Balıkesir Beşir Derneği

Balıkesir Beşir Derneği

Beşir, “müjdeyi getiren ve müjdeleyici” anlamını taşır. Dernek olarak bizler de müjde getiriyoruz. İhtiyaç sahibi olan kardeşlerimize müjdeliyoruz. Balıkesir Beşir Derneği gibi birçok temsilciliklerimiz kanalıyla bağışçılarımızla buluşabiliyoruz.

Bizi Merak Edenler İçin?

Amacımız her zaman sosyal adalete ve kardeşliğe destek olmak oldu. Bu amaç doğrultusunda yola çıktık ve hizmetlerimizi her zaman bu amaca uygun şekilde gerçekleştirildik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Yapılan hizmetlerin nimet olduğunun farkındayız. Yapılan çalışmalarla yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimizi kırmadan incitmeden, insanı duygular çerçevesinde hizmet sunumlarının yapılmasına özen gösteriyoruz.

Başta kendi ülkemiz olmak üzere dünyanın her yerine yetişmeye çalışıyoruz. Yürüttüğümüz kampanyalar içinde tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşma hedefini taşıyoruz. Mahzun ve mahcup gönüllerin yanında olma çabamız gece ve gündüz devam ediyoruz. İnsanlığa yardımı bir bor biliyoruz. Bizler borcumuzu layıkıyla yerine getirme derdindeyiz. Bunu yaparken bu uğurda gönülden çalışmayı kabul eden işbirlikçilerimizi de yanımıza alıyoruz.

Nasıl Destek Oluyoruz?

Destek olmanın birçok yolu vardır. Birden fazla kanal üzerinden kişilerin hayatlarına dokunabilir ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere devam eden çalışmalarımızın içinde giyim başta olmak üzere, gıda, eğitim, sosyal ve kültürel yardım, barınma ihtiyaçlarının giderilmesi, doğal afet sonrası oluşan ihtiyaçların karşılanmasına yönelik devam eden çalışmalarımız bulunuyor. Bunlara dilerseniz bağışlarınızla sizlerde destek olabilmektesiniz. Bir insanın yüzünde bir tebessüm oluşturmanın ne denli kolay olduğunu bilen ve bunun mutluluğunu her daim yaşayan bir dernek olarak sizlerin de bu huzur paylaşması için elimizi uzatıyoruz.

 Bağışlarınız Ulaşıyor Mu?

Balıkesir Beşir Derneği ve bünyemizde yer alan tüm temsilciliklerimizle birlikte benimsediğimiz ilk ilke şeffaflık. Bağışçılarımız ve birlikte çalıştığımız kurumlara olan sorumluluklarımızın farkındayız. Bu konuda titiz çalışmalar yürütüyoruz.

Öncelikle sayfamız üzerinden düzenle hazırlanan mali raporla herkese açıktır. Tüm raporların detaylı incelenmesi sağlanır. Kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz bir program kullanıyoruz. Bu program BEYSİS otomasyondur. Bağışçılarımızın yaptıkları bağışları takip edebilecekleri bir sistemdir. Yardım talebinde bulunan kişiler de kendilerine ait dosyaları bu sistem üzerinden her zaman inceleyebilirler.

Kar amacı gütmeyen bir dernek olarak hizmetlerimizi sunuyoruz. İçişleri bakanlığı tarafından ve iç denetim birimlerinden 3 aylık periyodlarla denetimlerimiz yapılıyor.

Bize Nasıl Katılabilirsiniz?

Balıkesir Beşir Derneği derneğimiz bünyesinde bir temcilciliktir. Bizlere katılmak isteyenler temsilciliklerimiz kanalıyla bize ulaşabilirler. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda sizler de bize katılabilir aynı gemide yol almamızı sağlayabilirsiniz. Her bir gönüllü bizim içinde birçok kişiye ulaşmak anlamına gelir. Sizlerden gelen desteklerle bizlerin geleceğe yönelik planları da şekillenmekte siyesinizde daha fazla ihtiyaç sahibinin hayatına dokunma şansı bulmaktayız. Bu hayatı daha yaşanır hale getirmek için üzerimize düşen görevleri yerine getirmek için daha fazla çalışmaya gönülden razı oluyoruz.

Yardım Eli Uzatmak

Özellikle dini günlerde hatırlanır yardım el uzatmanın ne denli önemli olduğu. Ramazan ayı içinde bir kase çorbası olmayan bir kişiye sıcak bir çorba verebilmenin huzur. Evsiz birine soğuk havalar başta olmak üzere sokakta kalmasından kurtulması için bir tuğla yardımda bulunabilmenin kıymeti paha biçilemez. Balıkesir Beşir Derneği kanalı üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Siz de bağışlarınızla bu hizmetlere destek olabilirisiniz.

Devam eden faaliyetlerimiz için yapacağınız her destek başta ülkemizde yer alan ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sorunlarını çözmek için kullanılacak. Yaptığımız her proje gerçekleştirdiğimiz her kampanya sayesinde birilerinin hayatı değişiyor. Geçici dünya hayatımız içinde yatığımız her yardım ahiret hayatından bize geri dönecek iyilikler olarak karşımıza çıkıyor.

Online bağış için tıklayın