Beşir Derneği Afrika

Beşir Derneği Afrika

Dünyanın geri bırakılmış, mazlumları ve yardıma ihtiyaç duyan insanlarıyla dikkat çeken bölgesi olan Afrika kıtası, aynı zamanda birçok Müslüman insana da ev sahipliği yapıyor. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim; her zaman böyle insanlara yardım edilmesi gerektiğini buyuruyor. Bu emre riayet etmek boynumuzun borcu. Beşir Derneği Afrika şubesi sayesinde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda onlarca farklı proje var. Herhangi birisine hemen dahil olmak çok kolay.

Beşir Derneği Afrika Gıda Yardımları Nasıl?

Beşir Derneği Afrika için son derece büyük bir özen gösteriyor. Bunun nedeni ise kıtanın tam anlamıyla terk edilmiş ve sahipsiz bir görüntü çizmesi. Özellikle Orta Afrika kısmında savaşlardan dolayı mağdur olan ve açlık ile karşı karşıya kalan Milyonlarca kardeşimiz var. Bize Allah'ın emaneti olarak gördüğümüz bu insanların ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılamak zorundayız. Bunun için Beşir Derneği Afrika gıda paketleri ile yardım yapmaktayız. Siz de buna katılım sağlayabilir ve hemen bir bağışçı olabilirsiniz.

Beşir Derneği Afrika Su Kuyuları Projeleri Nedir?

  • Beşir Derneği Afrika projeleri içinde yer alan su kuyuları, burada yaşayan ve susuzlukla mücadele eden Müminlerin en temel ihtiyacının karşılanması demek.
  • Dernek olarak bu süreci son derece profesyonel şekilde yapıyoruz. Yerelde iletişim kurduğumuz otorite ile çalışmaları başlatıyoruz.
  • Bunun ardından ne kadar masraf tutacağı belli oluyor.
  • Cep telefonu üzerinden kısa mesaj yollayarak katılım sağlayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda hem online sistemler hem de banka havalesi yöntemi kullanılabilir.
  • Bir kuyunun maliyeti 3000 dolar ile 8000 dolar arasında değişiyor.
  • Masrafın çok arttığı durumlarda ise çeşme projesi ile insanların su ihtiyacını en kısa sürede karşılamış oluyoruz.

Beşir Derneği Afrika Kurban Yardımları Nasıl Oluyor?

Beşir Derneği Afrika kurban yardımları çok sık aralıklara yapılıyor. Özellikle maddi durumu son derece iyi olan, adak adayan ya da şükretmek isteyen kişiler hemen online bir biçimde bize vekalet verebilirler. Bunun ardından uzman personel eşliğinde hayvan kesimi yapılır. Elbette bu süreç İslami koşullar göre tamamlanır. Vermiş olduğunuz vekalet ışığında dağıtımı gerçekleştirilir. Tek bir kurban eti üzerinden birçok kişinin doyması sağlanır. Böylelikle hayrınızı yapmış olursunuz. Beşir Derneği olarak biz bu konuda her daim aracı ve köprü olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Beşir Derneği Mushaf-ı Şerif Dağıtımı

Beşir Derneği Afrika Mushaf-ı Şerif dağıtımı son derece özel bir kampanya. Afrika kıtasında yaşayan milyonlarca Müslüman var. Ancak bunların çok büyük bir kısmının değişik sorunlarla mücadele ettiğini bilmekteyiz. Bunlardan birisi, kutsal kitabımıza erişimin çok zor olması. Hatta bu kıta içinde öyle insanlar var ki; Müslüman olmalarına rağmen o kutsak mushafın sayfasını bir kere dahi açamamışlar. İşte bu yüzden Beşir Derneği Afrika şubesi olarak onlar için bir kampanya düzenliyoruz. Siz de onların kutsal kitabımıza kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapılacak şey ise belli. MUSHAF yazdıktan sonra hemen bunu 4012 hattına yollayın. Böylelikle 20 TL'lik bir bağış yapmış olacaksınız.

Beşir Derneği Afrika Bağışçısı Nasıl Olunur?

Beşir Derneği Afrika faaliyetlerine hem paranız hem de gönlünüzle katılım sağlayabilirsiniz. Her ne kadar çok uzakta olsanız da yapacağınız bağışlar bizim sayemizde onlara en kısa süre içinde ulaşacak. Hemen siteden üyelik almak gibi bir yolu tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kısa mesaj ile bağışta bulunmak çok kolay. Bir diğer yöntem ise hem havale hem de EFT üzerinden gerçekleştirilecek olan işlemlerdir.

Online bağış yapmak için tıklayın