Bartın Beşir Derneği

Bartın Beşir Derneği

Bartın Beşir Derneği temsilciliklerimiz içinde bizlere ulaşabilmeniz için çalışan bir birim. Birden fazla ile bulunan temsilciliklerimizden biri. Ülke genelinde yardım eli uzatmak için dört bir kanal üzerinden çalışmaya devam ediyoruz.

Beşir Derneği Yardımları Neler?

Dernek olarak neler yapıyoruz? Nasıl bir derneğiz? Bize nasıl güvenebilirsiniz?

Bartın Beşir Derneği gibi birçok temsilcilikleri bulunak bir derneğiz. Amacımız sosyal adalet ve kardeşlik uğruna ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaşmak. Onların ihtiyaçlarını karşılamak ve bunu yaparken kar gütmemek.

Sosyal adaleti sağlamanın kolay olduğunu biliyor musunuz? Dinimiz ne der koşmuş açken sen tok yatma. Bundan yol çıkıyoruz. Allah’ı Teala varlıklı kişiler varlıklarını neden vermiştir. Bunları paylaşmaları için. Kendi rızasıyla paylaşmaması halinde Allah’ı Teala ondan alıp paylaştırmayı yoluna gitmektedir.

Biz dernek olarak ne saplıyoruz elinde olanı olmayan kişilerle paylaşılmasını sağlıyoruz. Köprüyüz. Gönüllü olan kişilerle ihtiyaç sahip kişileri buluşturuyoruz. Yüce bir bütünlük içinde istismara acık hale gelen kardeşlerimizi yurt için ve yurt dışı fark etmeksizin korumaya çalışıyoruz.

Nasıl Destek Olurum?

Siz de bu gemide bir yolcu olmak istiyorsanız eğer bize ulaşabileceğiniz birçok iletişim kanalı bulunuyor. Sayfamızı ziyaret ederek nasıl bağışlar yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Dilerseniz Bartın Beşir Derneği ziyaret ederek yüz yüze görüşme şansı yakalayabilirsiniz. Temsilciliklerimizden aldığınız bilgiler ışığında siz de bir hayata dokunmanın neler kazandırdığını görebilirisiniz. Bugüne kadar birçok kişinin hayatına dokunmayı başardık. Sizlerle ele ele devam eden çalışmalarımızla daha birçok kişinin hayatına da dokunamaya devam edeceğiz.

Hayatta Kalmak İçin Gıdaya İhtiyacımız Var Değil Mi?

Hayat mücadele içinde biz insanların en önemli takviyesi nedir? Gıdalar. Besinler olmadan hayatımızı devam ettirmemiz oldukça güç.

Dünya adaletine baktığımızda herkesin aynı kazanca sahip olmadığını görürüsünüz. Peki, adaleti sağlamak için ne yapmalı? Daha çok kazananın kazandığı kadar harcamasını yoksa kazandığını kazanmayanlarla ihtiyacı olanlarla paylaşması mı?

Birçok nedenden dolayı ihtiyaca muhtaç duruma gelen kişi bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre dünya genelinde 821 milyondan fazla insanın açlık çektiğini biliyor muydunuz? Çöpe atılan israf edilen her gıdanın sadece ¼ bu insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yetiyor.

Gıda Yardım İçin Nasıl Destek Sağlanır?

Beşir Derneği olarak önceliğimiz gıda. Paylaşmanın en güzel odluğu noktadır bir tas çorbanın ya da bir dilim ekmeğin bölünmesi Bartın Beşir Derneği temsilciğimiz kanalıyla siz de devam eden gıda kampanyamıza destek olabilirisiniz. Derneğimiz bünyesinde;

  • Gıda yardımı,
  • Alışveriş çeki,
  • Aşevi destekleri,
  • Süt ve mama yardımı,
  • Et dağıtımı,
  • Ekmek ve diğer gıdaların dağıtım hizmetlerine devam ediyoruz.

Sizin de desteğinizle belki bir ailenin bir akşam yemeğini keyifle yemesine sağlayabiliriz.  Hayatında hiç etin tadına bakmamış bir çocuğun et yemeğine kavuşmasının mutluluğunu birlikte yaşayabilir.

Süt içmemiş bebeklerin hayat mücadelesine bir yardım eli uzatmak istemez misiniz? Başta ülkemiz olmak üzere açlık sınırında olan ve bir dilim ekmek için suç işlemeyebilecek birçok kişi bulunuyor. Bu kişilerin hayatlarına dokunmak ve kaderlerinde ince de olsa bir dokunuş yapmak bu dünyanın hizmetleri içinde üzerimize düşen vazifeler değil mi?

 Siz De El Uzatmak İstemez Misiniz?

Neler yapabiliriz diye düşünmeye başladığınız noktada web sayfamızı ziyaret edebilirisiniz. Derneğimiz hakkında kurumsal tüm detaya olmak üzere devam eden projelerimiz detaylarına da ulaşabilirsiniz. Nasıl yardımda bulunacağınız hangi yolları kullanabileceğinizi detaylı olarak paylaşıyoruz. İsterseniz bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilir, Türkiye’nin her yerinde bulunan temsilciliklerimizi ziyaret ederek bizi yakından tanıma fırsatı yaratabilirsiniz. Bir adım sizden bir adım bizden. Hayat daha güzel bir hale gelir.

Online bağış yapmak için tıklayın