Afrika Su Kuyusu Açma Bedeli

Afrika Su Kuyusu Açma Bedeli

Afrika, dünyanın en kurak bölgelerinin başında gelir. Sadece kıtlık değil aynı zamanda susuzluk gibi bir sorunla da karşı karşıya kalan kıtada çok sayıda Müslüman bundan dolayı sıkıntı çekiyor. Ancak Allah Rızası için yola çıkan Beşir Derneği, açtığı su kuyuları sayesinde onlara umut oluyor. Bölgenin birçok yerinde bu konuda çalışmalar devam etmekte. Afrika su kuyusu açma bedeli ise değişiyor. Yapılacak olan hesaplamalarla fiyat ortaya çıkıyor. Yapacağınız bağışla su kuyusu açılmasını sağlayabilirsiniz.

Afrika Su Kuyusu Projesi Neden Var?

Beşir Derneği her zaman yardıma muhtaç ve aynı zamanda aman dileyen Müslümanların yanında olmak için onların en temel ihtiyacı olan suyu karşılayabilmek adına su kuyusu projelerini düzenliyor. Dernek bu konuda son derece başarılı. Bugüne kadar başta Afrika olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde açtığı kuyularla insanları mutlu etti. Çünkü su en temel ihtiyaç. Hem yaşamın devamı hem de temizlik için geçerli. Bunu gerçekleştirirken her daim bağışçılara ihtiyaç duymakta. Su kuyusu projeleri fikri bundan dolayı son derece değerli.

Afrika Su Kuyusu Projesi Nasıl Hayat Buluyor?

Afrika su kuyusu açma bedeli farklılık göstermekte. Projenin aşamaları ise şöyle;

  • Dikkat çekici olan ilk şey hangi yerin suya daha çok ihtiyacının olduğunu belirlemek. Afrika kıtasının çok büyük bir kısmının bu konuda sıkıntı çektiğini biliyoruz.
  • Suyun getirilmesi zaman alırken ekstradan masraf da demek.
  • Bunun nedeni ise yerin hemen altından ve zemine yakın olan bir mesafeden suya erişimin çok da mümkün olmaması.
  • 40 metreyi aşan derinliğe inmek gerekiyor.
  • Suya ulaşıldığı zaman bu, başarılı bir teknik ile zemine çıkarılmakta.
  • İçilebilir olduğuna karar verilmesi için birtakım laboratuar testleri de söz konusu.

Afrika Su Kuyusu Projesinin Bedeli Ne Kadar?

Afrika su kuyusu açma bedeli her ne kadar sabit bir meblağ üstünden ifade edilmemiş olsa da, genellikle 3000 dolar üstünden farklı bir bağış kabul edilmekte. Sistem son derece açık. Türkiye'de yaşayan bir Müslüman, su kuyusu projesine katılım için 3000 dolar yolladığında, onun seçtiği isim de açılmış olan kuyunun adı olmakta. Elbette her projede bu miktar söz konusu değil. Bazılarında daha az bir kısmında ise daha çok maliyet son derece normal. 

3000 dolardan düşük maliyete sahip olan bir kuyu açıldığında, fazla kalan para yine burası için kullanılıyor. Çünkü kuyuların belli dönemlerde periyodik bakımlarının yapılması tam anlamıyla bir şart. 

Afrika Su Kuyusu Projelerine Katılım Nasıl?

Afrika su kuyusu açma projesi katılımı basit ve şu yöntemlerle mümkün;

  • SMS ile katılım sağlamak isteyenler; 5, 10, 20 TL üstünden bunu yapabilirler. Su yazmak ve ilgili numaraya bunu kısa mesaj şeklinde göndermek yeterli olacak.
  • Bankacılık sistemleri de aktif bir biçimde kullanılıyor.
  • Havale yapabilir veya mesai saatleri içinde EFT ile işlemi tamamlayabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra gerek temsilcilik vasıtasıyla gerekse çağrı merkezi üstünden para gönderilebiliyor.

Afrika Su Kuyusu Projelerinde Ne Tür Kuyular Var?

Afrika su kuyusu açma bedeli farklı maliyetler üstünden ifade edilmekte. Yapacağınız bağışlarla suya muhtaç olan insanların bu problemini çözebilirsiniz. Tek bir kuyu tipinin olmaması ise bölgenin fiziki şartlarından dolayıdır. Dernek tulumbalı ya da makaralı olarak bilinen kuyuları aktif etmektedir. Gerek elektrik gerekse güneş enerjili olanlar, ihtiyaca göre dernek tarafından aktif bir hale getirilmektedir. Bağışta bulunarak siz de katkı sağlayabilirsiniz.