Beşir Derneği Adana

Beşir Derneği Adana

Dünya üzerinden herkes aynı şartlar mı sahip? Herkes aynı kazançla mı hayatını devam ettiriyor? Özellikle son dönemlerde yaşadığımız dünyayı etkisi altına alan Covid-a19 salgınından herkes aynı şekilde mi etkilendi? Peki diğer doğal afetler? Herkesi aynı şartlar da mı vuruyor? Beşir Derneği Adana temsilciğimizi ziyaret ederek isterseniz bu sorunların en detaylı raporlarını inceleyebilirsiniz.

Sosyal Adaleti Sağlamanın Yolları

Dinimiz bizlere güzel ahlakı öngörüyor. Bu dünyanın kısa sürdüğünü ve asıl hayatın ahirette başladığını biliyoruz. Bu dünyada yaptıklarımızın hepsi ahiret hayatımızın temelini oluşturuyor. Bu nedenle güzel ahlak ve kul haklarından yola çıkılıyor. Sosyal adaleti sağlamanın yolu bizim elimizde mi? Tüm dünya üzerinde haksızlıkları yok edemeyeceğimizi biliyoruz. Ama adaletsiz gelir dağılımları ülkemiz genelinde açlıkla mücadele eden ailelerin yaşam mücadelelerine bizler de destek olamaz mıyız?

Dernek olarak bu amaç uğruna yola çıktık. Bugüne kadar elimizin değdiği ailelerin sorunlarını çözme yoluna gittik. Birçok kardeşimizin giyim, gıda, eğitim sorunlarına derman olma yolunda sizlerden aldığımız desteklerle çözüm oldu. Buna devam edebilmek için de yolumuza emin adımlarla arkamıza aldığımız desteğinizle devam ediyoruz.

Paylaşarak Hayatı Güzelleştirmek Mümkün Mü?

Beşir Derneği Adana temsilciğimizin de içinde olduğu bir kampanyadır kardeş aile. Yardımlaşma dinimizin her alanında var. Peygamber efendimiz sözlerinde, Allah'ı Teala’nın bize bizden talep ettiklerinin içinde önceliklidir yardımlaşma, paylaşma.

Bizde olanı paylaşmanın verdiği huzuru yaşayarak ancak anlayabilirsiniz. Bir ihtiyaç sahibine ihtiyacı olan bir ekmeği verdiğinizde yüzünde oluşan mutluluğu eminiz ki hiçbir şeye değişmek istemeyeceksiniz. Bu duygu sürekli olarak sizi yardımlaşmaya ve paylaşmaya yönlendirecek. Bizim arada köprü olduğumuz ve yıllardır bizde uyanan duygularla bu sistemde kar amacı gitmeden sizleri ihtiyaç sahipleriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

Türkiye İstatistik Kurumu ve Cumhurbaşkanlığı’nın 2020 yılı içinde yaptığı açıklamada nüfusumuzun %15’den fazlası yoksulluk sınırının altında. Bir de son dönemlerde dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınını düşündüğümüzde bu oranın şu günlerde artığını söylemek yanlış olmaz. Ailelerin hayatlarını devam ettirebilmesi için alacakları desteğe ihtiyaçları var.

Bu tarz bir psikoloji içinde yetişen çocukları ve aile bütünlüğünü düşündüğünüzde de durumun iç açıcı olmadığını görebilirisiniz. Toplumlumuzda meydana gelen tramvatik olaylarının nedenlerini uzakta aramamak gerekir. Bizler evlerimizde bu olaylara izleyici olarak kalmaya devam ettiğimiz sürece bu oranlar artacak ve bu olaylar daha da kötü bir sonuçlara neden olacak. İçlerinde çıkamadıkları sorunlarla mücadele ederken onları yalnız bırakıyoruz. Hâlbuki ki paylaşarak hayatı daha güzel bir yer haline getirmek mümkün.

 Bizim De Çorbada Tuzumuz Olmasın Mı?

Dernek olarak amacımız hayat mücadelesi veren kişilere el uzatmak. Bunu yaparken sizlerin desteği her zaman arkamızda. Beşir Derneği Adana ve diğer temsilciliklerine ulaşan yardıma muhtaç kişilerin sosyal incelemesini yaptıktan sonra verdiğiniz destekleri bu kişilere ulaştırarak hayatlara dokunmanıza aracı oluyoruz.

Maddi ya da manevi vereceğiniz her destek hem bizler için hem de onlar için önemli. Yardımın büyüğü ya da küçüğü olmaz. Bizler için en ufak bir destek gün gelir birikir çığ gibi büyü.

Taşın Altına Elini Koymak İstemez Misin?

Yardıma ihtiyacı olduğu düşünülen ailerle ilgili derneğimize yapılan başvurular tek tek incelenmektedir. Detaylı yapılan sosyal inceleme sonunda gerçekten ihtiyaç sahibi olmaları tespit edilmekte ve bu aileler için gerekli çalışmalar başlamaktadır.

Sizler de ailelerin hayatlarındaki taşları kaldırma isterseniz Beşir Derneği Adana temsilciğimiz ya da size yakın olan diğer temsilciliklerimizden yola çıkarak bizler ulaşabilirsiniz.

Birlikten Kuvvet Doğar Mı?

Bizler dernek olarak her zaman köprü durumundayız. Hayatlarına dokunabileceğiniz aileleri ve kardeşlerimizi sizlere ulaştırmak için çalışmalara gece gündüz devam ediyoruz. Sizden aldığımız desteklerle daha fazla hayata dokunmaya devam edeceğiz.

Online bağış yapmak için tıklayın