Ankara Beşir Derneği

Ankara Beşir Derneği

Allah, Müslümanlara iyiliği ve güzelliği emretmiştir. Müslümanların yardımlaşma ve dayanışma içinde yaşaması için indirilen İslam dininin güzelliklerinden biri de fakirlerin ve yoksulların yardımlarına koşmaktır. Ankara Beşir Derneği olarak ihtiyaç sahiplerine el uzatmak için kampanyalar düzenliyoruz.

Dünyada ve ülkemizde yardıma ihtiyaç duyan, içecek su bulamayan, yiyecek ekmek bulamayan, açlıktan ölen milyonlarca insan vardır. Bizler Allah rızasını kazanmak için çıktığımız bu yolda sizlerin yardımlarına vesile oluyoruz.

Beşir Derneği Faaliyetleri Nelerdir?

Ankara Beşir Derneği ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren derneklerimizle ihtiyaç sahibi her insana yardım eli uzatmanız için vesile oluyoruz. Fakirlik ve yoksulluk insanların sağlıklarını, psikolojilerini, hayatlarını bozuyor. Sağlığından mahrum kalan kardeşlerimiz için sağlık yardımı kampanyası düzenliyoruz. Sağlık yardımı kampanyalarımızla çocuklarının tedavisi için imkanı olmayan ailelere elimizi uzatıyoruz.

Dünyada ve ülkemizde eğitiminden mahrum kalan binlerce çocuk vardır. 28 milyon çocuğun mülteci olduğu dünyada çocuklar gelişimlerini tamamlayacak her şeyden mahrum kalıyor. Beşir Derneği olarak düzenlediğimiz eğitim kampanyası ile çocuklara burs vermek, ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim araç ve gereçlerini karşılamak için elimizden geleni yaparken sizlerle el ele vermek istiyoruz.

Beşir Derneği olarak ramazan ayında ve bayramlarda Müslümanların yardıma ihtiyaç duydukları her konuda yanlarında olmak için çalışıyoruz. Ramazan paketlerimiz ile ailelerin bir aylık erzaklarını alabilir, bir ailenin iftar yemeğini karşılayabilirsiniz. Bayram sevinci yaşamak isteyen çocuklar için gelin el ele verelim, çocuklarımız mübarek günlerimizde paylaşmayı ve yardımlaşmayı örnek alsın.

Beşir Derneği Nerelerde Faaliyet Gösteriyor?

Ankara Beşir Derneği faaliyetlerimiz ile birlikte Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de muhtaç, mazlum, fakir olan her aileyi ziyaret etmek, hepsinin ihtiyaçlarını gidermek için sizlerle el ele vererek hayırlarınıza vesile oluyoruz. Huzur ve refah içinde yaşamamız için indirilen İslam dininin gereklerini yerine getirerek mübarek günlerde ve bayramlarda da ihtiyaç sahibi aileleri unutmuyoruz.

Sadece ülkemizde değil dünyada yaşayan tüm Müslümanlar kardeştir. Müslüman, Müslüman kardeşlerine el uzatmalıdır. İslam paylaşma, hoşgörü ve dayanışma dinidir. Dünyada açlıkla, sefaletle, savaşlarla, hastalıklarla sınanan milyonlarca insan için umut ışığı olabilirsiniz. Onlar sizlerden gelecek bir lokma ekmeğe, bir yudum suya bile muhtaçtır. Derneğimize yaptığınız bağışları dünyanın 55 ülkesine ulaştırıyoruz. Sizlerden gelen yardımlarla gözlerinin için gülen ailelerin, yetim çocukların, hastaların hayır dualarını hep birlikte alıyoruz.

Beşir Derneğine Nasıl Bağış Yapabilirim?

Ankara Beşir Derneği faaliyetlerimiz ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren derneklerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bağışlarınızı derneklerimize yapabileceğiniz gibi internetten de yapabilirsiniz. İnternette tüm kampanyalarımızı bulabilir ve kampanyalarımıza katılmak için online bağış yapabilirsiniz. Sadaka, zekât, kurban bağışları yapabilirsiniz. Eğitim, sağlık ve su kuyusu kampanyalarımıza da online bağış yapabilirsiniz.

Bağışlarımın Kime Ulaştığını Görebilir Miyim?

Yetim çocuklarımız, eğitimden mahrum kalan çocuklarımız, sağlığından olan Müslüman kardeşlerimiz için gelin el ele verelim. İslam’ın paylaşma emrini yerine getirmek için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Online bağış yapabileceğiniz kampanyalarımızı internette bulabilirsiniz. Yaptığınız bağışların nereye ve kime ulaştığını fotoğraf galerimizde ve videolarımızda paylaşmaktayız.

Yurtdışına Kurban Bağışı Yapılır Mı?

Derneğimizin bağış kampanyalarından biri olan kurban bağışları ile birlik ve beraberlik duygusunu hep birlikte hissetmek adına sizlerle el ele vermek istiyoruz. Kurban bağışlarınızla bayram sevincini buruk yaşayan tüm Müslüman kardeşlerimize el uzatabilirsiniz. Çocukların bayram sevinçlerine ortak olmak, onlara paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğretmek için birlik olabiliriz. Bizler İslam dininin gereklerini yerine getirirken evlatlarımıza da güzel örnek olarak dayanışmayı öğretebiliriz. Akika kurbanı, adak kurbanı ve bayramda kesilen kurbanlarla ihtiyaç sahibi insanlara el uzatabilirsiniz.

Online bağış yapmak için tıklayın