Beşir Derneği Ankara

Beşir Derneği Ankara

İslam bir yardımlaşma dinidir. Bundan dolayı her zaman mazlumları, açlık çekenleri gözetir. Her Müslüman'ın kardeş olması düsturu üzerinden yola çıkarsak; ülkemizde ya da dünyanın değişik ülkelerinde acı çeken, susuz ya da aç olanlara elimizi uzatmak zorundayız. Beşir derneği Ankara şubesi üzerinden bunu yapabilirsiniz. Hem kurumsal hem de güvenilir olan dernek, yapmış olduğunuz yardımları kısa süre içinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Beşir Derneği Ankara Başvuruları Nasıl?

 • Beşir derneği Ankara şubesi üzerinden katılımcı olmak son derece kolay.
 • Bunun için iki farklı opsiyon sunuyoruz.
 • Dileyenler bireysel bir şekilde hemen hesap açabilirler. İsim, cep telefonu, ülke, soyadı, il, ilçe ve mahalle gibi yerlerin doldurulması gerek. Aynı zamanda şifre de oluşturulmalı.
 • Beşir derneği üyeliği kurumsal şekilde de aynı alan üstünden çok kısa bir zaman dilimi içinde hemen tamamlanabilir.

Beşir Derneği Bağış Türleri Neler?

 • Kısa mesaj ile bağış yapmak son derece kolay. Bunun için alınmış olan özel numaraları kullanmak lazım. En az 5 TL en fazla 20 TL gönderim son derece kolay olacak.
 • Bunun yanı sıra hemen Ankara'da yer alan temsilciliğimiz ile iletişim kurabilirsiniz.
 • Birden çok bankada yer alan hesap numaralarımız söz konusu ve her daim bunların üstünden bağış sürecini en kısa süre içinde başlatmak kolay olacak.

Beşir Derneği Nasıl Kampanyalar Düzenliyor?

 • Beşir derneği olarak en temel görevlerimizden birisi ilk olarak temsilciliğimizin olduğu Ankara şehrinde ve civarında yaşayan yardıma muhtaç olan insanları bulmak. Bunun ardından onların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için özel gıda paketlerini hazırlıyoruz.
 • Bunun yanı sıra özellikle bereket ayı olan Ramazan geldiği vakit; farklı kampanya ve projelerimiz de söz konusu.
 • Bunların içinde gönül iftarı, zekat, fidye, fitre bağışları öne çıkmakta. Bayrama özel olarak ihtiyaç sahibi olan çocukları sevindirmek için bayramlık kampanyası da düzenlemekteyiz.
 • Özellikle kurban kesimleri sayesinde birçok kişinin karnının doymasını sağlıyoruz.
 • Tüm bunlarda sizin de katkınız olabilir. Periyodik bir şekilde faaliyet raporlarımızı sitemizden herkesin görebileceği şekilde açık olarak paylaşıyoruz.

Beşir Derneğinden Nasıl Yardım İstenir?

Beşir derneği Ankara şubesinden yardım isteyecek olanların hemen site üzerinden başvuruda bulunmaları şart. Özellikle ikamet, aile bilgisi ve kimlik kartı gibi belgelerin fotokopisinin sisteme yüklenmesi şart. Daha sonra temsilciliğimizden bir ekip gelerek gerekli incelemeleri bizzat sizin evinizde yerine getirmekte. Tüm bunların sonrasında ise olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş söz konusu.

Beşir Derneği Bağışçısı Olmak Kolay mı?

Beşir derneği Ankara içinde ve ilçelerinde faaliyetlerine devam ediyor. Sizler de bağışçı olabilir ve bu aileye hemen katılım sağlayabilirsiniz. Bunun için üyelik aşamasını geçmek yeterli olacak. Sitede yer alan bölüme isim, cep telefonu numarası, email adresi, soyadı, şifre bilgilerini girerek hemen süreci bitirin.

Beşir Derneği Allah Rızası İçin Yardım Faaliyetlerini Devam Ettiriyor

Beşir derneği Ankara şubesi olarak kurulmuş olduğumuz ilk günden beri faaliyetlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Ülkemizin başkentinde yaşayan ve yardıma muhtaç olan insanlara ulaşma konusunda bir sıkıntımız söz konusu değil. Yüce dinimizin emrettiği gibi her zaman mazluma, ihtiyaç sahiplerine, durumu olmayan kişilere el uzatmak görevimiz. Bu anlayış aynı zamanda atalarımızın kurmuş olduğu devletlerden beri süregelen bir gelenek. Beşir derneği Ankara şubesi olarak, onayladığımız kişi ve ailelere başta gıda yardımı olmak üzere birçok farklı alanda destek olmaktayız.

Online bağış için tıklayın