Afrika Su Kuyusu Açma Bedeli Tutarı

Afrika Su Kuyusu Açma Bedeli Tutarı

Dünya üzerinde her 6 kişiden 2’si yeteri kadar su içemiyor. Her iki kişiden birisinin içtiği su ise sağlıksız. Temiz olmayan suların kullanılmasından ve susuzluktan dolayı çoğunluğu çocuk olmakla birlikte her gün 10 bin kişi hayatını kaybediyor son 100 yıl içerisinde dünya üzerinde su tüketimi 10 kat artmıştır. Bununla birlikte su miktarı yarı yarıya azalmıştır. Dünya üzerinde yaşayan nüfusun beşte birlik kısmı içilebilir yani temiz sudan mahrum kalıyor. Bu da sayıya vurulduğunda 748 milyon kişiye denk geliyor. Yani her 10 kişiden birisi temiz ve içilebilir suya erişim sağlayamıyor. 

Dünyadaki okulların üçte birinde ise temiz su yok. Susuzluk nedeniyle hijyen kuralları da ortadan kalkıyor. Bu da salgın hastalıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. Temiz su bulamayan kişiler temiz olmayan sular içerek yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyor. 10 milyon kişi ise bu yüzden sudan gelen salgın hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. Afrika bölgesinde yaşayan insanlar kullanıma uygun olmayan yani içilecek temizlikte olmayan suları çok uzun mesafelerden taşıyarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. 

Canlıların hayatlarını sürdürebilmeleri için en önemli hayat kaynaklarının başında su gelir.  Su insanlığın en temel ihtiyacıdır. Afrika su kuyusu açma bedeli Beşir derneği tarafından oluşturulan yardım kampanyalarında toplanıyor ve bu bölgede su kuyuları açılıyor.

Afrika’da Su Kuyusu Açan Dernekler?

Afrika’da su kuyusu açmak için yardım toplayan Beşir derneğinin topladığı yardımlara destek olarak Afrika’da su kuyusu açılmasına ve bu su kuyularının orada yaşayan yoksul kişilerin temiz sudan faydalanmalarına yardımcı olabilirsiniz. Fakirlik ve kuraklık içerisinde bir yaşam sürdürmeye çalışan kişilerin dertlerine derman olmak için su kuyusu açma yardımlarına destek olabilirsiniz. Onların topladığı yardımlara destek olabilmek için online olarak derneğin internet sitesinde oluşturduğu yardım kampanyasına başvuruda bulunmalısınız. 1 TL bile olsa bağış yaparak su kuyusu açma projesine destekte bulunabilirsiniz.

Beşir derneği birçok yardım projesi yaparak yardıma muhtaç olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına büyük çalışmalar gerçekleştirir. Gerçekleştirilen bu yardım kampanyalarının başında ise Afrika’da su kuyusu açma projesi gelir. Afrika su kuyusu açma bedeli derneğe gelen yardımlar ile toplanır. Daha sonrasında toplanan bu yardımlar sayesinde Afrika’da su kuyusu açılarak burada yaşayan halkın temiz sudan yararlanması sağlanır.

Afrika’da açılacak olan su kuyularında sizin de desteğiniz olsun istiyorsanız öncelikle dernek ile iletişime geçmeniz gerekir. Resmi online web adresi üzerinden Beşir derneğine bağlanabilir ve derneğin sitesi içerisinde yer alan yardım kampanyaları arasından Afrika’ya su kuyusu açma yardımına tıklayarak bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Burada bağış yapabilmek için ilk önce bağış formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekir. 

Afrika’ya Su Kuyusu Açmak İçin Yardım

Afrika’ya yardım etmek isteyen kişiler Beşir derneğinin Afrika’ya gerçekleştirdiği su kuyusu yardımlarına bağışta bulunabilir. Afrika su kuyusu açma bedeli Beşir derneğinin açtığı yardım kampanyasından toplanır. Bu şekilde Afrika’ya Beşir derneği görevlileri giderek su kuyusu açar. Açılan bu su kuyusu sayesinde Afrika’da yaşayan yardıma muhtaç kişiler temiz su içebilir. Bu açıdan yapılan bu yardım oldukça fazla sayıda insanın yararlanabileceği son derece önemli bir yardımdır. Bu nedenle de Afrika’ya su kuyusu açma projesine destek olmak için dernek ile iletişime geçebilirsiniz.

Afrika’ya Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Afrika su kuyusu açma bedeli yapılan yardımlar ile toplanır. Gerekli olan miktar toplandıktan sonra Afrika’ya su kuyusu açmak için yardımda bulunmuş olursunuz ve Afrika’ya açılan su kuyusunda sizin de bir desteğiniz olur.