Bosna Hersek Kampanyası Beşir Derneği

Bosna Hersek Kampanyası Beşir Derneği

Bosna Hersek kampanyası Beşir derneği, 2014 yılından bu yana sizlerin katkılarıyla gönül coğrafyasında binlerce aileyi sevindirmiştir. İslamiyetin bizlere verdiği yardımseverlik bilinciyle, bu topraklarda yaşayan ailelerin afet durumlarında ve ihtiyaç durumlarında yanlarında olduk. Bağışçılarımızın artması ve yardımlarını esirgememesi durumunda Bosna Hersek ve birçok ülkeye yardım götürmeye devam etmekteyiz.

Bosna Hersek Afet Yardımları Projesi Nelerdir?

2014 yılında yaşanan afet sonrasında, burada birçok aile sel baskını yüzünden barınma zorluğu çekmeye başlamıştır. Nehir taşkınları ve elektrik hatlarının çöküşü nedeniyle birçok insan hayatını kaybetmiş, yetim ve zor durumda kalan aile sayısı ise gün geçtikçe artmıştır. Burada yaşamakta olan müslüman kardeşlerimizin gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak, yaşadıkları bu zorluktan sonra yaralarının sarılasını sağlamak ise bizlere düşen en büyük vazifedir. Dinimiz yardım çağrısına cevap vermenin aynı zamanda iyilik yolunda ilerlemenin bizlere kattığı nimetler üzerine çok güzel sözlerle donanmıştır. Siz bağışçılarımızla birlikte bu afet bölgesi üzerinden Bosna Hersek kampanyası Beşir derneği projelerimizi yürütmeye devam ediyor, batı Balka üzerinde yaşanan bu zor günlerin atlatılmasını temeni ediyoruz.

Bosna Hersek Ramazan Gıda Paketi Yardımı Nasıl Yürütülmektedir?

3.4 milyon nüfusa sahip olan Bosna Hersek, milli gelir kaynağı düşük ve zor durumlarla mücadele etmekte güçlük çeken bir ülkedir. Burada yaşayan müslüman kardeşlerimiz ibadetlerini yapmakta zorluk çekmekte aynı zamanda ramazan ayını çok zor şartlarda geçirmektedir. Bosna Hersek Kampanyası Beşir derneği olarak bu süreçte kardeşlerimizin yanında gıda paketleri hazırlayarak olmaktayız. Özellikle un, şeker ve yağ gibi temel gıdaların hazırlandığı paketler, sizlerin bağışları ve sadakalarıyla birikmekte daha çok aileye ulaşmaktadır. Bu gönül coğrafyasında her bir aileye ulaşmak ve ramazan aylarını bereket içinde geçirmelerini sağlamak İslamiyetin bizlere verdiği vazifelerden biridir.

Bosna Hersek Yardım Kampanyaları Nelerdir?

Beşir derneği olarak Bosna Hersek’te yer alan sivil toplum örgütleriyle bir araya gelir, buradaki müslüman kardeşlerimizin nelere ihtiyacı olduğu yönünde incelemeler yaparız. Sizden gelen bağışlar doğrultusunda barınma, gıda, kıyafet ve tıbbi malzemelerin sağlanması için paketler hazırlar, aynı zamanda kurban kesim organizasyonları ile et ihtiyaçlarının da karşılanmasını sağlarız. Bosna Hersek kampanyası Beşir derneği kapsamında, fitreleriniz, zekat ve sadaka bağışlarınızla binlerce ailenin yüzünü güldürmekte ve daha binlercesine ulaşmayı hedeflemekteyiz. Siz de bizimle el ele vererek bu gönül coğrafyasında yapılan yardımlara katkıda bulunabilir ve ailelerin geçimlerini sağlayacak destekler sağlayabilirsiniz.

Bosna Hersek Bağış Kampanyasına Nasıl Katılınır?

Bosna Hersek bağış kampanyası için online bağış veya SMS üzerinden katkı sağlayabilirsiniz. Sağınak yağışların yüksek olduğu bu topraklarda, barınma ve gıda zorluğu çeken kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılama ve onlara yardım eli uzatma  vazifelerimiz arasında yer almaktadır. Acil afet durumlarında değil aynı zamanda yılın her döneminde gıda, ilaç ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması için yurtiçinde ve yurtdışıda temsilcilerimizle birlikte çalışmaktayız. Dilerseniz kurban bağışlarınızı da bizimle paylaşarak burada geçim zorluğu çeken ailelerin aylık temel ihtiyaçlarının dışında kurban etiyle de tanışmalarını sağlayabilirsiniz. Biz birlik oldukça yer yüzünden bütün kötülüklerin ve zorlukların kalkacağını bilerek sizler de yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Beşir Derneği Bosna Hersek Bağış Kampanyası

Ramazan ayı, kurban bayramı ve yılın geri kalan bütün dönemlerinde Bosna Hersek’te zor şartlarda yaşamakta olan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için bağışlarınızı beklemekteyiz. Allah’ın bizlere sunduğu nimetlerle bizler de gıda kumanyası, bayramlık kıyafet ve iftar sofraları kurarak, bu güzel kardeşlerimizin bereket ve huzur içerisinde yaşamalarına vesile olmaktayız.