Afrika’da Gönüllü Çalışmak İstiyorum

Afrika’da Gönüllü Çalışmak İstiyorum

Afrika’da Gönüllü Çalışmak İstiyorum; Beşir Derneği, Afrika’da başlattığı tüm projeleri gönüllüler sayesinde yürütmektedir. Afrika’da yaşayan on binlerce muhtaç insana ulaşabiliyorsak bunlar sizlerin sayesinde. Allah’ın iznini gözeterek çıktığımız bu yolda aramıza gönüllü olarak katılmak isteyen herkes için gururluyuz. Beşir Derneğini yardımlarıyla var eden ve devamlılığını sağlayan gönüllülerimiz sayesinde çok yol kat ettik.

Gönüllülük Nedir?

Aynı coğrafya üzerinde nefes aldığımız, yardıma ihtiyacı olan herkese karşılık beklemeden yardım etmek demektir. Aynı zamanda yetenek, beceri ve yapılacak işlerin birliğine gönüllülük denir. Adı üstünde gönüllülük demek gönülden gelerek yapılan iş ve hayır demektir. Yardımına koşulan hiçbir insanı etnik köken, dil, din, renk, ırk gözetmeksizin, emeğini iyilikle sonuçlandırmak isteyen herkes bizlerle birlikte bu yolda gönüllümüz olabilir. Sorumluluk bilinci ve yardım duygusu ile bu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkürü bir borç biliriz. Sizlerde Afrika’da Gönüllü Çalışmak İstiyorum derseniz, bizlere www.besir.org.tr adresinden kolayca ulaşabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Afrika’da gönüllü olmak, yardım kuruluşumuzun herhangi bir çalışma alanında faaliyet gösterip destek vermek demektir. Bu çalışma alanları, sağlık hizmetleri, eğitim hizmetleri, acil yardımlar, kurban dağıtımları, su kuyuları, camiiler ve göz hastaneleri dâhil daha birçok alandır.

Gönüllüler Ne Yapar?

Beşir Derneği olarak yılın 365 günü binlerce faaliyet sürdürmekteyiz. Bu çalışmalar içerisinde gönüllü olarak bizlere katılıp, insanlara iyilik, sevgi ve yardım dağıtabilirsiniz.

Dileyen herkes Beşir Derneğinde gönüllü olarak çalışma hakkına sahiptir. Gönüllülük her zaman bir oda içerisinde çalışmak anlamına gelmez, farklı ülkelerde yapılacak yardımlar, ziyaretler, fikirler gibi gönüllü olabileceğiniz birçok alan sağlanmaktadır.

Yapacağımız kurban organizasyonları, açılan su kuyuları gibi etkinliklerde bizlere destek olabilirsiniz. 

Afrika’da Gönüllü Çalışmak İstiyorum; Afrika'daki insanlara yardım etmenin birçok yolu var. Ülkelerinin birçoğu az gelişmiş ülkeler olarak adlandırılırken, bunun nedenini anlamak kolaydır. Bu yüzden yardım etmek isteyen birçok insanın dikkatini Afrika'nın haklarından mahrum bırakılmasına yöneltmiştir.

Afrika’da Gönüllü Olmak İsteyenlere Bilgiler

Su; Afrika halkını derinden sarsan ve etkileyen en büyük sorun olan su sıkıntısı tüm yaşamın en hayati kaynağıdır. Gelişmekte olan ülkeler kirli su sorununu en ağır şekilde tecrübe ediyorlar. Hastalıkların yüzde 80'i kötü su ve sanitasyon kalitesine kadar uzanıyor. Sahra altı Afrika'da, 319 milyon insan gelişmiş güvenilir içme suyuna erişememektedir.

Bu yakın sorunu ortadan kaldırmaya çalışan bir kuruluş olan Beşir Derneği dünya çapındaki tüm insanlara güvenli ve temiz su sağlamaya adanmış Su Kuyusu Projelerini yönetmektedir. Bunu, etkilenen bölgedeki yerel ekiplerle çalışarak ve Afrika Gönüllüleri ile yaptığımız iş birlik ve beraberliği neticesinde hayata geçirmekteyiz. 

Gıda ve Beslenme

Afrika'da fakir birçok insanın karşı karşıya olduğu bir diğer sorun da doğru beslenme eksikliği ya da tamamen yiyecek eksikliğidir. Bu özellikle 11 milyon insanın acil yardıma ihtiyacı vardır. Bunlara Somali ve Etiyopya da dâhildir. Afrika'daki insanlara nasıl yardım edileceğini anlayan ve bu yola çıkan herkes, Afrika’da Gönüllü olabilir.

Afrika’da Gönüllü Çalışmak; Yurtdışı Projeleri, gündüz bakım merkezleri ve anaokulları, özel ihtiyaçları olan çocuklar ve yetimhanelerin kendileri de dahil olmak üzere gönüllü olmak için çeşitli hizmet alanları vardır. Beşir Derneği Afrika'daki insanlara yardım etmek için çeşitli yollar sunmaktadır. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, yardımınızın yoksul insanların yaşamlarında hayati bir fark yarattığını bilirsiniz.