Beşir Derneği Nasıl Başvurulur?

Beşir Derneği Nasıl Başvurulur?

Beşir derneği, 2013 yılında kuruldu ve tam 7 seneden beri hem ulusal hem de uluslararası arenada yardımlarını sürdürüyor. İslam dininin emrettiği bir şekilde tüm Müminleri kardeş olarak görme düsturu üzerinden yola çıktı. İhtiyacı olanlara yardım etmek isteyen ya da fitre, zekat, kurban ve fidye gibi ibadetleri adresine ulaştırma amacına sahip olanlar için en doğru adres. Beşir derneği nasıl başvurulur; online bir şekilde internet üzerinden süreci başlatmak son derece kolaydır.

Beşir Derneği'ne Kimler Başvuruda Bulunur?

Beşir derneği nasıl başvurulur; siteden yapılan bir süreçtir. Dernek olarak çok uzun yıllardan beri Müslüman insanların her türlü ihtiyacını karşılamak için çabalıyoruz. Allah'ın mazlum kullarının aynı zamanda bizim din kardeşi olduğunu bildiğimiz için bunun üstünden yola çıkmaktayız. İşte bu yüzden dolayı maddi durumu iyi olmayan, hayatını devam ettirmekte zorlanan, gerek TC vatandaşı gerekse böyle bir özelliği bulunmayan herkes bize başvurabilirler. Bu konuda bir engelleme söz konusu değil. Önemli olan ise gerçekten yardıma muhtaç olunması.

Kurumsal Başvuru Nasıl Yapılır?

Beşir Derneği kurumsal başvuru süreci en kısa süre içinde ve eksiksiz bir şekilde tamamlanır. Siteden yapılacak olan işlem çerçevesinde hem talebi belirten dilekçe doldurulmalı hem de güncel derneklerin faaliyetini gösteren belgenin ibrası sağlanmalıdır. Aynı zamanda yerleşim yeri, adres, ilçe, ikamet ili yazan yerleri de çok doğru bir biçimde doldurmak şarttır.

Bireysel Başvuru Kolay mı?

Beşir derneği nasıl başvurulur; siteden hızlı şekilde en kısa süre içinde sona erdirilir. Bunun için adres, yerleşim yeri, ilçe, ikamet ili, TC kimlik no, uyruk gibi kutucukların içine gerekli olan tüm verileri yazmak gerekiyor. Bunun yanı sıra sağlık raporu, engelli raporu, ikametgah, nüfus kayıt örneği gibi bilgileri de mutlaka eklemek gerekiyor. Böylelikle başvuru tamamlanır.

Başvuruların Değerlendirmesi Nasıl Olur?

Beşir derneği nasıl başvurulur; online olarak Türkçe hazırlanmış olan Beşir Derneği sayfası üzerinden çok basittir. En erken 45 en fazla ise 90 günlük zaman dilimi içinde Beşir Derneği başvuruları bir sonuca bağlanır. Kampanya başvuruları tarafımız ulaştığı zaman bunun ardından ilk olarak yüklenen belgeler gözden geçirilir. Bunun sonrasında her bölgede yer alan temsilciliklere bu dosyalar çok ivedi bir biçimde yollanır. Bunun ardından son derece titizlikle yürütülen bir değerlendirme süreci start alır. Dosyada sıkıntı varsa bunun iptali kaçınılmazdır. Tüm belgeler sorunsuz bir şekilde yer alıyorsa artık sırada ev ziyareti vardır. Bunun tamamlanmasının ardından genel merkeze durum raporu yollanır. Beşir Derneği Genel Merkezi bu konuda en son kararı  en kısa süre içinde verir. Hem onay hem de ret durumunda gerekli bilgilendirme yapılır.

Beşir Derneği Yardımlarıyla İhtiyaçlarınız Karşılanır

Beşir derneği nasıl başvurulur; online bir şekilde ve resmi web sayfamız üzerinden son derece kolaydır. Bunun için hem mobil hem de bilgisayar üzerinden erişim çok zor değildir.  Tam 7 yıldan beri sahada olan Beşir Derneği, her zaman ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Üstelik bunu sadece Türkiye sınırları içinde değil, mazlumların olduğu her yerde yapmakta. Beşir Derneği yardım kampanyaları hem normal günlerde hem de Ramazan ayında her daim söz konusu. Üstelik dernek olarak açmış olduğumuz ve muhtelif yerlerde faaliyet gösteren aşevleri de var. Bu açıdan bakıldığı zaman her daim beklentileri karşılayabilmek için buradayız. Önce Allah'ın izni sonra da bağışçılarımızın yardımıyla Müslümanların yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.

Online bağış yapmak için tıklayın