Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu

Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu

Müslümanların birbirlerine yardım etmesi şarttır. Hz. Muhammed (s.a.v.)  Efendimiz Medine'ye hicret ettiği zaman bir kardeşlik hukuku oluşturmuştu. Bu halen devam ediyor ve sonsuza kadar da sürecek. Bundan dolayı müslümanlar birbirlerinin yabancısı değildir. İhtiyacı olan kişilerin bu konuda istekte bulunması gerekir. Beşir Derneği online yardım talep formu üzerinden bunu online şekilde yapmak son derece kolaydır.

Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu Nedir?

Beşir Derneği online yardım talep formu, maddî anlamda durumu iyi olmayan kişilerin destek alabilmesi için özel olarak oluşturulmuştur. Allah (c.c.)'ın emrettiği gibi dünya üzerinde tüm müslümanlar kardeştir. Bundan dolayı onların her dâim birbirlerine yardımda bulunması şarttır. Dernek olarak bu düstur ile  yola çıktık. Amacımız, durumu iyi olan ve bağış yapmak isteyen kardeşlerimizin emanet ettikleri bağışlarını, ihtiyaç sahibi olan kişilere en kısa zaman dilimi içinde ulaştırmak. Yardım edebilmek için hazırlamış olduğumuz bir formun doldurulmasını istiyoruz. Buna göre değerlendirme en kısa zaman dilimi içinde tamamlanır.

Bireysel Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu Nedir?

Beşir Derneği online yardım talep formu hem bireysel;  hem de kurumsal olmak üzere iki farklı şekilde düzenlenmiştir. Bireysel başvuru yapmak isteyen kişilerin şu bilgileri vermesi şarttır:

 • T.C. vatandaşı olan kişilerin ilk olarak nüfus kayıt örneğini yüklemesi gerekir.
 • Aynı zamanda T.C. kimlik kartı sureti de istenir.
 • Herhangi bir engellilik durumu söz konusu olursa bunun belirtilmesi şarttır. Varsa sağlık raporu da eklenmelidir.
 • Bunun ardından yapılacak olan şey ise ikametgâh belgesini eklemektir.
 • Uyruk, T.C. kimlik numarası, ikâmet edilen il, ilçe, adres gibi bölümlerin doldurulmasının ardından süreç tamamlanır.
 • Beşir Derneği olarak daha sonra bir değerlendirme aşamasını başlatıyoruz.

Kurumsal Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu Nedir?

Beşir Derneği online yardım talep formu aynı zamanda kurumsal olarak yardım isteyenler için de söz konusudur. İlgili alana tıklanmasının hemen ardından ilk olarak uyruğun ne olduğu belirtilmelidir. Bunun ardından kütük ya da vergi numarası  talep edilir. İkâmet edilen ilin ve ilçenin seçimi şarttır. Adresi de belirtin ve kurumsal başvuru olarak bilinen süreci bu şekilde tamamlayınız. Aynı zamanda talep dilekçesini site üzerinden indirmek ve doldurmak şarttır. Son 1 ay içinde alınmış olan güncel dernek faaliyet belgesi de talep edilir.

Beşir Derneği Online Yardım Talep Formu Değerlendirme Süreci Nasıldır?

 • Beşir Derneği olarak ilk etapta bilgileri ve belgeleri kontrol etmekteyiz.
 • Önemli olan şey bunların doğruluğu.
 • Bu konuda bir sıkıntı söz konusu değilse, bölge temsilciliği üzerinden süreç devam eder.
 • Eğer güncel olmayan bilgiler varsa ne yazık ki başvuru dosyası iptal edilmiş olur.
 • Aksi halde ise bölge temsilcisi sizinle iletişim kurarak yerinde inceleme yapmak için gelecektir.

Birçok Yardımdan Faydalanmak Mümkün

Beşir Derneği online yardım talep formu üzerinden başvuru yapan ve olumlu cevap alan kişiler, çok değişik yardımlar alabilir.  Özellikle Ramazan ayı geldiği zaman buna özel olan kampanyalar Beşir Derneği tarafından her dâim düzenlenir. Bunların içinde kumanya yardımı söz konusudur. Aynı zamanda ihtiyaç sahipleri için Ramazan Bayramı’na özel olmak kaydıyla bayramlık kıyafet desteği de vardır. Parası olmadığı için bu mübarek güne istediği bir giysiyle giremeyen kişileri mutlu etmek son derece kolaydır. Beşir Derneği’nden  yardım talebinde bulunan  kişiler uygun olmaları durumunda Zekât ve Fitre gibi dinî bağışlardan da faydalanabilirler.