerini alarak bir çocuğun hayatına nefes olabilirsiniz. Peygamber Efendimiz (sav) tüm yaşamı boyunca çocukları çok sevdi, onlar ile oyunlar oynadı, onlara şefkat gösterdi ve torunları Hasan ve Hüseyin’i örnek göstererek kim onları sevmişse beni sevmiş, kim onlara kin tutmuşsa bana kin tutmuştur buyurmuştur.

Ülkemizde Ki Çocuklarımız İçin Umut Olduk

Türkiye’de uzun yıllardır çocuklar için bağış toplayan dernek olan Beşir Derneği öncelikle ülkemizde ki çocuklarımız için umut oldu, gerçekten ihtiyacı olan çocukları tespit eden ve onlara kol kanat geren dernek dünya topraklarının çeşitli coğrafyalarında ki çocukları da görmezden gelmedi. Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu ile birçok projeyi hayata geçiren Beşir Derneği burs yardımlarını da Genç - Kon üzerinden yapıyor.

Mazlumun Yüzünü Güldürerek Hayra Vesile Oluyoruz

İlkokuldan üniversite eğitimlerine hatta doktora okuyan gençlere dahi eğitim seferberliği çerçevesinde olanak sunan dernek gönüllüleri geleceğin bilim insanlarını da hayata kazandırıyor. İyilik hediyesi projesi kapsamında sevdiklerine hediye almak yerine bir mazlumun yüzünü güldürerek hayra vesile olan derneğin gönüllü bağışçıları Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği hediyeleşmek sünnetini de yerine getiriyor.

İyilik İçin Yarışın Ayetini Kendimize Düstur Edindik

Yüce Allah’ın iyilik için yarışın ayetini kendisine düstur edinen çocuklar için bağış toplayan dernek Beşir Derneği gençlerinde yanında olmayı sürdürüyor, Genç Beşir birimi ile etkinlikler düzenleyen gençler buluşuyor. İyilik faaliyetlerinde gençlere görevler veren dernek bu sayede gençlerin günümüzün belası olan uyuşturucu başta olmak üzere birçok kötü alışkanlıktan kurtarıyor.