Beşir Derneği Üsküdar

Beşir Derneği Üsküdar

Dünyanın en büyük sorunlarından biri gıda bir diğer barınma. Ülkemizde de bu iki ihtiyacını karşılayamayan çok fazla sayıda vatandaşımız bulunuyor. Beşir Derneği Üsküdar temsilciliğimize gelerek sadece İstanbul için olan sayılara ulaşarak bile durumun ne kadar vahim olduğunu görebilirisiniz.

Beşir Derneği Faaliyetleri Neler?

Beşir Derneği Üsküdar gibi birçok temsilciliklerimiz bulunuyor. Amacımız sosyal adaleti ve kardeşliği sağlamak. Dinimizin gerekliliği olan paylaşmanın önemini anlatma ve bu yolda sizlerin desteğini alarak ihtiyaç sahiplerinin hayatlarına dokunmanız konusunda köprü olmaya yolunda birçok çalışmaya imza atıyoruz. Kar amacı gütmeyen İçişleri bakanlığı ve iç denetimleri düzenli yapılan bir derneğiz. Tüm mali raporlar düzenli olarak hazırlanmakta ve sayfamızda herkesle açık bir şekilde paylaşmaktayız. Şeffaflık bizim öncü ilkemiz. İçinizin rahat etmesi ve yaptığınız bağışları takip edebilmeniz için kendi bünyemizde oluşturduğumuz sistemi kullanıyoruz.

Birçok alanda kampanyalar düzenliyoruz. Gıda bunların başında gelirken ikinci sırada barınma geliyor. Her insanın hem barınmaya hem de karnını doğurmaya ihtiyacı var hayatını devam ettirebilmesi için göz ardı edilmemesi gereken iki gereksinim. Bunun üzerinde yaptığımız çalışmalar sonuç veriyor ve destekleriniz le birçok yoksul vatandaşlarımızın hayat mücadele içinde ihtiyaçlarını karşılamaya el birliği ile devam ediyoruz.

İnsanların En Doğal Hakkı Değil Midir Barınma?

Hayat mücadele içinde herkesin akşam gideceği bir çatısının olması ne kadar önemlidir değil mi? Özellikle soğuk kış günlerini düşündüğünüzde! Dünya üzerinde birçok insan bu hakkından yoksun. Sağlıksız koşullar altında hayatlarına devam ediyor ya da sokakta yaşıyorlar.

Dinimiz bize derki sen sıkıntısı olan birinin bu sıkıntısını giderdiğinde Allah’ı Teala’da en sıkıntılı olduğun anda senin sıkıntını çözmen için sana yol gösterir. Bu dünyada yapılan iyiliklerin karşılıksız kalmadığını biliyoruz. Allah'ı Teala dünya üzerinde yardımda bulunan, paylaşan kullarını ahiret hayatından güzelliklerin beklediğini söylemiştir. Dünya hayatı içinde de yaptığımız yardımlar bizleri her türlü kötülüklerden korumakta, el uzattığımız kardeşlerimizin duaları bizleri korumaktadır. Günün sonunda rahat bir şekilde başımızı yastığa koymanın verdiği huzur ise bu dünyada hiçbir mala mülke değişilmez.

Bir Ailenin Çatısı Olmak İstemez Misiniz?

Türkiye’de birçok sığınmacı vatandaşımız da olduğunu biliyoruz. Ülkelerindeki savaş durumundan kaçarak bize sığınan, evlerini barklarını hatta ailelerini geride bırakarak ülkemize kaçan vatandaşların da en baş sorunlarından biri barınma.

Dernek olarak önceliğimiz her zaman ülke vatandaşımız olmakta kendi kardeşimize yardım ettikten sonra dünya üzerinde ve ülkemizde yardıma ihtiyacı olan tüm kardeşlerimize yardım ulaştırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyoruz.

Beşir Derneği Üsküdar temsilciğimiz gibi diğer temsilciliklerimizle iletişime geçebilir, ziyaretlerinizi yaparak nasıl destek olabileceğiniz konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirisiniz.

Bir Tuğla Da Siz Koyun

Ülkemizde ve dünyada yardıma ihtiyacı olan her insana ulaşmamız mümkün olsa da her birinin hayatına dokunma şansını yakalasak. Yaptığımız projeler ve devam eden kampanyalar sayesinde birçok kişinin hayatına bir tuğla koymanız konusunda desteklerinizi gerekli kişilere ulaştırmayı başarıyoruz.

Gelen ve gelmeye devam edecek olan desteklerinizle ihtiyaç sahibi aile ve vatandaşlar umudu olmaya devam edeceğiz. Beşir Derneği Üsküdar temsilciliklerimiz gibi diğer tüm temsilcilikler yapılan başvurular tek tek inceleniyoruz. Yardım talebinde bulunan kişi ya da kurumlar sosyal incelemeden geçiyor. Gerek anlamda ihtiyaç sahibi oldukları kesinleştikten sonra sizden gelen destekler bu kişiler ulaştırılıyor. Maddi e manevi olarak her desteğiniz bizim için önemli.

Birlikten Kuvvet Doğar Mı?

Az ya da çok demeden siz de elinizi taşın altına koyabilirsiniz. Web sayfamızdan bizlere nasıl destek olabileceğiniz görebilmektesiniz. Dilerseniz manevi dilerseniz maddi olarak verdiğiniz her desteğin bizim için ayrı bir önemi var.

Online bağış için tıklayın