Ahmet Emin Söylemez Babası

Ahmet Emin Söylemez Babası

Filistin ve Gazze İçin Mücadele Edenler Kimdir?

Ahmet Emin Söylemez Babası:  Ahmet Emin Söylemez,  Mavi Marmara'da şehit olan Uğur Süleyman Söylemez'in oğludur. Filistin ve Gazze için yaptığı yardım ve desteklerle bilinmektedir. Kendinden ödün vererek Filistin'e kadar gitmiştir. Yaptığı sosyal çalışmalar ve faaliyetlerle bilinmektedir. Zor koşullarda bulunan insanların yanında durma ihtiyacı gitmiştir. Ancak İsrail'in şehit ettiği insanlar arasında yer almaktadır. Kafasından aldığı yarayla dört yıldır komada tedavi gören Süleyman Söylemez belli bir süre sonra ölmüştür. Yardımlarıyla bilinen Beşir Derneği de geçmişten günümüze aç ve yoksulları doyurarak yapılan bağışları yurt içi ve yurt dışına teslim etmektedir. Filistin yardım faaliyetleri için çok fazla çaba göstermiştir.

Ahmet Emin Söylemez'in Yaptığı Yardımlar Nelerdir?

Ahmet Emin Söylemez Babası:  Hem Gazze hem Filistin'e korkmadan giderek oradaki insanları zorluklardan kurtarmak için elinden geleni yapmıştır. Yoksul ve düşmüşler için kendini feda ederek İsrail saldırısında şehit olmuştur. Beşir Derneği'ne yaptığınız kurban bağışları dünyanın birçok bölgesine ulaşarak ihtiyaç sahibi insanlara bir umut kapısı olmuştur. İnternet sitesine girerek kurban cinsi ve miktarlarını öğrenebilirsiniz. Kısa ve pratik bir şekilde kurban bağışı yaparak yardımları birçok yere ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda kuruma giderek yüz yüze görüşme de yapabilirsiniz. Bütçenize ve tercihinize göre istediğiniz kadar bağış ve yardım yapma fırsatınız vardır. 

Yardım Faaliyeti Yapan Dernekler Var Mıdır?

Beşir Derneği her türlü bağış ve yardım konusunda güveneceğiniz en bilinen derneklerden biridir. Yaptığımız yardımları gerçek ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırarak yiyecek ve giyecek yardımı yapmaktadır. Kendiniz kurban kesemiyorsanız yardım faaliyeti yapan Beşir Derneği'ne vekalet ederek kurban bağışı yapılmasını sağlayabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışına giden yardımlar sayesinde muhtaç ve ihtiyaç sahibi insanların kurban eti yemesini sağlayabilirsiniz.  Aynı zamanda belirlenen numaralara mesaj atarak yetim ve öksüz çocuklara yardım ulaşabilirsiniz.

Dini Anlamda Yardımın Önemi Nedir?

Dinimizde yardımlaşmanın ve yetimleri kollamanın önemi büyüktür. Ayet ve hadislerde yoksul ve düşmüşleri yedirip doyurmanın Allah hakkında değerinden bahsedilir. İhtiyacı olan insanlara sahip çıkmak ve koruyup kollamak hem dinen hem de vicdanen sizi rahatlatacaktır. Birlik beraberlik ve dayanışma gücünü arttıracaktır. Beşir Derneği insanların yapmış olduğu bağışları yoksul ve kimsesizlere dağıtarak onları koruyup kollamaktadır. Dünyanın her yerinde yardıma muhtaç insanlar bulunmaktadır. Bu insanlara yardım yapan kişiler ve dernekler sayesinde düştükleri zor durumdan bir nebze de olsa kurtulma yolu bulacaklardır. Hem güvenilir hem de yardımsever bir dernek olan Beşir Derneği muhafazakâr kesim tarafından ilgiyle takip edilen bir nitelik göstermektedir. İslami kurallara göre kesilen kurbanlar temiz bir yerde parçalara ayrılmaktadır. Adil biri tarafından eşit bir şekilde bölünerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yapacağınız kurban yardımları sadece bayramda değil yılın herhangi bir gününde bile yapılmaktadır. Önemli olan niyettir. Bütçenize ve tercihinize göre istediğiniz kadar kurban bağışı yapıp aç ve yetim insanlara ulaştırma imkanı bulabilirsiniz. Adak kurbanı yaparak hem adağınızı gerçekleştirebilir, hem de çevrenizdeki insanlara yardım ulaştırabilirsiniz. Yaptığınız bağışların nereye ve kime gittiği ile ilgili Beşir Derneği'nin internet sitesine girerek koyulan fotoğraf ve videolardan takip edebilirsiniz. Yıllardır yaptığı yardımlarla ve bağışlarıyla bilinen Beşir Derneği hem yoksulu hem zengini bir çatı altında birleştirerek birlik ve beraberliği ortaya koyar. Sms veya internet sitesinden yapacağınız bağışları kolay ve pratik bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Yetimler için oluşturulan kumbaraya dilediğiniz kadar destek yapabilirsiniz. Açları doyurmanın, büyükleri mutlu etmenin ve küçükleri sevindirmenin dini açıdan önemi büyüktür. Zor gününde yanında olduğunuz yetim ve yoksullar sizin sayenizde bir nebze de olsa mutlu olma fırsatı bulacaklardır. Onlara hem moral hem de sağlıklı olmaları için yardım sunabilirsiniz. Yaptığınız destek ve bağışlar yüzlerinde tebessüm ve mutluluk meydana getirmektedir.